Calamity Jane

Calamity Jane

Muzikál / Western / Komedie / Romantický

USA, 1953, 101 min

David Butler

Doris Day, Howard Keel, Allyn Ann McLerie, Philip Carey, Dick Wesson, Paul Harvey, Chubby Johnson, Gale Robbins, Glenn Strange, Forrest Taylor, Robert Fuller, Edmund Cobb, Reed Howes, Gene Roth, Lane Chandler, Bess Flowers, Jack Mower, Chuck Roberson, Mike Lally, Bert Stevens, Jeffrey Sayre, Philo McCullough, Sam Harris, Donald Kerr, Frank Mills, Michael Jeffers, Colin Kenny, Joe Ploski, Arthur Tovey, Harry Tenbrook, Waclaw Rekwart, Ray Bennett, Terry Frost, Hal Taggart, Tom Smith, Francis McDonald, Chet Brandenburg, Merrill McCormick, Buddy Roosevelt, Ethan Laidlaw, Brick Sullivan, Ray Jones, Stanley Blystone, Herman Hack, I. Stanford Jolley, Kermit Maynard, Jack Perrin, George Sowards, John Cliff, Fred Aldrich, Harry Wilson, Monte Montague, Bob Reeves, Rex Lease, Jimmy Lloyd, Dick Rich, William Wilkerson, Harold Goodwin, Augie Gomez, Sailor Vincent, Emmett Lynn, Jack Kenny, Suzanne Ridgway, Frank Mclure, Ben Frommer, Pierce Lyden, Budd Buster, James Gonzalez, Ralph Volkie, Jack Low, Artie Ortego, Billy Bletcher, Charles Soldani, Jack Daly, Al Hill, Paul Cristo, Richard LaMarr, Ed Hinton, George Huggins, John Rice, Kansas Moehring, Rudy Bowman, Zon Murray, Lee Morgan, Carl Sklover, Victor Adamson, Tom Monroe, Clem Fuller, Delos Jewkes, Norman Stevans, William Meader, Charles Ferguson

William Jacobs

Irene Morra

Tenhle muzikál jsem si oblíbil jako docela malý, kdy mě fascinoval svět severoamerických Indiánů a Divokého západu. Do toho rázné a chytlavé písničky, podařené vtipy a živelná Doris Day. Druhá polovina je poměrně o dost slabší, ale i tak jeden z mých nejoblíbenějších filmů!(24.11.2005)

Velice netradiční žánrová směska, aneb když western potká muzikál vznikne sice šíleně pitomoučký, ale optimistický film. Milostný čtyřúhelník tvoří drsná pistolnice Calamity Jane, pistolník Bill Hickock, jeden poručík a služka zpěvačky, která se až v Deadwoodu stává známou. Všichni tančí, zpívají a Doris Day je v roli chlapácké Calamity, která se pozvolna mění na okouzlující ženu naprosto dokonalá. Jen mě mrzí, že nikoho při dabování nenapadlo otitulkovat písničky, bez toho je o dost slabší. I tak je oskarová Secret Love moc hezká písnička.(24.6.2018)

• Houdini

Oscar 1 : Píseň - "Secret Love" + 2 nominace: Hudba - M, Zvuk(20.5.2004)

Moje "milovaná" Doris Day ve své zřejmě nejšťavnatější roli skvělé humpolácké drsňačky až hnojačky. Možná již předzvěst "sexuálně uvolněných" filmů konce padesátých a celých šedesátých let, jímž Doris Day tak vydatně, ráda a charakteristicky posloužila. Český dabing byl dost povedený, zejména co se týče obhroublosti hlasu, nejlepšími místy však stejně zůstanou Calamity Jane zpívané šlágry z těch nejselankovitějších a nejkýčovitějších. Moje zlatá padesátá léta. Mňam.(4.6.2005)

Calamity Jane je stejný druh filmu jako třeba Zpívání v dešti. Ultraoptimistický veselý muzikál, kde zápornou postavu nenajdete ani s pomocí silné lupy, všechny konflikty vznikají jen z nedorozumění a od první minuty nepochybujete, že až se všichni ze všeho vyzpívají a vyskotačí, dobře to dopadne. Krásné exteriéry, chytlavé písničky, bezelstný humor, přehrávající a přesto kouzelná Doris Day. Smích, radost a dost. 80%(12.5.2006)