Homeless čúgakusei

• Japonsko ホームレス中学生 (více)

Tsuki

Jak napsal hunty, zpočátku je to spíše komediálně pojaté, pak už to spadá do dramatu, což se přesně kryje s pocity Hirošiho, kdy mu zpočátku přijde hrozně zábavné a zajímavé jít bydlet do parku, ale pak postupně zjišťuje, že žít takový svobodný život vůbec není jednoduché a že s tím vyvstává řada problémů... a nakonec se to propadne do naprostého dramatu o důležitosti rodiny. Nutno říct, že druhá polovina mi přišla lepší. Začátek se mi zdál trochu divný a snaha o zábavný prvek taktéž, protože samotná situace mi vtipná nepřišla a navíc bylo jaksi nesmyslné, jak se Hiroši zpočátku vrhl do svého "houmlesáckého života" s takovým nadšením. Tohle ale pořád není to, co mi bylo trnem v oku nejvíce. Co mi totiž přišlo v první polovině skutečně neúnosné, bylo sledovat mého "oblíbence" Koikeho Teppeie v tak ponižující roli. Jasně, je to jenom role, každý herec má různé role... ale přece jen - vidět Koikeho, jak je odporně špinavý, jak s*re za křovím (dokonce několikrát) a jak požírá umazaný namoklý karton... zkrátka, nemohla jsem se ubránit znechucení a v hlavě mi pořád jen běželo "fuj, fuj, fuj..." Nevzpomínám si, že by mi někdy tak moc vadila role, v jaké nějaký z mých oblíbených herců hrál. Být celý film takový od začátku do konce, mé hodnocení by tím značně utrpělo. Konec si to ale vylepšil, a tak zpětně vidím Hômuresu chûgakusei jako příjemný film se zajímavou atmosférou. ~(3,8)~ ()

hunty

Tři mladí sourozenci přijdou domů a před bytem mají vyskládané věci a klíč do zámku nepasuje, čekají na otce a ten jim poví, že se musí postavit na vlastní nohy, protože nemá na nájem. Nejstarší se o ostatní hodlá postarat, ale Hiroshi mu nechce zatěžovat život, tak jde radši bydlet do parku. Je to podané zpočátku spíše zábavně a pak nastupuje převážně drama, ke konci to už ztrácelo tempo, ale jinak velice obstojný film. ()