Pokračovanie filmu On Moonlight Bay (1951). Bill (Gordon MacRae) sa vracia z vojny a Marjorie (Doris Day) a jej rodina sa už nevedia dočkať ich svadby, no Bill chce ešte so svadbou počkať, kým si nájde prácu, niečo zarobí a mladomanželia si budú môcť zaobstarať vlastné bývanie. Do toho sa pripletú peripetie s moriakom na Deň vďakyvzdania a jeden nešťastný list v saku Marjorienho otca Georga. (Dale)

Dale

Celá rodinka je rovnako milá a sympatická ako v prvej časti, no vtipných situácií už je o niečo menej. So scenárom si tentoraz nedali toľko práce a tak všetko stavili na dve dosť neoriginálne situácie - moriaka, ktorý prirástol malému Billovi k srdcu a na náhodne objavený list, na základe ktorého sa spúšťa komédia plná omylov. Všetko je až príliš predvídateľné, žiadna väčšia zápletka sa nevyskytne a tak potešia aspoň príjemné pesničky. Inak priemer. ()

kaylin

Hned titulní píseň se mi nelíbila a tak nějak celkově vytvořila prostředí pro celý film, který je takovou místy hravou, místy utahanou romantickou komedií s nějakou tou písní, kdy ani jedna není taková, že by vás dovedla strhnout. Místy probleskne dobrý vtípek, místy se přistihnete, že nevíte, proč na to koukáte. ()