poster

Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  Not the Messiah: He's a Very Naughty Boy

Muzikál / Komedie

Velká Británie, 2010, 88 min

Režie:

Aubrey Powell

Hudba:

John Du Prez

Producenti:

John Goldstone

Kostýmy:

Hazel Pethig
(další profese)
 • M4rkl4r
  *****

  Hodně nostalgické, zvláště závěr. Ale já jsem vlastně nikdy nechtěl psát tenhle komentář. Chtěl jsem být dřevorubcem . Hopsat po stromech, když se plaví po mocných vodách Britské Columbie! Obrovské sekvoje! Modříny! Jedle! Mohutné skotské borovice! Vůně čerstvě poraženého stromu! Pády mohutných stromů!S mojí milou po mém boku, zpívali bychom. Jsem dřevorubec a jsem okej,spím celou noc a makám celý den....(9.6.2010)

 • mortak
  *****

  Pythonové věděli, že jenom opakovat scénky, které zná každý nazpaměť, by skončilo průšvihem, a protože Life of Brian je především namířen proti bigotním strážcům čistoty, kteří vykastrují a sterilizují jakýkoliv příběh, hudbu, knihu, film, historii i náboženství, aby pak stáli s klackem v ruce a mlátili každého, kdo nechce přijmout jejich verzi, rozhodli se, vzhledem k prostředí, zvolit kód hudební. A ten mix těch všech hudebních žánrů a směrů je opravdu geniální a vysmívá se všem těm patetickým slavnostním koncertům a počest toho a toho oslavence (v Česku v nich už po dlouhá desetiletí vyniká Karel Gott), a ač nechává prostor pro vzpomínky, ač musí pochopitelně zaznít Always look on the bride side of life, není jen odleskem staré slávy, ale svébytným hudebním převedením filmu.(4.8.2010)

 • Triple H
  *

  Tak som sa dozvedel, že existuje niečo ako oratórium. Pozerať sa hodinu a pol na štyroch neznámych spevcov sprevádzaných orchestrom, ako stojmo bliakajú "vtipné" variácie na Život Briana, pričom občas nejakým prdom prispeje onehdá stojaci Eric Idle, alebo v ženských šatách zaodetý Michael Palin (statočne potláčajúci vlastnú hrdosť) - ďakujem neprosím. Pythonov mám rád, sú to legendy a je evidentné, že celé toto vokálno-inštrumentálne "epično" vzniklo len preto, aby si páni na dôchodok naškudlili nejaké obeživo navyše. Chápem, neodsudzujem, ale nebavil som sa a celá vec mi prišla ako jedno zbytočné a kŕčovité nič, dokonca absolútne nefunkčné pokiaľ nepoznáte aj film. Na konci to síce v sále burácalo potleskom, ale cisár je tentokrát podľa mňa nahý. Jedna z rešpektu k pánom a aby som toršilinku vyvážil tie plné päťkové palby naokolo.(4.1.2017)

 • cogi
  *****

  Kdybych měla klobouk na hlavě, tak bych ho asi smekala celých 110 minut. Kdo asi není znalec Monty Python nebo aspoň neviděl film život Briana, tak to asi nebude stejně cítít. Každopádně chválím skvělý výběr zpěváků, neubrali na "kráse" příběhu, vtipu apod. ... doplnění velkým orchestrem a všechno kolem bylo třešničkou na dortu. Lépe oslavit 40. výročí založení skupiny nemohlo být ani vymyšleno.(30.7.2010)

 • B!shop
  ****

  No chyba byla cekat od tohohle nejakej zaznam divadelniho prepracovani Zivota Briana, protoze krome tech par vet a nekolika kostymu je to ciste o prezpivani deje filmu v podani ctyr zpevaku a Idlea, kterymu to ale taky jde a rovnez ho teda muzu pocitat mezi zpevaky. Jinak zacatek je takovej lehce mimo, az sem si rikal, o cem ze to vlastne zpivaj, ale nekdy po dvaceti minutach se doberou k narozeni Briana a to uz je clovek znalej filmu doma a drzi se to deje filmu az po ukrizovani. Prvni problem nastava v momente, kdy se pokousi prezpivat nejakej dej, tudiz tam musi dostat nejaky informace, ale bohuzel se to pak ne vzdy uplne rymuje. Nicmene proti hudbe jako takovy a zpevu absolutne nic nemam, to je perfektni, ackoliv nejsem zadnej muzikant, takze jesli jim obcas naka nota ulitla, stejne hovno poznam. Druhej problem jsem mel s tim, ze to v podstate neni skoro vubec vtipny, jasne, nostalgie jak prase, nektery pisnicky maj zabavnej text a vsechny jsou chytlavy, jsou tu nektery skoro uplne ve stejnym zneni jak ve filmu, ale proste porad to je prezpivanej vtipnej dej a ne komedialni muzikal. Obcas to samozrejme spestri nejaka scenka typu Bigus Dickus, sem tam vpadnou na scenu Palin, Gilliam nebo Jones s nejakym stekem (Cleese mi tu fakt chybel), ale nemuzu si proste pomoct a pride mi to jako promarnena sance, vzdyt panove sice zestarli, ale viditelne maj porad energie dost, tak proc neodhodili ty desky s textama a nepredvedli tam nejakou poradnou scenku. Takle je to proste jen o ty pekny hudbe a beztak je na tom nejlepsi zaverecnej drevorubec. Takze ted fakt nevim, jestli to oznacit za drobny zklamani, ale asi jo, od tyhle particky proste cekam vic.(25.6.2010)