One Minute Fly

Krátkometrážní / Animovaný

Německo, 2008, 4 min

Nejlépe se to dá popsat jako kraťas bez ambicí. Animace, ač koukatelná, postrádá jakoukoli uměleckou formu. Pointa příběhu nechybí, zároveň však s divákem netrhne. Vtip snímeček nepostrádá, dokázal bych si ale představit (a to i na úkor trochy humoru) důmyslněji poskládán seznam věcí a jeho plnění. Moucha se snažila, ale za tu minutu u mě holt stihla jen hvězdičky tři.(6.9.2010)

• easaque

+2* Moucha minutovka je dalším z mnoha běžných animovaných kraťasů jen pro obveselení, tak proč zveličovat její kvalitu vyšší známkou? Pobaví to jo, ale za chvíli zapadne v davu jako většina ostatních. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](23.1.2020)

Zde se nedá mluvit o nějaké té kvalitní animační práci, ale o zajímavém příběhu, který se opravdu povedl. Šak jen si to představte vědět, že máte přesně daný čas k tomu, abyste si aspoň trošku užili života :o). Naše moucha to měla se vším všudy, včetně opití se, a rozmnožení se, co byste chtěli v jedné minutě prožít lepšího? :o) Akorát nesouhlasím s tím "see stars" páč, to by pak ta moucha přece viděla celá tisíciletí, což je blbost přece...(18.6.2010)

Jednominutová moucha má na startu do života jednu velkou výhodu - umí rychle číst. Díky tomu svižně přelouskne seznam úkolů, rozkmitá křidélka a zběsile začíná odškrtávat jednotlivé položky. Stihne však splnit všechny úkoly tak, aby jejích jedinečných 60 sekund života mělo smysl? Je to jedno, protože tohle je nářez natočený se skutečným nadhledem.(16.8.2016)

Tak tahle animovaná road movie má opravdu grády. Tolik pestrých a zároveň vtipných nápadů jsem viděl naposledy snad jen v Sim Salabim. Život mouchy minutovky může zároveň posloužit jako zamyšlení pro člověka. Máme se hnát pořád dopředu? Není lepší trochu zpomalit? Kolik nám zbývá času?...Toto téma je nepochybně na delší diskuzi s trochou filosofie. P.S. Slunce je také hvězda.(7.3.2016)