Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

Malarkey

Koza se trošku upravila, dala si pár piv a pak naskočila do rychlíku o sýru. S prvním dílem jsem neměl problém a musím se přiznat, že druhý díl mi udělal snad ještě větší radost. Příběh se mně líbil víc než v prvním díl. Neměl bych problém se na něj podívat klidně i znova. A taková animace, která je tady dost probíraná, mi třeba přišla fakt v pohodě. Není to žádná hitparáda, ale to se ani nedá očekávat, že to bude srovnatelné s hollywoodskými perlami. Pokud bych tipoval, tak na české Koze dělal dejme tomu filmový štáb v dvouciferném množství a na americké pohádce většinou pracují štáby o tříciferném, někdy i více ciferném množství pracantů. V rámci českých možností tak říkám, že Koza je fajn. Uvítám i to, že Koza má ráda pivo. Alespoň děti hnedka pochopí, do jakého národa že se to narodili. ()

xxmartinxx

Tentokrát to není genocida jako minule, ale jen několikanásobná vražda. Pokrok učinili jak animátoři, tak (především) režisér a scenárista. Příběh téměř (ale to "téměř" bych podtrhnul, je potřeba vypustit elementární logiku i snahu uvažovat o zdejším světě jako o soudržném místě) drží pohromadě a je zde i něco jiného než nesouvislá vata (ale vaty je stále dost). Pořád je to špatný film ve všech ohledech, o tom není sebemenšího sporu, ale už ho nepovažuju vyloženě za urážku všech filmařů, diváků a kinematografie obecně, ale jen za nevydařené dílo ne zrovna talentovaných a soudných lidí. Jaký neskutečný pokrok! Proto dávám celou jednu hvězdu! A cítím se jako velkorysý člověk. ()

NinadeL

Poměrně ponurou jedničku vystřídala čistokrevná pohádka, což je vůbec to nejlepší řešení, jak potenciál Kozího příběhu rozvinout. Ideálně se nové postavy spojily proti zlu s klasickým triem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, což jsem vyloženě uvítala. Však taky na ně člověk čekal už od nedokončené protektorátní pohádky s Plachtou. ()

Jezinka.Jezinka

Po jedničce, která se v mnohém zabíjela sama a v prvé řadě tím, že nevěděla, koho chce bavit, se dvojka rozhodla, že je pro děti a občas nějakým vtípkem či narážkou zamrká na dospělé. Věřím, že neustále opakované vtípky Bystrozrakého na téma "mrknu na to", "vidím to jinak" můžou malé děti bavit a to i ve frekvenci, v jaké jsou použity a žertík s polárkou musí u pacholat způsobovat záchvaty smíchu.. Děti zas neocení hrdobce. Zda skutečnost, že Dlouhého dabuje Michal Dlouhý měl být další žertík, nejsem schopna klasifikovat. Film je předvídatelný jak porno, ale od kdy tohle u pohádek vadilo? Tradičně trochu líní čerti, kteří se bojí Lucifera, protože už sto let nepřinesli žádnou duši a lidé jim s řešením tohoto problému pomohou, jsou osvědčená klasika. Zatímco závěrečná píseň je skutečně děsivá (ona popravdě ta show a bláznivé tanečky jsou dost nuda prakticky ve všech filmech), tak song o tom, jak naši hrdinové kráčí přímo do pekla, se velmi povedl. Hodnocení mnohých považuji za tupou pózu a vehementní pohrdání vším domorodým, zejména když vidím, jakým zhůvěřilostem jsou schopni napálit množství hvězd jak z americké vlajky. ()

Tom_Lachtan

Ale no tak, buďme trochu soudný, ta animace, o který všichni mluví jako o předzvěsti celogalaktické apokalypsy, rozhodně není tak špatná a v porovnání s ostatní Evropskou animovanou produkcí zaostává jen o pár metrů(ačkoli třeba první díl nepřekonala). Některý vtípky se taky celkem povedly (například syrečky), některé vůbec (skoro všechno s Bystrozrakým). Škoda, že co se výtvarní stránky týče, není dvojka tak zajímavá jako předchozí díl, kde jsem některé nápady docela ocenil. Celkem vzato je tohle průměrná pohádka, kterou bych se nebál pustit malým svišťům. nechápu pro někteří srovnávají s Disnexarem, tohle je pohádka pro děti, ne pro dospělé. Převážně neškodné. PS: jakmile začne hrát závěrečná písnička (takhle to dopadá, když s eněkdo snaží využít americkejch prvků) tak okamžitě, ale okamžitě vypnout, je extrémně hrozná ()

playboxguest

Animace mi náhodou připadala děsně roztomilá, snad první film, u nějž jsem z osminohýho něčeho neměla bobky, ač jsem na to stejně koukala značně nedůvěřivě. Věřím, že malým dětem může pohádka připadat parádní a vydrží u ní několik repríz, já se sice sem tam nudila, ale i tak mi to přišlo v mezích možností fajn a vůbec né tak tragické, jak tu někteří hlásají. ()

