poster

Hisshiken torisashi

 • japonský

  必死剣 鳥刺し

 • anglický

  Sword of Desperation

Drama / Akční / Historický

Japonsko, 2010, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • warrenur
  ***

  Velmi dobra zanrovka na pozadi pribehu samurajskeho osobneho strazcu. Pribeh, sice znamy, ci uz z japonskych historickych eposov, ci inych podobnych filmov, ma i tuna svoju jedinecnost a je precizne natoceny. Sice som dej lahko predvidal, pacil sa mi od prvej po zaverecnu minutu. Tato tema je mi blizka. Miestami som sice pocitoval dlhsiu stopaz, avsak i tie priehrstia poezie a dokonalosti v konani predstavitelov maju svoj vyznam vo vtedajsej kulture. Nadpriemer, ktory ocenime hlavne my, ktorych tato tema, ci historicke obdobie zaujima.(27.11.2013)

 • Rominator
  ****

  Kapitán infanterie a zdatný šermíř Kanemi Sanzaemon zabije pánovu konkubínu (milenku) Renko a v retrospektivních scénách se rozplétá důvod jeho počínání. Po takovémto činu by měla následovat rituální sebevražda (seppuku nebo též harakiri), ale Kanemi Sanzaemon dostává mírný trest v podobě ročního domácího vězení. Po tuto celou dobu se o přípravu jeho jídlo může starat pouze neteř Rio. Po skončení trestu je povolán zpět do služby, aby pokračoval jako bodyguard, protože pro jeho pána není celá událost ještě uzavřená...(9.6.2012)

 • spitr
  ***

  Meč Zoufalství je film založený na povídce Shuhei Fujisawa, který byl součástí jeho série "Hidden Sword" stejně jako Skryté ostří a Láska a čest. Samuraj Kanemi Sanzawmon, ovládající jedinečnou bojovou technikou "pták-lov", musí bojovat o svůj život poté, co zabije zkorumpovanou a manipulativní milenku feudálního pána Tabu Ukyou. Drama, které ukazuje cestu samuraje a často zkorumpované politiky klanu. První polovina (a rozhodně lepší) nemá prakticky nic společného s druhou, kromě rozšíření o podivný romantický subplot zahrnující Kanemi a jeho neteř, jenž odmítl její snoubenec. Téměř obsedantní pozornost k detailu je levný způsob, jak ukončit to, co začalo dosti zajímavě. Možná, že kdyby bylo více času stráveného na příběhu než na přetrvávajících záběrech služebníků otevírajících a zavírajících papírové dveře, film by fungoval mnohem lépe jako celek.(9.12.2013)

 • ainny
  ****

  Mám ráda filmy, které se víc než bojem zabývají jeho podstatou. A proto jsem tentokrát nebyla zklamaná. Japonsky pomalu ubýhající děj, rámovaný poetikou ukáže život a filozofii samurajů líp než duchaprostá řežba. Přesto nenudí, má náboj a vy čekáte, co přijde dál. Finále bylo strhující, i když na mě trochu moc dlouhé.(23.11.2013)

 • messi@h
  ***

  Rozhodně to není špatný film a vůbec nelituju toho, že jsem se na něj podíval, ale předem chci varovat všechny, kteří by ho vyhledali kvůli bojovým scénám a soubojům. Film má sice na csfd nálepku "akční", ale ve skutečnosti se jedná o pomalu plynoucí drama s jednou krátkou (a choreograficky nepříliš zajímavou) bojovou scénou. Síla filmu je právě v pomalu plynoucím příběhu, ve kterém se divák seznamuje s charaktery jednotlivých postav a s japonskou kulturou a kodexem cti. Za mě poctivých 65 %.(8.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace