Reklama

Reklama

Hymna

(festivalový název)
Krátkometrážní
Izrael, 2008, 36 min

Režie:

Elad Keidan

Kamera:

Ziv Berkovič

Obsahy(1)

Amnon chodí kopcem nahoru a dolu a shání čerstvé mléko. Když jej opatří, uvědomí si, že nechal v obchodě peněženku. Díky tomu dospěje k neočekávanému vyznání a k dramatickému osvětlení onoho přání mléko opatřit. Hymna je absolventským filmem Elada Keidana, s nímž zvítězil v sekci Cinéfondation v Cannes 2008. Je humorným a podmanivým portrétem funkčních i selhávajících pout v malé, ale krásné izraelské vesničce. Keidan se narodil v Haifě v roce 1979. Film studoval na Filmové a televizní škole Sama Spiegela v Jeruzalémě. Jeho krátký film And on he walks uvedl v roce 2011 Filmový festival v Locarnu. Jeho první celovečerní film Zamyšlení pak byl součástí oficiálního výběru Cannes v roce 2015 a vyhrál několik lokálních cen v Izraeli. Keidan režíroval také Jedno a půl přání v rámci povídkového filmu Problémy prvního světa (2019). V současné době vyučuje a přednáší o filmu. (Marienbad Film Festival)

(více)

Recenze (3)

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Hřejivé pozitivní nakopnutí. Vždyť stačí tak málo, aby svět byl radostnější. Někomu zažene chmury třeba jen lákavá vůně kávy od sousedů a někomu zas tento optimisticky naladěný kraťas. ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

To je úžasné! Jestli to takto v Izraeli opravdu funguje, už si balím kufry! Velmi příjemný a optimistický filmík, který vám tak nějak dá pocit, že má smysl žít... ()

Reklama

Reklama