Peytl

Hele, nechme žvástů o Pixarech, buďme Troška patrioti, buhehe, jsem excelentní taškář... prsk... a dejme šanci českým kozám a sýrcům klasa, chechtáme se euroohlým banánům, americkým tlustým tlamám a vzápětí se stydíme za vše vzešlé z pod Řípu. Vždyť takové blechy nemůžou žít nikde jinde, než v zemském ráji to na pohled, no, neserte mě! Já si zapařil jak na Czech Teku...takže díky zbytkové hladině chemických látek (perník,voe) v oběhu pálím nemilosrdně čtyřmi, neb vím, že se sem přijde spousta lidí vyblejt...a kdyby vám to chtěli blaničtí řitíři narvat zpátky do chřtánu, byl bych ještě spokojenější, Praotec sere na nedokonalou animaci, svoloč amerikánskaja, si pusťte herní gorgonzole, nám jednookým bratrům z kalicha stačil vždy Bob a Bobek v 1D. ()

kingik

Trochu sýrového odéru, přidá se jedna koza a na to se uplete příběh. Mluvící koze z prvního dílu unese "rohatej" část její milované rodiny, kterou tvoří vyhlášený sýrař Kuba a jeho žena. V chalupě po sobě zanechají svoje dvě malé (akční) děti, Zuzanku a Honzíka, kteří se spolu s kozou vydávají na záchranou výpravu svých rodičů do Čertova mlýna. Po cestě si smluvně najmou Širokého, co s klidem vypije třeba celý rybník, Dlouhého, co má nízký tlak i legrační francouzský přízvuk a Bystrozrakého se šedým zákalem, kteří jsou údajně "specialisty" přes hledání zmizelých osob. Na lahodných Kubových sýrech si také pochutnával sám pan král , který se stal obětí intrik svého rádce, který je ve skutečnosti kníže pekel, a jehož hlavním cílem je zmocnit se královského trůnu, aby započal svoji krutovládu. Rozhodující krok už udělal v tom, že král se mu nevědomky upsal. V animované pohádce se prdí, ženské postavy mají naditý dekolt, nechybí zemitý humor a div, že se v ní nesouloží. Nechybí absolutní "faily", jako třeba, když mocného a fikaného Lucifera vyřídí přechytračením jedna malá holka. Animace na stále stejné ošklivé úrovni, jen s minimálním posunem k lepšímu standardu zůstává poměrně zaostalá, ale ve velmi dobrém barevném provedení i rozlišení. Většina postav nekoexistuje moc dobře s příběhem a je jen tady v rámci pokusu o pozvednutí už tak nízkého humoru, který menší děti ve větší míře nepochopí a budou se ptát svých rodičů, aby jim určité scény objasnili, a to chci vidět, jak a co jim odpoví. Po překvapivém značném komerčním úspěchu jedničky z před čtyřmi roky tvůrci nezaháleli přijít s pokračováním, které sice nevím od čeho je dobré, když už první díl z hlediska kvality nestál za moc. Už samotná animace neupoutá, protože není líbivá, ale je sympatické, že si zachovává tvář české originality, tedy takový "czech made" nebo "czech trade", protože by bylo bláhové si myslet, že je schopná konkurovat zahraniční konkurenci. Je tedy lepší od toho odhlédnout. Příběhově je to poměrně akceptovatelné, pomine-li se fakt, že díky nevzhledné animaci se na to bude hůře esteticky koukat. Víc než na příběh, je kladen důraz na groteskní gagy, kterých se sem vměstnalo poměrně dost. Tím se odbourává zdlouhavost příběhu, která bezprostředně hrozí, vzhledem k méně absorbčnímu scénáři, který zápletku příliš neřeší a cíleně ji obaluje často prvoplánovými až primitivními gagy. Jsem toho názoru, že tenhle film se pro kina nehodí. Svoje nekvality na plátně ukáže v plné síle. Televizní obrazovka je pro něho vysvobozením. Nedodělanost snímku není příliš omluvitelná, protože se dalo čekat, že tvůrci se poučí z chyb prvního dílu a přijdou s o hodně propracovanějším pokračováním, což se nestalo. Zaostalá animace a do toho uječeně uřvaný příběh, u něhož si lze jen těžko představit, jaká divácká sorta se bude u něho bavit. Zrovna tak těžko si lze představit, komu se mohla líbit už tak nepodařená jednička, u niž nebylo ani příliš jasné, jaké divácké kategorii je vlastně určena. Jedním z předností pokračování je jeho krátká stopáž, kdy se rozvleklost nerozprostře v plné síle a diváka až tak neobtěžuje. A když budu hodně benevolentní, tak pár gagů snese přídomek "nápadité", a že jich je ve filmu větší množství, tak se to dá vydržet až do závěrečných titulek. Ještě neopomenu zmínit, že film nemá příliš pevnou dramaturgii. No, doufám jen, že nikoho nenapadne "potěšit" diváky třetím pokračováním. Předně je námět už hodně opotřebovaný, s animací se asi těžko udělají zázraky a dost bylo kozího i sýrového odéru. Rozpočet 35 "melcků" se dal investovat rozhodně lépe, než do takovéto kraviny na jedno použití. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

