VAT

Publicistický
Slovensko, 2009, 25 min

Účinkují:

Gregor Mareš

Magazín vedy a techniky. (oficiální text distributora)

Radko

Koncepcia relácie je trochu vachrlatá. Skladá sa z viacerých, prevažne prebraných reportáží o technologicko-vedeckých novinkách zo zahraničia, pričom vzhľadom na ich miniatúrnu dĺžku a spôsob reportovania, majú vaic-menej charakter vedeckého bulváru. medzi je je, zvyčajne do prostriedku relácie vstrčený rozhovor s nejakým slovenským vedcom, ktorý je ústrednou osou programu VAT a patrí k najzaujímavejšej zložke programu, v podstate jedinej autorskej (ak nerátame preklady zahraničných šotov). Celkove skôr priemer. 58%. Poznámka: 100% patrí časti relácie, premiérovo odvysielanej 3. apríla 2021 na RTVS 2. Ústredný rozhovor patril môjmu milovanému bračekovi, takto pracovníkovi Slovenskej akadémie vied, chemického ústavu. Na svojom pracovisku opisoval funkciu biočipov a prácu s nimi, ako sa za ich pomoci diagnostikujú a detegujú rôzne cukry vo vzorkách tkanív, či liečiv a na základe reakcií a správania sa cukrov vo vzorkách sa dávajú/resp. nedávajú odporúčania na rôzne typy novo vyvíjaných liekov na najrôznejšie choroby, akými sú napríklad ADHD, rakovina, tehotenská cukrovka, cirhóza pečene. Jednoducho: čip, čip, čip a čip - tí Ťa chránia, čip, čip, čip a čip - večer aj zrána. ()

MM_Ramone

Veda A Technika - "VAT". Televízny magazín zaoberajúci sa zaujímavosťami a novinkami z oblasti vedy, vývoja technológií, robotiky, výpočtovej techniky, hardwaru, softwaru a podobne. Niektoré príspevky sú zaujímavé, niektoré ani moc nie. Ako kedy a ako pre koho. Avšak v programovej štruktúre verejnoprávnej televízie má aj takýto typ relácie svoje miesto. ** ()

Marek1991

Veda a technika je zaujímavý nápad, dobrý typ relácie, nie je to síce tak dobré, že by to aj mňa netechnického človeka akosi zobralo, ale chválim. 60% určite. ()

Samuell84

Zaujímavý technologicky program no nie vzdy s vyvazenim obsahom. A taktiež nie prave najaktívnejši, často poukazuje na temy staršie niekoľko mesiacov ci dokonca rokov. ()

Autogram

Možno som akurát natrafil na zaujímavejší diel, ale dalo sa na to nielen pozerať, ale aj počúvať a zamyslieť sa. Určite to však nie je na odreagovanie žien pri žehlení alebo varení. Ospravedlňujem sa, ani pre mužov pri žehlení a varení. ()