The Apostles

ricci.s

Horor o spisovateľke, ktorej manžel spolu s milenkou zomreli pri leteckej havárii, keď sa vracali zo "služobnej cesty". Lenže milenka bola taktiež vydatá, a tak tu máme nový párik, ktorý sa po krátkom zoznámení vydá na menší výlet. Akurát že ženská trpí výpadkami pamäte a má nočné mory, v ktorých sa ocitá v podivných svetoch obývaných démonickými bytosťami. Čiže je jasné, že akonáhle dorazia na miesto, jej šialené predstavy naberú dosť reálny charakter. Rozhodne zaujímavý čínsky pokus, možno aj jeden z doteraz najlepších - a to aj napriek tomu, že pointa bola až príliš prehľadná a v úplnom závere to Číňania prepískli na môj vkus až príliš. Ale nápad sa mi zdal celkom zaujímavý, masky fajn, atmosféra dobrá a nebolo to našťastie až také domotané (najmä čo sa týka splývania reálneho a imaginárneho sveta), že by som mal problém sa v tom orientovať. Spočiatku som mal síce dojem, že sa tu dosť čerpalo z Re-Cycle, napokon sa však horor vydal vlastnou cestou. Väčšinou to celkom vychádzalo, takže solídny priemer. ()