Guy and Madeline on a Park Bench

Drama / Romantický / Hudební / Muzikál

USA, 2009, 82 min

Damien Chazelle

Po filmu Whiplash jsem se logicky chtěl podívat s čím Damien Ch. debutoval. Kvalit Whiplashe to bohužel nedosahuje. Přílišná expermentálnost a artovost je někdy spíše na škodu, omezený rozpočet se taktéž projevil. Zkrátka je vidět, že ten kluk měl potenciál, ale ještě bylo potřeba se trochu otrkat než přišel fenomenální výkon. Láska k hudbě i zde hraje hlavní roli. Hudba uchvátí i posluchače zvyklého na jiné žánry, tedy např. mě.(29.1.2015)

Tehdy ještě neznámý a začínající Damien musel ukázat svůj neuvěřitelný potenciál a pro to posloužila tato nezávislárna dokonale. Ve směs suchý materiál okořenil příjemnou atmosférou, jazzovou hudbou svého kamaráda Hurwitze a svým citem pro záběrování. Na debut a skoro nulový rozpočet velmi slušné, jenom to chtělo větší rozpětí, které se mu dostalo později. A to díky tomuto.(6.6.2018)

Skvělý debut Damiena Chazella, který ukázal, že má v sobě obrovský talent, jenom se ještě musel rozvinout do větších rozměrů. Hudba Justina Hurwitze je výborná.(28.2.2017)

(13/2017) / Excelentný debut, ktorý prekvapí zopár scénami svetovej režisérskej extra kvality a to už v takom mladom veku. Spojenie obrazu, atmosféry a hudby je v podstate teraz už Chazellov trademark ale funguje bezchybne aj tu. Inak nie moc vhodný film pre väčšinu, oveľa viac pocitový ako dejový a k tomu čiernobiely. (8/10)(13.1.2017)

Experiment Damiena Ch....který již ukazuje na jeho talent a obdiv k hudbě, zejména jazzu. Některé hudební části (například na večírku) skvělé. Příprava na Whiplash.(7.4.2015)