poster

Vpich

 • USA

  Puncture

Drama / Životopisný

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phorbo
  ****

  Opět je proti mojí zásadě dát filmu podle skutečné události plný počet bodů. Ale to je pro mě u 4* to samý. Celý film vede Evans neskutečným herectvým. Musel strávit cas sledováním smažek aby přesně dokázal kopírovat pohyby které má člověk potom co si šlehne. Velice autentické. Nikdy jsem si moc nemyslel že z Evanse, když jsem si ho poprvé všiml v Not Another Teen Movie, bude něco velkého. Ale přesně takovádle role a plnovous je charakter který z Evanse dělá skvělou postavu a skvělého herce. Samotný Puncture je jen smutný příběh feťáka právníka... ale více než zajímavý...(21.12.2011)

 • emma53
  ****

  Rozhodně bych Puncture nesrovnávala s Lincoln Lawyer, kde si mohli s námětem trochu pohrát, ale tady šlo o skutečnou událost a ta se nedá tolik přizpůsobit diváckému vkusu. A to se mně na něm právě líbilo, že to bylo chvílemi i utahanější mu naopak přidalo na uvěřitelnosti a možná ještě ta skutečnost, že sám Paul Danziger spolupracoval na celém projektu. Mike Weisse nám předložili takového, jaký skutečně byl, drogově závislého, se svými vnitřními démony, plného rozporů a Chris Ewans je Pan herec, který ho zahrál naprosto skvěle. Fakta, která nutí k přemýšlení i po několika letech. A že je za vším velmoc Money, to ví dnes už všichni. Závěr byl famózní a Mike Weiss měl tu odvahu, jak sám říká, prohrát pro to, co je správné. Jó, kdyby tak věděl...........(28.8.2014)

 • Radiq
  ***

  Zajimavy téma podpořeny feťáckým právníkem, nadnárodníma společnostma a jejich hnusnejma praktikama. Každej to ví, ale stejně se s tím nic nedělá - to je přístup, jakej je dnes ve světě standardní. Chris Evans tady ale každopádně válí a role mu sedne jak vyšitá jehlou na tělo (v jeho případě vytetovaná jednorázovou jehlou plnou heráku). Taky je dobry, že to je podle skutečné události, akorát nevim, jak je možny, že je v zajímavostech napsany, že zfilmování posvětili oba právníci, když ten jeden chcípl. Asi to není až tak uplně přesně podle skutečné události...(23.7.2013)

 • bourec
  ***

  Jak tady někdo napsal,je to spíš tv snímek.Na rozdíl od v poslední době natočenejch soudních filmech to nemá koule.Vůbec tam nedochází k emocionálním střetům mezi oběma stranama,takže to uspává,uspává,uspává.....Navíc hlavní hrdina byl feťák,a to mě docela sere,nesnášim tenhle lidskej odpad.Když se chci uzemnit,dám si pivo a rum,a to je vodvaz.A hlavně to mám pod kontrolou,doufám.Film mě moc nebral,jen průměrná povídka podle skutečnejch událostí.50%.(8.1.2013)

 • rikitiki
  ***

  Šéfové farmaceutických firem, stejně jako těch na nákup zdravotních pomůcek, musí mít v pekle vyhrazenou vlastní sekci. Jsou to supi a hyeny bez špetky lidskosti a takto je přesně film ukazuje. V náznacích zachází ještě dál, když je nepřímo obviní z vraždy. Proti nim pak stojí zdánlivě bezbranná malá právnická firmička, která je těsně před krachem a nejspíš si ukousla příliš velké sousto. Kolikrát už jsme tohle viděli? Stokrát. ____ Akorát předmět boje se mění. Tady jde o injekční stříkačky na jedno použití. A hrdinové nejsou vyloženě idealističtí. Jeden z nich je navíc dost problémový. ____ Nezlehčuji závažnost tématu, ale chybělo mi vysvětlení, proč se hlavní hrdina tolik hnal do soudního sporu. O ideály mu zjevně nešlo, spíš o podíl na potenciálním odškodném - to ale film neukazuje, nejspíš aby působil líbivěji. A taky si nemůžu pomoc, ale myslím, že přechod ze skleněných na plastové injekce není hlavní příčinou šíření infekcí ve třetím světě. Pochybuji, že by tam byla důsledně zajištěna sterilizace skleněných stříkaček.(25.9.2017)

 • - Snímek je natočen podle skutečné události, jejíž zfilmování posvětil skutečný Danziger, který byl osloven vynálezcem injekčních stříkaček, chránících zdravotnické pracovníky před infekcemi. (Patw)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace