Immortalitas

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Slovensko, 2012, 85 min

Erik Bošnák
  • Terva

CITÁT - Všechno v životě je jen dočasné (Theodor Storm)........ Němci měli velmi elegantní uniformy, to jim nikdo neveme a možná proto se tvůrci filmů dvakrát třikrát do roka vracejí ke druhé světové válce. Jenže tady je herec v uniformě zase jen herec a nefunguje to splynutí. Herec v uniformě Německého vojáka má vypadat démonicky a ne ušmudlaně jako nějaký Pepík z Bratislavy. To jen malý postřeh k úvodu filmu. Scéna s ďáblem má své kouzlo, ale nebyla dobře zpracovaná. Navíc tem rušivě působí ta kostkovaná košile. To ho nemohli navléci do něčeho jiného? Přesuneme se do současnosti, respektive trochu dál až do roku 2021. A pak zase zpět a pak.... CITÁT - Ďábel mě podvedl......... Přeskakování letopočtů je přehnané. Jediné co se mi na filmu líbilo je kamera, ta se povedla. Jedna za ní.(24.4.2014)

• -bad-mad-wolf-

Když jsem jako malej koukal na Arnolda v Komandu, jak ověšenej třiceti bouchačkama zbavuje života ostrov plnej záporáků, chtěl jsem bejt stejně velkej a boží jako on. Když jsem o něco později viděl Jurský park, chtěl jsem - kromě vyhrabávání obřích kostí ze země - vyrábět figurky a obrázky a modely a panorámata a triky a všechny ty boží věci, co ve filmu jdou dělat. Když jsem ještě později viděl Synecdoche New York, chtěl jsem taky napsat něco tak geniálně božího, aby mě masy nenáviděly a intoušové plácali po zádech. Teď jsem viděl tuhle slovenskou trotlovinu a říkam si, že je možná lepší nic netočit, protože pokud se něco podělá a můj podpis se má nacházet pod něčím podobným, radši budu dělat kulisáka v pornu. Immortalitas zaujme jen a pouze námětem, jenž splácal dohromady několik zdánlivě neslučitelných motivů - jenže místo zajímavého záseku do filmových dějin vznikl nechtěně vtipný kočkopes, jemuž padají z huby příšerné efekty, ohavný vizuál, idiotský příběh, prapodivné nápady, neskutečně trapné akční scény a těžko popsatelné dialogy, jež zajišťují vydatnou porci neplánovaného humoru. Střih a kamera se snaží lecjaké nedostatky schovat, nicméně stojí proti masivní přesile. Hudba - budiž, ta ještě šla... a já jdu radši taky.(26.2.2014)

• lennyd

Adam je ochoten se uspat Ďáblu, aby zachránil sebe i svou rodinu před nacistickým útlakem. Jenže ďáblův slib je splněn jen napůl a tak Adam musí sám, nesmrtelný bloudit světem a hledat pomstu... Měl jsem věřit komentářům, měl a měl. Ale já nevěřil, a stejně jsem se do tohoto veledíla pustil (a k tomu všemu ještě ve slovenštině - nic proti bratia, naše kinematografie - až na pár výjimek (Z.Svěrák) - stojí taky za pěkný kulový). Prvních asi deset minut vypadalo ještě docela nadějně, jenže pak se něco stalo, a já se ve filmu ztratil (možná jsem se na to neměl koukat střízlivej, a nebo si něco šlehnout, pak bych asi lépe chápal). Takhle jsem nevěřícně koukal co všechno se dá splácat dohromady, a ještě k tomu JAK. Vrcholem vizuálních efektů je honička v zánovním Porche, pod palbou ufounské či jaké vesmírné lodi. No nic, dochází mi slova, tak asi jen doporučení tvůrcům tohoto filmu - zkuste se věnovat jiné zálibě, než točení filmů...(4.5.2014)

• Acrobat

Pesci hovoril....ktorási opica prevrhla stôl so šalátom....a v návale opitosti skučal, že zločinca je treba hľadať kdesi za sklom. Žuvačka v pysku, orlí zrak, postaršie veci na mne. Starý, ale nenápadný. Málokto vie, že som smrtonosný. /Takže. Potrebuje niekto ešte dôkaz o schopnosti našej kinematografie? K čomu diskusie, k čomu postrehy. Fakt o bludárstve a nulovej zodpovednosti je tak jasný ako existencia gravitácie. JA len jedno. Proti vetru sa šťať nedá.(3.4.2012)

• A.Beech

Slovenský Wolverine Karol Csino. Prišlo mi to ako miestami náhodne vygenerované scénky bez hlavy a päty so špeciálnymi efektami, ktoré doprevádza miestami príšerný (smiešny) herecký výkon Karola Csina. Avšak palec hore za snahu natočiť na našom území aj niečo iné, ako historický film. Pre tentokrát to ale zatiaľ nevyšlo. Ťažko komentovať, (ne)treba vidieť.(1.6.2015)

• - Líbání herců ve filmu je skutečné. (Sufferer)

• - Tím ľudí podieľajúci sa na výrobe filmu pracoval až na výnimky bez nároku na honorár a techniku im poskytli zadarmo. (Sufferer)

• - O kinodistribuci filmu projevily zájem společnosti z USA, Francie, Německa či Itálie. (Sufferer)