poster

Cuarto de Leo, El

 • Slovensko

  Leova izba

  (festivalový název)
 • USA

  Leo's Room

Drama

Uruguay / Argentina, 2009, 95 min

Kamera:

Pedro Luque
(další profese)
 • snoopik
  ****

  Malé osobni dejavu(2.4.2010)

 • Narciska
  *****

  Unikátní je, že zde vůbec nehraje roli prostředí, země původu, děj (jen si možná příliš pomáhají hudbou, ale k filmu sedí). Ne, zde jde čistě o lidi. Dokumentárním stylem nám ukázat osobitost každé z těchto postav (a to ta jejich osobitost je tak veliká, že i když atakují hranici absurdna, přece zůstávají uvěřitelnými bytostmi tohoto světa), s využitím pár výrazových prostředků (více než o to, co říkají, jde o to, co neříkají), pár jemnými náznaky naznačit, jak žijí (tím se od nás moc neliší a přece nevím jak to naznačuje hlubokou depresi) a vést toto zdánlivé přešlapování k nadějnému konci a konstatování, že se jedná o vynikající film (pro každého, kdo má rád lidi, život, rozhovory).(24.9.2016)

 • petrsv
  **

  Příliš velké psycho a konec žádný. Leo pořád něco řeší a zatím ztrácí člověka, který o něj má zájem. Na mě až moc deprese, pochmurnosti, ponurosti.(2.6.2010)

 • Bukk
  ***

  Není těžké se s Leem ztotožnit. Ale bože jakej on je to ťulpas je i na mě moc. Jenže kdyby nebyl, těžko by vznikl tenhle film. Taky by se nemuseli všichni tvářit jako hrozní psychologové a podle toho se taky chovat. Krom teda toho, co se tím živí samozřejmě. Jinak ale dobře zvládnutý debut, který neurazí, ale do paměti se taky nevryje. I když Caro byla vážně depresivní a možná si na ni časem ještě vzpomenu. Jedinou fakt za mě OBŘÍ VÝTKOU je to, že jsem málem dostala mořskou nemoc z toho, jak se ta kamera pohybuje.(2.1.2015)