Poltón

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický / Hudební
Slovensko, 1996, 20 min

Magazín o gospelovej hudobnej scéne. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

"Poltón" je kresťanská hudobná relácia, ktorú vysiela druhý program verejno-právnej Slovenskej televízie, STV 2. Gospelová hitparáda tuzemských kapiel. Dvadsať minútový magazín o amaterských hudobných skupinách a interpretoch, ktorých takmer nikto nepozná. Som toho názoru, že keď niekto robí vyložene účelovú hudbu, čo má propagovať určitý politický smer alebo, v tomto prípade, náboženstvo, spravidla vždy sa jedná o nechutné sprznenie kreatívneho, umeleckého prejavu. Kde niet talentu a nadania postačí ideológia. Chyba! Odpad! ()

Hedka

Na rozdiel od iného komentujúceho si vôbec nemyslím, že je to "nechutné sprznenie kreatívneho, umeleckého prejavu", pretože vraj ide o "propagáciu náboženstva". Je to magazín pre milovníkov určitého hudobného smeru, ktorý nemusí byť všetkým sympatický (čo je normálne). Ja gospel milujem, a viem, že nie som sama. Aj medzi gospelovými interpretmi sú mnohí kvalitní, talentovaní hudobníci a speváci, a nemajú problém s tým, že nie sú až takí známi a slávni. Tu nejde prioritne o popularitu hudby, ani o vyniknutie umenia ako takého. Gospel je zhudobnená modlitba. A to pochopí iba ten, kto pozná rozhovory s Bohom... ()

Marek1991

Že je to napoly náboženské mi ako kresťanovi nevadí. Gospel je celkom pekný žáner hudby a nájdu sa aj tu veľmi šikovní ľudia. Aj v tejto relácii ukázali talentovaných ľudí, ktorí nemusia byť slávni a byť mainstreamové hviezdy a boli vo svojom žánri dobrí. Vedenie relácie ma však veľmi nebavilo, mal som z toho zvláštny pocit a nemal som pocit nadväznosti jednotlivých príspevkov a často sa mi na to nedalo pozerať, lebo to bolo po niektorých stránkach prehnané a také amatérske a často nezáživné a nezaujímavé, ale dalo sa to zniesť. ()

dodo24

Kde niet talentu?????? Tito hudobnici su takmer vzdy ovela lepsi spevaci i instrumentalisti ako ini muzikanti, maju neskutocne vela talentu, lebo maju na svojej strane Boha, lenze kto je zaryty odporca viery, tak to nevidi. Skoda... Je to na Slovensku jedina relacia takehoto druhu. ()

RigorMortis

Gospel síce nemám veľmi v láske (možno až na pár výnimiek), no Poltón bola solídna relácia. Niektorí užívatelia mu možno dali také nízke hodnotenie kvôli "príliš kresťanskému" obsahu, no ja si na ňom cením, že dokázal priniesť divákovi nejaké to info aj z relatívne neznámej slovenskej gospelovej hudobnej scény. Niektoré momenty ma však neoslovili. ()

Sunline

Je prekvapupujúce, že aj na slovenské pomery je možné vytvoriť videoklipy na úrovni a to často s minimálnym ak nie žiadnym rozpočtom, priam na dobrovoľnej báze. Táto relácia je toho svedectvom, teda aspoň bola, kým ju verejnoprávna televízia nevypustila zo svojej ponuky. Svedectvo je to, čo zrelý kresťan potrebujem denno denne počuť a v tomto prípade je aj viditeľné. ()