Immortalitas

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Slovensko, 2012, 85 min

Erik Bošnák
  • Anderton

Nevadilo by mi, že to má príšerné efekty. Prežil by som otrasné herecké výkony a slabú výpravu. To preto, lebo sa na tom dalo výborne pobaviť a vlastne tento dehonestačný pocit voči tvorcom je to jediné, čo divákovi režisér ponúka. Ale nedá sa akceptovať takmer nulový dej a tým pádom nuda. Všetko je to o tej záverečnej pointe, ktorá by mohla v nejakej premyslenej produkcii celkom fajn vypáliť, lenže aj tá záverečná sekvencia je natočená rovnako šlendriansky, ako celý film. Videné v kľude domova, takže som prišiel o ten pôžitok pocitu trápnosti v kine s ďalšími naivkami, ktorí dúfali v kvalitné sk sci-fi.(6.6.2016)

• ScarPoul

Naposledy sa v kine takto všetci svorne smiali, keď na plátne vyvádzal Sasha Baron Cohen ako Borat. A pravda je, že som sa smial tak, že som plakal a mal som problém sa do konca filmu upokojiť. Jednoducho to nefungovalo. Nechcem to celé zhadzovať pod čiernu zem, lebo predsa len je to pokus o niečo úplne nové - niečo čo sa v slovenskom filme nikdy neobjavilo. Len to nevyšlo. Film nespeje nikam. Scenár mieša prvky sci-fi s biblickou tématikou, ktorú si prispôsobuje podmienkam a tým ju oberá o čaro a dokonca aj o zmysel. Veľa vecí sa tam nevysvetlí a kamera, ktorá je príliš roztrasená, neprirodzená a zdevastovaná rôznymi filtrami a neprirodzeným svetlom sa stáva mätúcim prvkom pre diváka. Csino ako hlavný hrdina pohorel. Nie len ako hlavná postava s ktorou sa jednoducho nedalo stotožniť, lebo nikto nevedel čo to doriti na tom plátne vlastne robí, alebo sa pokúša robiť ale aj ako herec. Jeho herecký prejav bavil celé kino. Mohol by som spomenúť aj ostatných hercov ale načo. Nevýrazný - celá línia s chalanom a jeho sestrou, ktorá sa podobá na mŕtvu manželku hlavného hrdinu, bola nezvládnutá. Polodetaily a celky plné neprirodzených efektov, ničili inak peknú atmosféru, ktorú tvorila hudba. Parafráza na rajskú záhradu je obrovským výsmechom celej myšlienky, obohatenej o chlpatý zadok Karola Csina. Jednoducho nikdy viac. Strata času, neprítomnosť príbehu, scenára a dobrého vkusu. Pomalé scény, kde sa nič nedeje sú ubíjajúce a film nudí a baví tam kde by nemal.(2.3.2012)

• Havenohome

Konečne som sa k tomu dostal. Jedna hviezda za guilty pleasure momenty edwoodovského typu. Rehotalo sa celé kino. Csino hrá postavu nesmrteľného pútnika, a táto rola ho skutočne urobila nesmrteľným. Jeho herectvo je nechcená ale bravúrna paródia drsňáckých akčných hrdinov. Režisér E.B. je snílek, ktorý chodí rád do kina. Naučil sa nejaké triviálne postprodukčne triky a natočil Immortalitas. Viac ako guilty pleasure momentov je tam tých nudnýc pasáži, keď Csino chodí s puškou prázdnymi ruinami. Je to celé zlé, o tom žiadna debata. Na druhú stranu, keď sa nad tým zamyslím, tak aspoň ten film neobhajuje ešetebáckych kolaborantov, nezobrazuje ženy ako sliepky, nešíri stereotypy o rómoch a nesnaží sa bezzubo a onanisticky kritizovať sociálnu realitu. To robia všetky ostatné slovenské filmy a vačšinou regulérne za štátne peniaze. Immortalitas je aspoň taký zlý film, že sa na ňom miestami dá dobre zabaviť.(20.2.2013)

• HarryBlock

Úvodná scéna s nacistami je ešte paradoxne celkom stráviteľná hoci vedúceho nacistu hrá (ne)herec so židovským nosom ako Adrien Brody. Inak asi celé zle, nemá ani zmysel to rozoberať až na ten herecký výkon hlavného hrdinu, pri ktorom vám asi nebude jasné prečo hrá až tak neuveriteľne otrlo, teda pokiaľ ste nevideli režisérov filmový autoportrét a nedojde vám, že mu to pravdepodobne tak predhrával. Otázka je prečo potom neušiel Csino z nakrúcania?(21.2.2013)

• tom88

Iskierka nádeje na úspech slabučko horela, ale nakoniec je z prvého slovenského akčného post-apokalyptického sci-fi obrovské fiasko. Dej filmu by sa zmestil do krátkometrážneho pätnásť minútového filmu. Scenár teda nič neponúka. Kamera je katastrofálna, sníma zábery z príšerných uhlov a v akčnejších scénach nastáva pre diváka chaos. Veľmi málo strihu a tým pádom dlhé ničnehovoriace scény znamenali riadnu nudu a nuda v tak krátkej stopáži, to už je čo povedať. Hercov snáď ani netreba komentovať, tí si urobili z natáčania asi pracovnú prestávku. Ich výkony boli na smiech. Celý film bol zabalený do zvláštneho vizuálu, ktorý nebol zrovna najlepšou voľbou. Akčné scény (okrem toho, že sú neprehľadné) sú úplne nevýrazné. Efekty by lepšie urobil na PC aj môj mladší brat. Je zarážajúce, že bol tento film nasadený aj v kinách. Síce na krátko, ale predsa. Ako študentský amatérsky film je to pecka, ktorá v školskom projekte určite uspeje, ale ako celovečerný film, ktorý je nasadený v kinách a je pre masy ľudí je to obrovské faux pas. Bohužiaľ je to najhorší film, ktorý som videl za pomerne dlhú dobu. Je mi ľúto, že to našej mladej krvi nevyšlo, ale budem aj naďalej veriť, že nám raz vytrú zrak a natočia niečo poriadne a hlavne zmysluplnejšie. 10%(17.5.2014)

• - Film byl natočen za 25 dní. (Sufferer)

• - Projekt Immortalitas vznikal pôvodne ako 20-minútový študentský film. (Fejpof)

• - Líbání herců ve filmu je skutečné. (Sufferer)