Spinosaurus odpad!

Toto je první film, u kterého mi byl komentář na pokyn příznivců pana Tománka, smazán. Normálně bych hodnotil odpadem, ale nechci se opět dostat do problémů se zdejšími cenzory. EDIT: Tak už jsem touhle sračkou ztratil 85 minut svého drahocenného času, takže pane Tománku, je čas jít na kobereček! Jak už jsem kdysi říkal, Tománkova filmografie je vlastně jakási psychologická sonda. Hned v prvním filmu Svět nám Honzík prozradí, co při tvoření svých filmů šlukuje, aby nám v do této doby posledním filmu začal rozplétat svou složitou sexuální orientaci. I tento film je příspěvkem do Tománkovi mozaiky. Tentokrát nám představí svou politickou orientaci. No, nebudu to dlouho protahovat "Kupředu levá!". To jen taková poznámka pro začátek. Bohužel se ve filmu uplatňuje hned několik přísloví. To první zní "Nikdy nevstoupíš do stejné řeky dvakrát." Přesto Honzík pečlivě opakuje stejné slaboduché vtípky a obrazovou fantasmagorii (pokroucený svět). Samozřejmě ve filmu nechybí ani (Tománkova) chlupatá prdel alias maskot firmy. Další přísloví zní "Oklameš-li mě poprvé, hanba tobě. Oklameš-li mě podruhé, hanba mě." Jsem opravdu nasrán, že jsem při koukání doufal, že už Tománek překonal své neumětelství a naservíroval nám konečně místo slepence starých pověstí rozumnou pohádku. Bohužel, atmosféru pohádky, ani cokoliv dalšího s tímto žánrem spojené, zde nečekejte. Scénář je vylouhovaný čas, který někdo psal ve stylu: "Tak teď se přesuneme z bodu A do bodu B. Jak dál? Třeba támhle za kopcem vybouchne atomovka, tak tam naše postavy půjdou a někdo jim poradí. Jak se dostat do hradu? Mám to! Mrskneme tam jako vodníka. Sice je tam úplně zbytečně, ale někdo jim ten tajnej průchod ukázat musí, ne?" Takhle je to se vším. Tománek při psaní scénáře vůbec nemyslí dopředu a lepí scény podle toho, co mu zrovna probleskne hlavou. Další záhadou je postava Lucifera, komořího, či co to mělo být. Vypadá jako Batman, chová se jak Lucifer, ale na konci nám je řečeno, že to vlastně žádný Lucifer není. Tak proč uměl kouzlit? Proč uměl měnit podobu? Aha, ono vlastně v Tománkově světě funguje všechno tak, jak to někdo naškrábe do scénáře. Proč by neuměl někdo měnit podobu? Proč by neuměl král létat? Proč by neuměl bystrozraký střílet laserové paprsky jak ve Star Wars. Vždyť je to Tománkův svět, tak si snad může vymyslet co chce, ne? Na závěr mám ještě dvě technické. Zaprvé jsem se pobavil nad Tománkovým product placementem, kdy do filmu úplně bezdůvodně vrazil trailer na Pověsti staré Prahy, samozřejmě za doprovodu kozy, která vypráví dětem, co všechno hezkého v té Praze dělali (že tam jen š*kali, chlastali a obírali mrtvoly jaksi taktně zamlčí). A na závěr nešvar novodobých pohádek - modernita. Když pominu supermoderní mluvu, tak některé vynálezy a závěrečný koncert do pohádky nepatří. V porovnání s prvním dílem je toto úplně stejné zlo. Sice se zde neš*ká, ale zase je to vyváženo nulovým dějem (ten nebyl ani v jedničce, ale tenhle film si na příběh hraje) a infantilností. ()

