poster

Novodobí centurioni

 • USA

  The New Centurions

 • Velká Británie

  Precinct 45: Los Angeles Police

 • Irsko

  Precinct 45: Los Angeles Police

 • Japonsko

  Centurion

Krimi / Drama

USA, 1972, 99 min

 • Enšpígl
  ****

  Nevzpomínám si, kdy bych viděl takhle realistickej film o policejní práci. Nemít to typické příznaky filmového příběhu, jako třeba herce, nebo hudbu myslel bych si, že jde o nějakej šikovně prostříhanej přímej přenos se života řadovejch policajtů se vším tím voňovaým a hlavně smradlavým co jejich práce nabízí.(14.9.2014)

 • flegmos
  *****

  Asi jeden z najkvalitnejsich filmov o policajnej praci v americkom velkomeste aky som videl. Bez balastu a pekne na rovinu. Uveritelny pribeh a realne vykreslene postavy. Porada so sefom o tom ako si prokuratura sudcovia vysvetluju zakony. Rodinny zivot vs. pracovny cas. Proces vnutorneho vyhorenia. Dennodenna rutina a realne policajne zasahy: slapky, lupezne prepadnutia, bitky, domace nasilie. Naucny film o policajnej praci s atmoskou 70 rokov. Respekt. Takyto film uz nebude. Ak by sa The Patrol zbavil marketingivych kecov a nerealnej zavarecnej prestrelky kde chalan schyta aspon 10 priestrelov a prezije mohol by sa stretnut s tymto filmom na rovnakej urovni.(14.12.2013)

 • woody
  ***

  Policajtský film z časů, kdy nevadilo, že 90 % padouchů na plátně jsou černoši... Šlo z toho vytěžit více, celé je to až příliš šablonovité a nelze ani tvrdit, že by to bylo proto, že šlo o jeden z prvních takových filmů. Vždyť Madigan je prakticky totéž a to je o pár let starší. Přesto to je to jako soudobé svědectví velmi dobré.(26.12.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Policajtských filmů jsem viděl dost, ale nemohu si vybavit žádný, který by nahlížel na jejich práci takhle vyváženým pohledem, který ukazuje její krásné i nepříjemné stránky. Jsou to takové policejní historky, výborně zahrané (Stacy Keache mám čím dál radši) a sedmdesátkově syrové. Pokud se v USA pouští studentům policejní akademie nějaký film, určitě je to tenhle. Podle bestselleru Josepha Waumbaugha, bývalého policisty, aneb jak praví tagline filmu - The nationwide bestseller about cops - by a cop!(15.3.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Noční nepřikrášlená rutina řadových policistů v podobě syrového policejního procedurálu, který v mnoha ohledech předběhl svou dobu (na tento styl naváže až Pevnost Apačů v Bronxu o dekádu později; většina podobných snímků se věnuje detektivům nikoli právě pochůzkářům/jízdním patrolám). Děj absentuje, jedná se čistě o historky z nočních šichet v pokleslé čtvrti z dob, kdy nikomu nepřišlo nepatřičné, že si LAPD nebrala zrovna dvakrát velké servítky, pravidla a předpisy byly značně uvolněné (či rovnou neexistující) a role Hispánců i Afroameričanů ve společnosti byla z pohledu policejního sboru druhořadá. Naturalistické, do morku kostí sedmdesátkové, výtečně zahrané, s láskou k profesi i městu a v druhé polovině přeci jen citelně postrádající gradaci či alespoň nějaký vývoj.(9.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace