Novodobí centurioni

The New Centurions

Precinct 45: Los Angeles Police

Krimi / Drama

USA, 1972, 99 min

Nevzpomínám si, kdy bych viděl takhle realistickej film o policejní práci. Nemít to typické příznaky filmového příběhu, jako třeba herce, nebo hudbu myslel bych si, že jde o nějakej šikovně prostříhanej přímej přenos se života řadovejch policajtů se vším tím voňovaým a hlavně smradlavým co jejich práce nabízí.(14.9.2014)

IF THAT DOESN'T WORK, I'LL COME BACK AND I'LL BEAT THE SHIT OUT OF YOU. YOU'LL WISH TO GOD YOU'D NEVER SEEN ME!!! Film celkem zajímavej, ale přestal jím být po odchodu Andyho do penze. S Royem to pak šlo z kopce a to už nebyla zábava, spíš utrpení. Ožralej ve službě a tak. Konec mi byl naprosto jasný hned jak zastavili u občanky se zlomenými žebry. Sad but true.(6.10.2017)

Asi jeden z najkvalitnejsich filmov o policajnej praci v americkom velkomeste aky som videl. Bez balastu a pekne na rovinu. Uveritelny pribeh a realne vykreslene postavy. Porada so sefom o tom ako si prokuratura sudcovia vysvetluju zakony. Rodinny zivot vs. pracovny cas. Proces vnutorneho vyhorenia. Dennodenna rutina a realne policajne zasahy: slapky, lupezne prepadnutia, bitky, domace nasilie. Naucny film o policajnej praci s atmoskou 70 rokov. Respekt. Takyto film uz nebude. Ak by sa The Patrol zbavil marketingivych kecov a nerealnej zavarecnej prestrelky kde chalan schyta aspon 10 priestrelov a prezije mohol by sa stretnut s tymto filmom na rovnakej urovni.(14.12.2013)

Dobře Dick. Opovrhovaný holywoodský námezdník natočil film, který svým naturelem nemá daleko k festivalové artovce. Všechny obvyklé znaky "diváckého" filmu jsou zde potlačeny - New Centurions mají jen minimální dějový vývoj, skoro žádnou klasickou synopsi a dramaturgickou strukturu; spíše jde o soubor ledabyle pospojovaných fragmentů zachycujících na ploše několika let všechny odstíny běžného života několika obyčejných poldů (škoda, že v češtině nemáme tak hezký výraz jako "cop"). Stroze realistické, přitom místy velmi zábavné a podbarvené Quincyho stylovou hudbou.(3.7.2014)

Veľmi príjemné prekvapenie. Filmov s policajtmi a o policajtoch som videl mnoho, ale tento bol iný. Neviem, či použijem správne slová, ale bol citlivý a vnímavý k tomu čo prežívajú policajti pri ich neľahkej práci v uliciach a pritom neklesol na úroveň heroizácie ich práce. Naopak, na niekoľkých prípadoch ukázal, ako táto práca policajta úplne pohltí a zabraňuje mu žiť aj niečím iným ako svojou prácou. Preto je odchod do penzie smrteľne nebezpečný a scéna návštevy Kilvinského v mieste jeho pôsobenia je mrazivo presná. Porovnaniu s našimi policajtmi sa radšej vyhnem.(19.11.2014)