Medik (TV film)

Československo, 1983, 65 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

• Flego

Sterilne natočený príbeh. Liezlo mi na nervy neustále malomeštiacke prízvukovanie dôležitosti titulu.(17.4.2011)

• corona

Chalan po maturite chce operovať slepáčiky a žlčníky, lenže potrebuje k tomu takú nepodstatnú vec, vyštudovať medicínu. Miesto učenia na prijímačky robí všetko možné a tak tie skúšky aj dopadnú, takže mu zasa zostane len utierať, ehm, však vieme čo. V hlavnej úlohe "hviezdi" bývalá markízácka hviezda (prečo mám pocit, že to znie ako nadávka?) Andy Timková, v jednej zo svojich posledných úloh tu hrá aj detského kúzla definitívne zbavená Katka Zatovičová.(14.11.2018)

Príbeh možno trochu aj zo života, ale len slabšie tri hviezdy. Nudu zaháňali hlavne skutočné nácviky tanečníc zo SĽUKu. Gratulujem k 90 rokom Juraja Kubánku v deň uvedenia filmu v televízii, objavil sa v ňom vo svojej skutočnej životnej role choreografa SĽUKu.(2.11.2018)

• Pitryx

Citát z tohoto filmu by měl vstoupit do dějin. Ten totiž vyjadřuje zčásti to, co tvrdím celý život. Strach těch „lepších vzdělaných“ z fyzické práce. Asi nebudu přesný, ale tak nějak to tam zaznělo. „Člověk by si měl udělat nějakou školu“, „Jen ať máme v rodině nějaký titul“. „Není důležité, co studuješ, ale abys studoval, a to co nejdéle“. Jinak celý film nestál za nic. Ani k smíchu, ani k pláči. Nedávám ani dvacítku za pana Tokoše, protože to, co tam měl byl jen štěk.(2.10.2019)