poster

Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  Not the Messiah: He's a Very Naughty Boy

Muzikál / Komedie

Velká Británie, 2010, 88 min

Režie:

Aubrey Powell

Hudba:

John Du Prez

Producenti:

John Goldstone
(další profese)
 • Oskar
  *****

  ...a osmého dne pravil "Budiž Sranda." Je fér říct, že někoho, kdo není přímo zaníceným montypythonským fanouškem, Mesiáš zřejmě tak mocně neosloví. Ale pro nás, kteří chápeme Monty Pythona jako zástupný symbol pro určitý druh pokřiveného pohledu na svět a tento pohled sdílíme, je to dar z nebes. Bez ohledu na to, zda patříte k sandalistům nebo tykvitům, si tuto patetickou mši zasvěcenou řízenému hovadismu užijete. Not the Messiah! je mnohem, mnohem víc než jen jevištní ztvárnění Života Briana a hudba Johna Du Preze není jen doprovodem ke známým dialogům. Sama o sobě je novým výrazovým prostředkem srandy. Někdy si formou parodie ustálených klišé pohrává s posluchačskou zkušeností, aby ji překvapila na nečekaném místě. Jindy operně předimenzuje Idleovy hovorové dialogy. Hádku Briana a jeho matky, výsměch Pilátovi, odsudky Římanů či patetickou zaslepenost Brianových oveček, to vše (i podstatu vtipu situace) přesně rozeznáte z melodie i za předpokladu, že neporozumíte textu. A jako každá prvotřídní parodie má i Mesiáš dost sil stát na vlastních nohou. Chvalme Erica Idlea, neboť on ví, co činí. 100%(26.6.2010)

 • M4rkl4r
  *****

  Hodně nostalgické, zvláště závěr. Ale já jsem vlastně nikdy nechtěl psát tenhle komentář. Chtěl jsem být dřevorubcem . Hopsat po stromech, když se plaví po mocných vodách Britské Columbie! Obrovské sekvoje! Modříny! Jedle! Mohutné skotské borovice! Vůně čerstvě poraženého stromu! Pády mohutných stromů!S mojí milou po mém boku, zpívali bychom. Jsem dřevorubec a jsem okej,spím celou noc a makám celý den....(9.6.2010)

 • Muso
  *****

  Tak toto je masaker. Chcel som sa vyhnúť nejakým emocionálnym výlevom a vynášaniu Pythonov do neba, ale to sa fakt nedá. Osobne ich považujem za najlepšie komediálne zoskupenie, aké kedy chodilo po tejto planéte a nutno podotknúť, že svet komédie, a zdaľeka nielen ten, by bol veľmi ochudobnený bez ´The Mounties´. chcem byť na 50-ke, alebo na 45-tom výročí, alebo proste hocikde, kde sa títo páni ocitnú. Skláňam im poklonu a nemusím dodávať, že pre fans je tento kúsok povinnosť. A sorry, že som sa nevenoval filmovej stránke tohto počinu. V skutočnosti je to nič moc, nekukajte to:-)(28.1.2012)

 • D.Moore
  *****

  Průvodkyní večerem je paní Betty Palinová. Na jevišti se sejdou čtyři členové Monty Pythonů. V první řadě sedí vedle sebe asi deset povědomých mr. Gumbyů s kapesníky na hlavách. Hudba burácí, sbor zpívá, sbor se plazí před Pánem, dolézá za Brianem, zpívá ve chvílích, kdy vůbec zpívat nemá. A taky bečí. Eric Idle imituje Boba Dylana. Terry Jones vystupuje coby římský horník, Terry Gilliam je zase (i díky svému proslovu) rozhodně nejdůstojnějším protagonistou celé téhle bláznvé věci. Always look on the bright side of life zní neskutečně. Do toho všeho se občas přimíchají skotští dudáci, mexičtí trumpetisté, pastýřka Carol Cleveland se zpívajícími ovečkami a nechybí ani Pilát / dřevorubec doprovázený sborem kanadské jízdní. To přece nemohlo dopadnout jinak než pěti hvězdami!___P.S. Graham s Johnem mi na pódiu ovšem chybí. A zatímco toho prvního omlouvá smrt, kde se hergot flákal Cleese? Že by se jeho chůze opět o něco zešvihlila?(27.6.2010)

 • Fr

  Komediální oratorium inspirované M.P.: Život Briana..... Sólisté, obrovský sbor, orchestr BBC, občasné zpestření ,,dědkem“ M.P. (oni se neurazí) a muž jménem Brian, který přišel na svět ve špatnou chvíli na špatném místě. To je jako by u nás někdo vzdal poctu Divadlu J.Cimrmana. Jejich nejslavnější hře…….. (dosaďte si sami). Umělecká hodnota VELIKÁ! Ale dívat se na to nedá! Sorry! Je jedno, že jsem fanatický obdivovatel ,,muže jménem Brian“. Tenhle jistě velmi zajímavý nápad jde kapku mimo mě, ale jistě si své publikum najde nejen v Británii. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím co je ORATORIUM. 2.) Od Monty Python sjedu všechno, i kdyby se tam mělo jen zpívat. 3.) Dokážu opěvovat cokoliv, třeba botu. 4.) Byl jsem zrozen při opeře (a dokážu při ní i zemřít).(26.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace