Loď se skleněným dnem

(neoficiální název)
  • Kanada

Komedie / Romantický

USA, 1966, 110 min

příjemné, plné humorných nápadů, kterým ale vždy něco chybí, aby byly nezapomenutelné....(12.2.2008)

Skvělé gagy a velmi srandovní scény. U některých jsem se až uválel smíchy. Pohodová podívaná(28.7.2006)

Bruce Templeton (Rod Taylor), nápaditý vynálezce vesmírných zlepšováků a starý mládenec se zamiluje do atraktivní Jennifer (Doris Day). Poté, co tato upadne v podezření kvůli proruské špionáži, přibude ještě mnohem více problémů a lapálií do jeho, předtím tak klidného, života... Stále svěží sci-fi komedie, typická pro šedesátá léta, ve které se celkem povedeně snoubí romantická stránka s tou komediální, čemuž napomáhají přesvědčivé herecké výkony obou hlavních protagonistů.(1.2.2005)

Nadprůměrně bláznivá a průměrně zdařilá komedie. Doris Dayová randí s vynálezcem (nesympatický Rod Taylor, muž bez krku), ulpí na ní podezření, že pracuje pro ruskou špionáž - snad i proto, že má psa jménem Vladimír - a že chce uloupit jakýsi chemický vzorec či co. Je to jedna z těch komedií, které měly ve zvyku poněkud otravně podtrhávat komiku scén zvukovými efekty. Musím ale uznat, že v několika scénách to dělá docela vynalézavě. Třeba když se Doris a Dom DeLuise snaží vyprostit z odpadkového koše, v němž uvízli nohama, předchází tomu virbl, jako v očekávání náročného artistického čísla nebo když DeLuise šmejdí po bytě svého zaměstnavatele, hudba snaživě paroduje bondovky. ;-) Ze všeho nejvíc mi Loď se skleněným dnem připomíná podobně chaotickou komedii Kočičko, kočičko, miluji tě. Má to něco do sebe, ale za střízliva to není ono. 50%(28.11.2008)

• Doris Day