Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Naposledy sa v kine takto všetci svorne smiali, keď na plátne vyvádzal Sasha Baron Cohen ako Borat. A pravda je, že som sa smial tak, že som plakal a mal som problém sa do konca filmu upokojiť. Jednoducho to nefungovalo. Nechcem to celé zhadzovať pod čiernu zem, lebo predsa len je to pokus o niečo úplne nové - niečo čo sa v slovenskom filme nikdy neobjavilo. Len to nevyšlo. Film nespeje nikam. Scenár mieša prvky sci-fi s biblickou tématikou, ktorú si prispôsobuje podmienkam a tým ju oberá o čaro a dokonca aj o zmysel. Veľa vecí sa tam nevysvetlí a kamera, ktorá je príliš roztrasená, neprirodzená a zdevastovaná rôznymi filtrami a neprirodzeným svetlom sa stáva mätúcim prvkom pre diváka. Csino ako hlavný hrdina pohorel. Nie len ako hlavná postava s ktorou sa jednoducho nedalo stotožniť, lebo nikto nevedel čo to doriti na tom plátne vlastne robí, alebo sa pokúša robiť ale aj ako herec. Jeho herecký prejav bavil celé kino. Mohol by som spomenúť aj ostatných hercov ale načo. Nevýrazný - celá línia s chalanom a jeho sestrou, ktorá sa podobá na mŕtvu manželku hlavného hrdinu, bola nezvládnutá. Polodetaily a celky plné neprirodzených efektov, ničili inak peknú atmosféru, ktorú tvorila hudba. Parafráza na rajskú záhradu je obrovským výsmechom celej myšlienky, obohatenej o chlpatý zadok Karola Csina. Jednoducho nikdy viac. Strata času, neprítomnosť príbehu, scenára a dobrého vkusu. Pomalé scény, kde sa nič nedeje sú ubíjajúce a film nudí a baví tam kde by nemal. ()

Sabrewulf odpad!

Snaha byla a to se cení. Ale to je asi tak všechno. Opět klasická mladická nevyzrálost (čti nesoudnost) "vytvořím nějaký počin a ten jde okamžitě do kina". Je to vlastně stejný princip jako Superstár, kdy si každý mladý myslí, že nepotřebuje žádnou základnu a hned mu bude svět ležet u nohou. Za zmínku stojí některé úsměvné scény jako např: hlavní hrdina sestřelí monstrum, které celou dobu vypadá docela obrovsky a jakože strašlivě, přičemž se z něj nakonec vyklube jen "Srnčí ratlík" ( a ještě legračně hořící). ()

drankeryth

Toto bol jeden z filmov na ktore som sa uz tesil od doby, ked este len bola zmienka o tomto filme. Prim tomu tiez dodavalo, ze je to priamo domaci film, ktorych bohuzial na Slovensku nie je prilis moc. Uvod filmu sa odohraval pocas druhej svetovej vojny, co je moje oblubene obdobie, co sa tyka filmov. Uz ked som prvykrat uvidel uniformy nemeckych vojakov, hned som sa musel zasmiat. Take odflaknute kostymy z tej doby som uz davno nevidel. Hlavne ten dostojnik bol upraveny ako sedliak a o tych extremne velkych pismenach SS na prilbach ma fakt pobavili:) Onedlho sa to presmerovalo do buducnosti, kde stratena existencia herec Karol Csino behal ako splaseny medzi ruinami panelakov a domov, ktore mali nadobudnut pocit postapokalyptickej krajiny. Ale to podla mna nebola ziadna daleka buducnost, ale skor sucastnost terajsieho Slovenska, ako ho radi zanechavaju Cigosi. Dalej ma velmi pobavilo to vyhananie diabla z tela, ktore mi pripomenulo film Constantine. V tejto scene som sa najviac zasmial nad chlapcom sputanim na posteli. Jeho trapne a hlavne amaterske vykriky, akoze je posadnuty zlym demonom boli na zaplakanie:) Film mal byt tiez sci-fi, ale tych par lietajucich strojov v par zaberoch neni zas tak vela. A o demonoch tiez pomlcim, ako aj o hlavnom demonovi, ktory bol skor na smiech, ako aj ostatne veci vo filme. Ani pohlad z vlastnych oci, kde len trci zbran ma neoslovila, ako aj siahodlhe zabery na zdevastovanu krajinu plneho polorozpadnutych domov. Adamove silacke reci ma moc nepresvedcili, zeby v cloveku nahnali strach:) Znelo to tak pokojne a nie zlovestne, he he. Co mi z toho vsetkeho vzislo? Slaby pokus o film, kde sa to vsetko krizi z inymi zanrami a to urobilo vo filme velky bordel. Pre mna je to urcite sklamanie. ()

