Nostradamův vliv (TV seriál)

• Česko

Apokalyptická šifra

Nostradamus Effect, The

Dokumentární / Historický

USA, 2009, 12x45 min

Sasha Smith
  • Caesius S.

Viděl jsem pouze jeden díl pojednávající o údajném příchodu třetího antikrista. Forma tohoto dokumentu není až tak špatná, grafika je na historický dokument poněkud inovativní a scénář je také napsán poutavě. Co se týče obsahu, až na pár výjimek chybí vědecké a skeptické názory, setkáme se pouze s výklady fanatických nadšenců a zastánců mysticismu. K samotnému tématu bych řekl toto: Nostradamus byl nejspíše narkoman, který v rauši rád psal mnohovýznamové básně a pokud budeme skutečně věřit v příchod antikrista a podobné hlouposti, tak se jeho proroctví určitě naplní.(27.4.2011)

• Insomnia

Akosi sa to s tými dokumentárnymi filmami o konci sveta a apokalypse roztrhlo vrece, kde boli tie predpovede doteraz...Newton si myslím, že má pravdu, že v Biblii je zakódovaná história, ale tie udalosti už možno prebehli a možno nikto nechce, aby sme to rozlúštili..takže je to vykladané tak, aby to nejako sedelo..(3.5.2011)

• beso74

Podnetný seriál, ja som si na základe konštrukcii a algoritmu autorov tohto dokumentu premeral svoj dom a prišiel som na množstvo zaujímavých faktov. Na ukážku jeden z nich: môj dom je presne 863 centimetrov dlhý a široký a má 2 poschodia. Určite som do neho podvedome zašifroval príchod Cyrila a Metóda na Veľkú Moravu...(12.2.2012)