Není to tak snadné

Easier With Practice

Drama / Romantický

USA, 2009, 100 min

• ARI50

Ne už fakt ne.(2.10.2018)

Co byste udělali, když by vám zavolal telefon a ve sluchátku se ozval svůdný sexy hlas a nabídl vám sex po telefonu? A kdybyste na to přistoupili a líbilo by se vám to, chtěli byste to zažít znovu? Hlavní hrdina se právě nachází v motelovém pokoji, když se mu právě tohle stane. A protože na holky nemá moc štěstí, tak se mu tato hra zalíbí. Abych se přiznal, tak bych nikdy nečekal, že film na téma sex po telefonu může být tak zajímavý, ale on skutečně zajímavý je, přistihl jsem se, že film mi neuvěřitelně rychle utíká a já si ho docela užíval. A přitom nenabízí nic zvláštního, jen příběh jednoho muže, který se poutá k osobě na druhé straně telefonu, a do toho se snaží tak nějak normálně žít svůj běžný život. Závěrečné setkání těch, kteří spolu strávili hodně času na telefonu, je zajisté zajímavé a hodně emotivní, ale zároveň i kouzelné. Tenhle film je z mého pohledu hodně příjemným překvapením, zase jsem tedy viděl jeden americký nezávislák, který mě dokázal upoutat a na který ještě budu nějakou dobu s úsměvem a dá se říci téměř i se slzou v oku vzpomínat. Pokud nečekáte žádné veledílo, ale normální příběh skoro ze života, tak se vám to určitě bude líbit stejně jako mně. Na maximální hodnocení ještě něco málo chybělo, ale čtyři hvězdy si tento film z mého pohledu určitě zaslouží.(29.6.2010)

Zaujímavý, hoc zákonite nevyrovnaný debut, ktorý sa pohybuje niekde na pol ceste medzi: Punch-Drunk Love a Sex, Lies and Videotape. Z prvého mu chýba vtip, ľahkosť a nadhľad režiséra, z druhého kompaktnosť scenára. Záver je každopádne originálny - smutno prekvapujúci i iritujúci zároveň (že som neodhalil..nebudem spoilerovať :-)))(5.10.2010)