JamesSi

Takže zaprvé - tenhle film je špatný. Ne vtipně špatný, ale velmi zajímavě špatný. Dokážu si představit kdyby film vznikl v osmdesátkách nebo devadesátkách s praktickými triky a většímu budgetem šlo by o kultovní klasiku. Jsou zde jasné inspirace Ghost Riderem, Constantinem a spoustou dalších superhrdinů, kteří podepsali smlouvu s ďáblem. Jsou zde inspirace i střílečkami v několika pasážích z prvního pohledu. Ďábel vypadá jako mladý Two-face z Batmana. Je tu zajímavá práce s náboženskými traumaty i slovenskou historií v druhé světové válce. Film nápaditě přirovnává sdělování informací nacistům a smlouvu s ďáblem. Přijde mi jako jasné přirovnání lidstva, které se Bohu vymklo z kontroly s robotí apokalypsou, která se zase vymkla z kontroly lidstvu. FUTURISTICKÝ ROK 2021. Neuvěřitelné je i to, že hlavního hrdinu oživí symbolický sex s mrtvou manželkou. Zajímavé ve špatném slova smyslu jsou také režijní volby. V jedné scéně, aby režisér simuloval blikající světla, prostě stříhá na tmavou obrazovku. Tvůrci zjevně nakoupili spoustu 3D objektů, lens flairů a pluginů do Afterů a rozhodli se je využít s nadějí, že vše bude vypadat jako hollywoodský snímek. To se bohužel nepovedlo. To samé s filtry a barvením, které působí jakože tvůrce poprvé objevil editaci fotek na Instagramu. Je zde docela zajímavý záběr s exorcismem zhruba ve dvacáté minutě filmu. Vytknout se dají také dialogy, které jsou velmi doslovné. Postavy prostě nahlas říkají svoje pozice a to, co si myslí. Ocenit se dá výběr prostředí, který skutečně působí apokalypticky. Hlavní problém je taky, že se to půlku filmu bincá a pak dojdeme na celkem zajímavou pointu s rajskou zahradou. A hele nahý zadek! Konec filmu opravdu nasadí korunu a je vtipný jako blázen, srovnatelný se zvratem ze Zardoze. Jakožto amatérský film, dá se to ocenit. Jestli mi však někdo bude tvrdit, že to stálo víc než tisíc slovenských eur, tak se musím za tvůrce trochu stydět. ()

dr.horrible

(Trash) - - Constantine Csino hľadá Štvrtý element!! A samozrejme všetko je Matrix (to s tým mestom pod Malými Karpatami, tá veta tam bola myslím od slova do slova). Taká otázka pre autora: O čo im všetkým išlo?? Lebo minimálne čo robil Csino, nechápal ani Satan, ani Gabriel, ani nikto z ľudských postáv. On akože chytal démonov a pritom úplne zbytočne! Nič z toho nemal, nikomu na tom nezáležalo, nikoho to netrápilo. A keď konečne stretol nejakých ľudí, zaútočili naňho transformeri! No to je v prdeli, navyše mal chudák vadu reči. A na záver, pesnička od Desmodu. Čistá šialenosť toto!! V kinách som ju prepásol, čakal som rok kým sa niekde objaví (keďže vydávať DVD by pravdepodobne prinieslo len ďalší prepad) a celý čas som si nepozrel ani trailer. Nakoniec po novom roku 2014, môj prvý hodnotený film... No zostáva len dúfať, že tento rok bude mimo celý. Nepatria tomu tie tri hviezdy, kvalitatívne je to samozrejme menej než výkričník za slovom odpad, ale smial som sa tomu jak retard. Akurát mám bohužiaľ podozrenie, že to v celku bolo asi myslené vážne. Niektorí ľudia nemajú súdnosť. ()

• Rozpočet filmu bol iba 8,000 eur. (evangelos)
  • Natáčanie prebiehalo v Prahe, Trnave, Siladiciach, Bratislave, Smolenicach, Kyjeve, na Devíne a na letisku v Senici.. (Borwill)
  • Projekt Immortalitas vznikal pôvodne ako 20-minútový študentský film. (Fejpof)