Immortalitas

Slovensko, 2012, 85 min

Erik Bošnák

David Kollar
  • ScarPoul

Naposledy sa v kine takto všetci svorne smiali, keď na plátne vyvádzal Sasha Baron Cohen ako Borat. A pravda je, že som sa smial tak, že som plakal a mal som problém sa do konca filmu upokojiť. Jednoducho to nefungovalo. Nechcem to celé zhadzovať pod čiernu zem, lebo predsa len je to pokus o niečo úplne nové - niečo čo sa v slovenskom filme nikdy neobjavilo. Len to nevyšlo. Film nespeje nikam. Scenár mieša prvky sci-fi s biblickou tématikou, ktorú si prispôsobuje podmienkam a tým ju oberá o čaro a dokonca aj o zmysel. Veľa vecí sa tam nevysvetlí a kamera, ktorá je príliš roztrasená, neprirodzená a zdevastovaná rôznymi filtrami a neprirodzeným svetlom sa stáva mätúcim prvkom pre diváka. Csino ako hlavný hrdina pohorel. Nie len ako hlavná postava s ktorou sa jednoducho nedalo stotožniť, lebo nikto nevedel čo to doriti na tom plátne vlastne robí, alebo sa pokúša robiť ale aj ako herec. Jeho herecký prejav bavil celé kino. Mohol by som spomenúť aj ostatných hercov ale načo. Nevýrazný - celá línia s chalanom a jeho sestrou, ktorá sa podobá na mŕtvu manželku hlavného hrdinu, bola nezvládnutá. Polodetaily a celky plné neprirodzených efektov, ničili inak peknú atmosféru, ktorú tvorila hudba. Parafráza na rajskú záhradu je obrovským výsmechom celej myšlienky, obohatenej o chlpatý zadok Karola Csina. Jednoducho nikdy viac. Strata času, neprítomnosť príbehu, scenára a dobrého vkusu. Pomalé scény, kde sa nič nedeje sú ubíjajúce a film nudí a baví tam kde by nemal.(2.3.2012)

• DEMON

Po takmer 7 rokoch zhanania sa mi podarilo toto dielko z nasej rodnej hrudy zhliadnut a je treba uprimne povedat, ze je to priserne. Efekty hrozne, ale to sa mozno nejako da ospravedlnit dobou vzniku a rozpoctom na urovni vreckoveho americkeho dochodcu dovolenkujuceho v Miami. Herecke vykony prakticky ziadne, s vynimkou Visnovskeho, ktory jediny je schopny nejaku emociu pri svojich scenach vyjadrit aj mimikou. Dialogy idu odnikial nikam a dej je len kolazou scen viac-menej volne pospajanych. Dejova linka na max 3 strany scenara a hlavne UDESNA NUDA, ktora sa do vas zahryzne uz na zaciatku a pocas celeho... ehm... "filmu" sa nevytrati. Len 85 minut a stale privela.(27.1.2019)

• Dexter1

Prvý koment. Immortalitas už v traileri navádza na skutočne efektami a akciou nabitý film. Bohužiaľ tam to ostalo. Celý film je postavený na neoriginálnom nápade, celé sa to ťahá, gradácia je nulová a akčných scén je ako šafránu (a všetky sú v traileri). Ani efekty a grafika celého filmu nie je moc podarená a herecké výkony pôsobia skôr vtipne. Na druhej strane som veľmi rád, že takéto niečo vzniklo a nebáli sa tvorcovia do toho ísť a rozhodne sa teším i na ďalšie podobné filmy zo Slovenska.(29.2.2012)

• drankeryth

Toto bol jeden z filmov na ktore som sa uz tesil od doby, ked este len bola zmienka o tomto filme. Prim tomu tiez dodavalo, ze je to priamo domaci film, ktorych bohuzial na Slovensku nie je prilis moc. Uvod filmu sa odohraval pocas druhej svetovej vojny, co je moje oblubene obdobie, co sa tyka filmov. Uz ked som prvykrat uvidel uniformy nemeckych vojakov, hned som sa musel zasmiat. Take odflaknute kostymy z tej doby som uz davno nevidel. Hlavne ten dostojnik bol upraveny ako sedliak a o tych extremne velkych pismenach SS na prilbach ma fakt pobavili:) Onedlho sa to presmerovalo do buducnosti, kde stratena existencia herec Karol Csino behal ako splaseny medzi ruinami panelakov a domov, ktore mali nadobudnut pocit postapokalyptickej krajiny. Ale to podla mna nebola ziadna daleka buducnost, ale skor sucastnost terajsieho Slovenska, ako ho radi zanechavaju Cigosi. Dalej ma velmi pobavilo to vyhananie diabla z tela, ktore mi pripomenulo film Constantine. V tejto scene som sa najviac zasmial nad chlapcom sputanim na posteli. Jeho trapne a hlavne amaterske vykriky, akoze je posadnuty zlym demonom boli na zaplakanie:) Film mal byt tiez sci-fi, ale tych par lietajucich strojov v par zaberoch neni zas tak vela. A o demonoch tiez pomlcim, ako aj o hlavnom demonovi, ktory bol skor na smiech, ako aj ostatne veci vo filme. Ani pohlad z vlastnych oci, kde len trci zbran ma neoslovila, ako aj siahodlhe zabery na zdevastovanu krajinu plneho polorozpadnutych domov. Adamove silacke reci ma moc nepresvedcili, zeby v cloveku nahnali strach:) Znelo to tak pokojne a nie zlovestne, he he. Co mi z toho vsetkeho vzislo? Slaby pokus o film, kde sa to vsetko krizi z inymi zanrami a to urobilo vo filme velky bordel. Pre mna je to urcite sklamanie.(4.4.2014)

• HarryBlock

Úvodná scéna s nacistami je ešte paradoxne celkom stráviteľná hoci vedúceho nacistu hrá (ne)herec so židovským nosom ako Adrien Brody. Inak asi celé zle, nemá ani zmysel to rozoberať až na ten herecký výkon hlavného hrdinu, pri ktorom vám asi nebude jasné prečo hrá až tak neuveriteľne otrlo, teda pokiaľ ste nevideli režisérov filmový autoportrét a nedojde vám, že mu to pravdepodobne tak predhrával. Otázka je prečo potom neušiel Csino z nakrúcania?(21.2.2013)

• - První slovenský film natočený ve 3D. (Bart)

• - Pôvodne mal vo filme hrať Jakub Lorencovič, no pre časové nezrovnalosti ho nahradil Jakub Gogál. (Borwill)

• - Projekt Immortalitas vznikal pôvodne ako 20-minútový študentský film. (Fejpof)