poster

Druhý svět

 • L'Autre monde

 • slovenský

  Druhý svet

 • anglický

  Black Heaven

Drama

Francie / Belgie, 2010, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  ***

  epresivní prolínání reálného světa a virtuální reality je jen jedním pohledem, jakým se lze na L´autre monde dívat. Druhým, snad ještě zajímavějším, je lidská manipulace a vztahy mezi lidmi. Mezi Marion a Gaspardem to jiskří, ale když se jejich vztah rozroste ještě o Gordona (potažmo Sam a Audrey), je to už příliš mnoho lidí, kteří usilují o to, aby druhému ublížili. Kde je naivita a bezelstnost, která doprovází lásku? A má vůbec láska v našem světě ještě místo?(7.7.2012)

 • Thomick
  **

  A soutěž o to, jak co možná nejdivnějc apelovat na PC hrama posedlý děcka, vyhrává duo Marchand-Moll; gratulujeme!! --- Motivaci a vůbec chování jednotlivých postav prostě nepochopíte. Dělaj si totiž, naprosto co chtěj - podobně jako já kdysi v gétéáčku. Krom toho tu je jakási přiteplená francouzská verze Bena Afflecka a toho času ještě oplácaná Pauline Etienne, která nutně potřebuje otcovo svolení k přespání, aby si mohla ještě za denního světla zašukat s přítelem. No ... bomba! --- Na druhou stranu ovšem L'Autre monde disponuje taky jednim unikátnim plus (vyváženym těma 2*, chtělo by se říct), a sice bezkonkurenční schopností Louise přenést svou sexuální energii áááž k divákovi, ve zcela neporušenym stavu. To by u tý obrazovky jeden kompletně zvlčel, fakt že jo.(6.12.2013)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2010 - nesúťažný výber (polnočná projekcia)(19.9.2014)

 • Flakotaso
  ****

  Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to víc jsem byl potěšen po závěrečných titulcích. Když jsem zjistil, že se část filmu odehrává ve hře, bál jsem se, že z toho udělají nějakou trapnou scifárnu, jaké nemám příliš v lásce. Rozuzlení bylo naštěstí naprosto realistické, což snímek v mých očích posunulo o stupínek výš. Ale nejen to, je zde občas cítit příjemně tajemná atmosféra, krásné prostředí a výborná hudba (hlavně písnička ve scéně, kdy Louise Bourgoin tančí, je opravdu "kickass").(20.9.2011)

 • Vančura
  ****

  Zvláštní film. Ačkoli mi přišel režijně, herecky i scenáristicky ne zcela vydařený, přesto se mi líbil. Námět o prolínání virtuálního světa s tím skutečným shledávám velmi zajímavým a sekvence odehrávající se v herním světě jsou na tomto filmu to nejlepší (mj. i díky vynikající atmosférické hudbě). Okamžitě jsem začal prahnout po tom, abych si takovou hru mohl také zahrát! Při sledování jsem se neubránil srovnání s posledním Kubrickovým snímkem Eyes Wide Shut, oba filmy si jsou až zarážejícím způsobem podobné. Oba sledují kroky nenápadného chlapíka, kterému se život převrátí vzhůru nohama poté, co se připlete do uzavřeného světa několika zasvěcených, jehož postupné poznávání má zničující důsledky pro jeho partnerský vztah a nakonec i život. Ačkoli se na poslední chvíli vše v dobré obrátí a hlavní postava je zachráněna, její život už nikdy nebude jako dřív vlivem vzpomínek na prožité události. Opravdu škoda toho poněkud mdlého dojmu z celého filmu - pokud by byl Gilles Marchand obdařen byť jen desetinou stejné filmařské virtuozity jako Kubrick, mohl se Druhým svět stát filmovou událostí na dlouhé roky. Pro mě osobně to nic nemění na tom, že jsem si přesto tuto podívanou užil, především zásluhou mé zbožňované Louise Bourgoin. Ačkoli ji zde navlékli do jakési příšerné paruky a herecký prostor její postavy je relativně malý, podařilo se jí obdařit její postavu Audrey pozoruhodnou životností, lehce poznamenanou puncem nedefinovaného stesku a touhy po záhubě. Och, potkat někdy takové děvče, asi by mi už teď nebylo pomoci.(7.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace