Bandaged

Thriller / Drama / Pornografický / Horor
Německo / USA / Francie, 2009, 93 min

Osmnáctiletá Lucille žije v odlehlém venkovském domě se svým dominantním otcem, lékařem. Touží jít studovat poezii, ale otec má o její budoucnosti jiné představy. Nešťastné děvče se rozhodne spáchat sebevraždu. Pokus se však nezdaří a Lucille přežije s chemickými popáleninami na celé tváři. Otec se rozhodne dceru léčit sám, prostřednictvím vlastních nelegálních experimentů. Jako ošetřovatelku najme Joan, atraktivní ženu s temnou minulostí, která je povinna být Lucille k dispozici dnem i nocí. Záhy mezi ženami vzplane vzrušení, které vyústi v zakázanou vášnivou aféru. Svázaná úspěšně spojuje prvky gotického hororu a erotického thrilleru a upoutá výborně vystupňovaným dramatickým napětím i atmosférou nabitou smyslností. (Febiofest)

JFL

V kontrastu vůči předchozí pornografické tvorbě Marie Beatty je "Svázaná" velké zklamání. Zatímco její hard core filmy de facto nemají děj, spíš pouze iniciaci k dění, a cele staví na smyslné dynamice dominance a submisivity, "Svázaná" představuje pravý opak - přílišně zatížená dějem a s nedostatečně vyhrocenými konflikty postav. Film působí jako porno bez čísel. Vedle schematického děje tento dojem umocňuje digitální kamera, ploché svícení a tvrdé přízvuky o angličtinu se pokoušejících Evropanů. ()

Verka13

Proč tak nízké hodnocení? Skvělé herecké výkony a dokonalá atmosféra prostředí, které je chladnější než psí čumák. ()

Heero

Sám sebe se ptám, za co jsem dal tu jednu hvězdičku. Asi za naději, že paní ošetřovatelka není jenom lesba a že kdybych stonal já, dostal bych stejnou péči. :) ()

Pitryx odpad!

Vůbec netuším, jak jsem se k takovéto srágoře dostal. Už ten střih je hrozný, zdlouhavé záběry, které nudí a pro diváka toho moc nevypoví. Pokud mělo jít o pokusný erotický film, tak…, vlastně ne. V každém žánru by tento film propadl. Je šíleně zdlouhavý pomalý svým tempem a nakonec vlastně neřekne nic. Podle mého soudu, nekoukat, zahodit DVD a jít na pivo. Na konci sice takové malinké překvapeníčko je, ale jen proto, aby se mohlo uvádět, že jde o thriller. Jenže nejde. Je to prostě krávovina. ()