Příběh evropské princezny v americkém exilu, které nejsou poněkud zdegenerování stavově rovní šlechtici po chuti, a tak se jí dostane milého, správného, upřímného Američana, jak má být. Velmi roztomilá podíváná - a jak tomu Oscarová nominace nasvědčuje - tento popelácký příběh byl tentokrát podán skutečně milou a zábavnou formou. Hlavním plusem snímku je ovšem rozkošná Olivia, která ve své víceméně naivní roli musí vyvolávat sympatie takřka u každého. To, že si film neupřel kapku vlastenecké agitky, se dá ve válečných letech lehce pochopit. Nejzajímavější je asi vystoupení onoho prostého amerického hocha, jenž v Bílém domě hrdě prohlásí, že americké občanství je mu nade vše a nevzdá se ho za cenu žádného šlechtického titulu. "Až se mě budou ptát děti, co jsem dělal za války, mám jim říci, že jsem byl na výstavě květin?"(2.7.2006)

• Houdini

Oscar 1 : Námět a scénář(3.6.2004)

• - Snímek byl uveden více než rok po svém dokončení. (SeanBean)