Městečko Chester's Mill si žije svým poklidným životem. Jenže tohle městečko zničehonic obklopila podivná průhledná věc, přes kterou se nelze dostat. Co se s nimi stalo? Bude to tam napořád? (Varan)

Najt

Piloty většinou hodnotím přísně, protože neznám postavy, příběh se neposunul, celkově na ten seriál nejsem zvyklý, a těžko něco co má 27hodin zaujme v prvních 40 minutách. Ani to nejde, ale jako syrový pocit, kdy nic nevíme jen příběh jaksi započal, mám z toho dobrý. Zatím to vypadá zajímavě ()

helraiser

Pilotní díl zaujal, uvěznit městečko pod neproniknutelnou kupoli je super nápad. Teď bude hodně záležet na jednotlivých charakterech a na tom co ta Kupole je vlastně zač. Zatím je vše jen zlehka načrtnuto a jsem opravdu zvědaví co se z toho nakonec vyklube. V každém případě to vypadá zajímavě a jsem opravdu zvědaví co se z toho vyklube. Pilot nadchnul pro další sledování takže svou úlohu splnil. ()

Adramelech

Stejnojmenný Kingův román jsem četl a líbil se mi, tak jsem se odhodlal mrknout se na seriál, který byl natočený podle této literární předlohy. Pilotní díl docela ušel. Pokud si však vzpomínám, tak v románu kupole při spadnutí přesekne sviště a nikoli krávu. Budiž, přeseknutí krávy je efektnější, jenomže tělo krávy není tvořené homogenní syrovou sekanou. Kráva má kosti, svaly, vnitřnosti – např. čepec, bachor a knihu – nic vám to, filmoví tvůrci, neříká? Doporučuji vám, abyste si zopakovali učivo základní školy nebo si došli na exkurzi na jatka. ()