Slarque

Tentokrát je to pohádka, ale jinak se toho moc nezměnilo. Prostě bez scénáře vždycky zbyde jen velké roztažené nic. A koukat na nic skoro hodinu a půl je prostě nuda. Docela funguje střih, jakžtakž hudba – možná by se autor měl dát spíš na animované videoklipy, ty na scénáři tolik nestojí. ()

dopitak

Jsou horší věci na světě. Sice se film s příběhem nepotkal, ale na to jsme si už zvykli z jedničky. Pak jsou tu jedny (vlastně dvoje, počítáme-li i přestárlou sousedku) neskutečný sekundární pohlavní orgány, trapný motiv "vše o sýru" a docela vypiplaný dabing. Počítám do něj i fakt, že z pohádkového tria jsem poznal jen pana Táborského a Bystrozrakého hlášky mylně považoval za Budařovo dílo. A Michal Dlouhý by za svou postavu zasloužil cenu Františka Filipovského. Písničky a vůbec audio složka je hodně dunivá a hlasitá, animace nepěkná, ale funkční, a kromě skrytého vykrádání nejlepší české pohádky, ve které si Karel Heřmánek náhodou taky zahrál lucifera, nic dalšího vůkol. ()

korbitch22 odpad!

Lobotomie v praxi, scénáristická impotence, animační neandrtálství, lidské diletanství, zrůdný kalkul a zoufalý výplod pár hovad.Strašný, nejstrašnější a hrozivý.0%. ()

BMW12

Celkem povedená česká animovaná pohádka. Příběh byl fajn, akorát mi tam moc nesedělo zařazení Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Ale rozhodně se mi to líbilo více než první díl. Animace byla v pohodě, nevím proč tolik uživatelů kritizuje animaci, páč já jsem s ní problém neměl, prišla mi dobrá. Samozřejmě tento film nemůžeme porovnávat s americkými animáky, ale myslím si, že je to velice slušně natočená animovaná pohádka s celkem dobrým příběhem a dobrou animací. Oceňuji, že Češi taky dokáží natočit na naše poměry kvalitní animák. ()

Kimon

Hmm, tolik propagovaný český animák a takový divácký propad. Nabízí se myšlenka, že tvůrce příběhu (autor/ka scénáře) dětem moc nerozumí. Řekl bych také, že druhé pokračování, jak už to bývá, je ušito rychlou jehlou a nekvalitní nití. Vizuálně sice pěkné, pravděpodobně dětem, kterým je to určeno především, nesrozumitelné. Nebo to snad bylo vytvořeno pro dospělé?! ()

Gwaihir

Je jasné, že po všeobeném "nadšení" z prvního příběhu ukecané kozy muselo nějaké to pokračování následovat, a nedá se říct, že by to bylo nutně špatné rozhodnutí, i když posouvání laťky do vyšších pater se tu bohužel nekoná. Snaha o větší přiblížení se dětskému divákovi přináší naivnější děj a pohádkovější atmosféru, což kupodivu celkem dobře funguje. S tím souvisí také určitá změna v pojetí animace, která je zřejmě o něco lepší, zato však méně zajímavá. Jednotlivé scény pak více drží pohromadě a vtipnější momenty se střídají s těmi méně povedenými, přičemž žádný výjev vysloveně nevyčnívá nad ostatními. Takže, sice jiné chyby, ale stejná známka. 50 % ()

Tommassi3 odpad!

