Bold Native

Drama / Krimi / Road movie / Akční

USA, 2010, 105 min

• fantassia

Mám ráda zvířata, ale taky je jím a jíst budu. Běžná menší chovná zvířata dokažu odchovat, zabít i upravit k jídlu, postupuju tradičním způsobem, bez týraní. Boj, který je tu agitován mi nepřijde ani správný způsobem a už vůbec ne účinností. Jsou tu použité některé záběry z týrání zvířat,pochopitelně vytržené z kontextu a zařazené do něčeho jiného, neschvaluju to, ale tenhle manipulativní typ filmů nemám ráda. Budou bojovat za práva zvířat, ale člověka budou nutit k tetování, protože všichni to mají a vůbec další nesmysly,které svědčí o nevyzrálosti protagonistů i tvůrců. Farmaceutický průmysl a jejich pokusy bych samozřejmě postavila mimo zákon, mnoha lidem by neuškodil návrat k bylinám, přírodě a půstu,když má hlad ať se nají, ale at se vrátí lidem rozum a poznají míru všeho a přestanou být extrémisti na jednu i na druhou stranu.(8.9.2017)

Neodvracala som zrak ani pri najkrutejších scénach, pretože to nemám vo zvyku. Chcem vedieť, proti čomu stojím! Prečo je tu tak málo hodnotení a komentárov a prečo ľudia nesledujú podobné filmy? Priamo sa to týka každého z nás, tak prejavte záujem aby ste vedeli, čo máte denne na tanieri. Ste schopní v obchodoch študovať letáčiky s cenami, ale skutočnú cenu toho, čo konzumujete môžete vidieť práve vo filmoch, ako je tento. OTVORTE UŽ KONEČNE OČI! Tí, ktorí bojujú za práva zvierat nie sú žiadny hlupáci, väčšinou to sú vzdelaní a citlivý ľudia, ktorým nie je ľahhostajný osud bezbranných tvorov. Nezdá sa vám, že toto je tá najvyššia forma ľudskosti? Zase musím poďakovať tomu, kto ma na film nepriamo upozornil-díky whack :)(8.10.2013)

Film odhaľuje v reálnom svetle aktivistov z hnutia za oslobodenie zvierat, ako aj aktivistku za welfare zvierat, ktorá odhodlane lobuje priamo v kanceláriách šéfov firiem. Film priam až dokumentárnou formou zobrazuje ideológiu aktivistov, rozoberá viaceré problematiky, od utrpenia zvierat v pokusných laboratóriách a veľkochovoch, až po otázku (ne)opodstatnenosti násilia v hnutí. Násilie drvivá väčšina aktivistov zásadne odmieta. Animal Liberation Front nie je násilie, napriek tomu sú v USA títo ľudia označovaní za teroristickú hrozbu. Z odhodlania hlavných hrdinov srší cez obrazovku pozitívna energia, a z honu na nich pocit beznádeje. Jednoznačne top film pre všetkých aktivistov, bez zbytočných superefektov a drsňáckych hlášok. Historicky všetci bojovníci za slobodu boli perzekvovaní, démonizovaní a zatváraní – od abolicionistov po bojovníkov proti nacizmu – ale iba do určitej doby.(15.11.2013)

Príbeh každodennej konverzačnej rutiny uvedomelých vegánov, osloboditeľov mimoľudských zvierat, s rôznymi typmi ľudí. Od vegetariánov až po majiteľov korporácií žijúcich z ignorancie pohodlných konzumentov, ktorých pohľad na potravu siaha maximálne po pult najdostupnejšieho marketu. Jednoducho ďalší portrét zvrátenosti jedného sveta, v ktorom sa morálka nielenže nenosí, ale dokonca trestá.(12.3.2011)

• phoenixer

Bylo to celkem autenticke, jelikoz je spousty lidi, kteri diky tomuhle systemu sedi za katrem. O to horsi je predstava, ze kvuli dobre veci. Bohuzel lidi jsou dementi, kteri pojidaji maso dal, ikdyz vi, co se za zdi jatek deje. Presto me tenhle film nepresvedcil k tomu se stat militantnim clovekem a nutit nekomu svoje nazory. Jen hlupak nema soucit a svedomi, presto ho za to nehodlam mucit.. "Open eyes, open minds.. GO VEGAN!"(17.8.2015)

• - Keď sa na konci Jane (Jessica Hagan) spýta Richarda (Randolph Mantooth), prečo zmenil postoj, on ukáže na knihy, dobre známe v ochranárskom hnutí, ktoré má na stole: Making a Killing (Bob Torres), Slaughterhouse (Gail A. Eisnitz), Terrorists or Freedom Fighters? (Steven Best) a DVD filmu Earthlings (2005). (whack)

• - V scéne, kde hlavné postavy spomínajú tzv. feral childs, majú na mysli takých aktivistov, ktorí vybočili z nenásilného hnutia a v snahe pomôcť zvieratám páchajú násilie voči ľuďom. Je to ale dvojzmysel, feral child je v skutočnosti označenie človeka, ktorý vyrastal bez kontaktu s ľudskou spoločnosťou a má preto veľmi obmedzené schopnosti sociálneho správania. (whack)