Hel

Hel

(festivalový název)

Polsko / Česko, 2009, 84 min

Poľské filmy ma ešte nikdy nesklamali a napriek veľmi nízkemu hodnoteniu tu na CSFD to platí aj o Hel. Silný príbeh s charizmatickými hercami, A. Geislerová bola už len takým bonusom. (Artfilm Fest 2010)(29.6.2010)

• jhrasko

Prvých 20-30minút výborných, náhle, z ničoho nič, absolútne autorské obludárium. Nevyjasnené motívy, nedotiahnuté línie (syn, úplne zbytočné scény syn-milenka), A.Geislerová (milenka) len tak prilepená do príbehu, nech je "zaujímavejší", navyše trápne okopírované preisnerovské hudobné motívy. Neverím a nerozumiem, Kinga Debska.(11.4.2010)

• marvan

Režisérka se před projekcí filmu omlouvala, že jeho první půlka je pomalá, ale prý v té druhé se všechno zlepší. Kupodivu mě bavila právě ta první půlka, kdy se takříkajíc rozdávaly karty. Druhá půlka nečekaně upozadila doposud rozvíjené motivy a spolehla se na vršení schematických situací, bez výraznější souvztažnosti k předchozímu. Problém je dle mého v neschopnosti autorky skloubit požadavky filmového vyprávění s reálným předobrazem příběhu, z něhož film vycházel.(2.4.2010)

Strašně se mi líbil začátek kdy se stotožňujete s hlavním hrdinou, procházka s ním po klinice a nějaká přirozenost jeho života mě hrozně bavila,jeho pád na dno byl ještě zajímavější ale hrozně uměle převyprávěn. a návrat mi zničil příjemné mrazení z toho kam se dá spadnout.(18.6.2010)