"Koza, která umí mluvit a dokonce i číst ?? To mě podržte !!" - "Akorát v počtech jsem byla trošičku slabší.." ;) Co se filmového průmyslu týká, o počty tu jde vždy až v první řadě, a tak by se dalo říct, že se zavřeným očkem oba dva Kozí příběhy coby na koleně vyrobení východoevropští pionýři 3D animace platí za finanční zázrak, který by nám Hollywood mohl jen tiše závidět.. Zde však výčet kladů snímku, u něhož se jeden nedokáže rozhodnout, zda je spíš naprosto diletantským hokuspokusem či jen opravdu příšerným filmem pro děti, končí.. A že se dětem líbí ?? Malá děcka si užívají kdejakou zhovadilost, proto je jim třeba od dětství ukazovat skutečně kvalitní filmy, vychovávat z nich plnohodnotné myslící diváky a ne nějaké konzumenty bezobsažných estrád a telenovel, jimiž se naše televize jen hemží.. Právě proto nemůžu Tománkovi a jeho spolutvůrcům odpustit ani kozí chlup, protože právě oni si s tou odpovědností vůči nejmladšímu divákovi jen opakovaně vytřeli řiť !! Ačkoliv se domnívám, že nejde o cíleně motivovanou výchovu budoucích diváků konzumentů, ale pouze o naprosto nekoncepční a nedospěle nerozvážnou touhu být s tím slavným třidéčkem světový.. Jistě Tománkovi jeho prvenství už nikdo nevezme a historie se často neptá, mně osobně se však podobné prázdné kalkuly naprosto příčí.. Nehledě na skutečnost, že vlastně ten nejlevnější aspekt výroby filmu, totiž scénář, zde vlastně stojí úplně bokem - Původně jsem chtěl objektivně říct, že scénář stojí za hovno.. Ale neřeknu !! ;) - osobně jsem nic podobně špatného snad ani neviděl.. Tvůrci se neumí rozhodnout, zda chtějí film pro děti nebo pro dospělé, když ten sexistický humor se jeví naprosto mimo akcetovatelné meze, ani jakým směrem se vlastně chtějí vydat, zda cestou hollywoodské školy - Což je pochopitelné a primárně logické, když se režisér snaží přiblížit právě Hollywoodu tou animací.. - a to buď prostřednictvím modelu klasického Disneyovského, dreamworksovského, který právě Disneyho i celou hollywoodskou školu paroduje či pixarovského, který naopak Disneymu vzdává poctu, přičemž Kozí příběhy nenaplňují ani jeden z modelů, když se však vlastně ani nevydávají cestou klasické české poetické animátorské školy v čele s Jiřím Trnkou, Hermínou Týrlovou či Karlem Zemanem, jehož jméno je mi v souvislosti s Tománkem až stydno zmiňovat.. Právě legendy českého animovaného filmu, které se musí v hrobech obracet, tvořily fantastické snímky, které právě více ocenil dospělý divák než dětský, což potvrzuje nejen jejich kvalitu, ale i má předchozí tvrzení.. Kozí příběh postrádá kvalitní, dostatečně nosný příběh, hloubku i jakoukoli poetiku, vyjma té přízemní hospodské, která však v podobném projektu nemá co dělat, rozehrává pásmo nesoudržných skečů bez point se špatným timingem - Což vyznívá naprosto nepochopitelně, když si jeden uvědomí, že tvůrci zvolili pro svůj příběh pouze jednu jedinou narativní linii.. - prostřednictvím postav, či spíš buď troškovsky uřvaných karikatur nebo nevyhraněných a na divákovy emoce nanapojitelných vyprázdněných loutek, které se navíc ve snímku často jen objeví, aby cosi udělaly nebo řekly a zase beze smyslu a funkce zmizely.. Hrátky s žánrovými vzorci a klišé pohádky ?? Či naopak utahování si z nich ?? Ani náhodou !! Tady zkrátka není a nefunguje vůbec nic.. Snad vyjma tradičně výborného dabingu.. Diletant Jan Tománek totitž naprosto selhal, když vlastně ani ta animace, příšerně bizarní a dadaistická, která spíš asociuje kreslené porno, v souvislosti s obsahem nedává pražádný smysl, díky čemuž se nabízí otázka, proč vlastně člověk, který neovládá základní principy tvorby filmu, vlastně touží natočit 3D celovečerní animák.. Jen proto, aby byl první ?? Maličko slabomyslné, řekl bych.. Ale proč tedy přišel ten nesouvisející sequel ?? Prostě jen odpudivý nonsens.. Stejně jako Kozí příběh se sýrem i s těmi jeho obludnými písničkami, které však platí u téhle perly za to vůbec nejmenší zlo.. () (méně) (více)