Vpich

Puncture

USA, 2011, 100 min

// Distribútor: Millennium Ent. // Počet premietajúcich kín v USA: 5 // Otvárací Víkend USA: $29,175 // Za rok 2011 tu máme ďalšiu výbornú drámu z právnického žánru. Oproti Lincoln Lawyer je to jednoduchšie, menej dramatické, ale rovnako dobre zahrané......... 95%(27.2.2013)

Film, který by si svým příběhem zasloužil vážnější zpracování na úrovni Lincoln Lawyer s Matthewem McConaugheym. Bohužel příběh pokulhává na faktu, že hlavní hrdina právník je flákač a feťák, takže si moc sympatií od diváka nezíská. Většinou mu vše vychází díky dávce štěstí, ale jinak je spíš jen osinou v zadnici. Příběh nastoluje zajímavou myšlenku a problematiku, která by si zasloužila hlubší prozkoumání, ale v tomto zrazuje protagonisty scénář. Prý podle skutečné události... no pokud to takový člověk dotáhl až na profi právníka, tak klobouk dolů, ovšem film by si zasloužil lepšího hrdinu.(5.1.2012)

Zajímavé a asi i jedinečné. Geniální právník a zároveň troska sužována limity a společenskými zásadami. Mike Weiss je jak známo podle námětu celkem složitá postava a dává to často znát. Moc se mi líbilo jak vytrval ve svém rozhodnutí až uplně do konce života a nakonec se jeho očekávání splnilo. Snažil se prosadit bezpečnostní jehlu určenou na jedno použití a sám ji zároveň používal. Velké ryby v byznysu jsou a budou vždycky sv*ně - hlavně v USA. Děkuji Chrisovi Evansovi za perfektní filmový zážitek - drogově závislí mu jdou jedna báseň.(16.11.2012)

Silný námět dramatu z právnického prostředí, který bohužel napsal sám život. Chris Evans si vyloženě ukradl film pro sebe a v každém záběru, kde se jako svérázný právník objeví vyloženě září. Zjištění, že počet zraněného nemocničního personálu injekční stříkačkou je tak vysoký bylo pro mě šokující. Nečinnost a neochota něco změnit těch, co tahají za nitky kvůli pěnězům je zarážející. Holt zdraví ať už chceme či ne, je největší byznys,. kde bohužel pacient je až na posledním místě.(22.11.2012)

Tam kde vládnu peniaze , právo stráca silu. Filmov s témou "úbohých právnikov" v boji so silnými megakorporáciami je už pomaly desiatky a desiatky , napriek celkom slušnému výkonu Evansa, nevedel ma ten film hlbšie osloviť. Marne som čakal na nejaké to "svetlo, co by malo prísť aj z najtmavšieho kúta". Ak sa chcete pozerať celý film na nadrogovaného advokáta ... kuknite si to, ja už radšej na film zabudnem.(1.10.2014)

• - Snímek je natočen podle skutečné události, jejíž zfilmování posvětil skutečný Danziger, který byl osloven vynálezcem injekčních stříkaček, chránících zdravotnické pracovníky před infekcemi. (Patw)