• dr.horrible

Kecy, kecy, kecy. Akonáhle ubehne prvá polovica filmu, zmení sa celkom sympatická indie komédia na stupídnu televíznu melodrámu, a s ubiehajúcimi minútami sa doslova utopí vo vlastných falošných slzách. Vážne, záverečná dvadsaťminútovka je nudná, klišoidná a patetická, a v každej jednej scéne, ktorú obsahuje niekto plače. Priateľstvo (resp. puto) medzi ústrednou dvojicou som nechápal, nedostal som totiž jedinú indíciu prečo a ako, a keby aj, neveril by som tomu. Juno je sexy a milujem ju, ale mala by zmeniť agenta a ten tlstý, prosííím, nech už sa nikdy v žiadnom filme neobjaví. Nevie hrať a navyše má charizmu záchodovej dosky. Ak chcete niečo podobné, pozrite si Slums of Beverly Hills. Pritom aspoň v závere nebudete mať žalúdočné problémy.(14.12.2012)

A to som si spočiatku myslel, že Juno Temple bude mať opäť rolu protivnej bezohľadnej divošky. Popravde, spočiatku som normálne rozmýšľal či takéto niečo mám chuť vôbec pozerať, ale v podstate sa v kuse niečo dialo a postupne sa všetko rozbehlo. Danielle a Clark dostali rovnako ako ostatní zaostalí spolužiaci za úlohu "vytvoriť vlastné dieťa" - a tu sa začína celý príbeh, ktorý spustí lavínu hľadania Daniellinho otca a Clarkovej naozajstnej orientácie. Prvá polka filmu je tak na 2*, ale potom keď na povrch začali prenikať charaktery a minulosť tejto dvojice, razom bol ten film nadpriemerný. Normálne ma to dojalo (hlavne ten koniec), lebo to čo tu bolo zobrazené, tak to sa stáva pomaly ale isto civilizačným problémom - teda mám konkrétne namysli neochotu diskutovať a na to nadväzujúce robenie predčasných záverov. Škoda, že už od začiatku to nemalo takú kvalitu, inak by to bolo ešte lepšie. Takto je to medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale keďže Juno na mňa spravila konečne kladný dojem, tak to zaokrúhlim radšej vyššie.(28.6.2013)

Nenásilně estrogenovej film, kde se všechno točí kolem ženskejch a teplýho tlouštíka. Nečekal bych, že zrovna já to řeknu, ale je to mnohem lepší než se zdá. Inteligentní scénář (hlavní důvod proč všichni sledujeme nezávislý filmy) je zfilmován tak decentně jak jen to jde, což příběhu přesně sedí. Navíc Juno Temple je drzá puberťačka a školní coura, ale ne taková otravná kterou má člověk chuť proliskat. Naopak je přesně taková jaká má být. Dokonce ani její tlustej kámoš není jen komická figurka a sidekick. Jsou to prostě lidi. Jak říkám, líbilo se mi to mnohem víc než bych čekal. 70%(23.1.2012)

Trailer dost navnadil, ale bohužel do něj nacpali ty nejlepší a nejzábavnější scény, takže ve filmu pak nebylo už na co koukat. Celé to na první pohled navíc působí jako další přihlouplá high school komedie, ale vylouplo se z toho spíše drama. Což není vůbec na škodu, protože "tatínkovské" téma mě baví. Ale tohle prostě moc nebavilo. Přesto bych neřekla, že se tu jedná o klasickou klišoidní záležitost, originální je určitě atmosféra osmdesátých let, přátelství dvou hlavních hrdinů (i když ten tlusťoch byl nesnesitelný) a to, že se vlastně v celém "Dirty Girl" nevyskytuje středoškolská láska, tak typická pro tyhle druhy filmů. A Juno Temple překvapila, název filmu je dost zavádějící, ale nakonec její postava není zase taková blbka. Celkový dojem je ale spíše neutrální. Jako jednorázovka ano, ale vracet se k tomu už nikdy nehodlám :)(24.9.2012)

Není to žádna high quality záležitost, vlastně je to dost takové jak by měl "normální" nezávislák vypadat. Navíc je to hodně bráno takovou "holčičí" perspektivou, takže vlastně ačkoliv to vše má v základu význam a hloubku, samotná interpretace toho, to není schopná dát najevo (důležité momenty nejsou dost důsledné a tak to nemá tu citovou hloubku). Ten snímek se svým posláním zastavil na půli cesty, někde mezi Disneym a skutečným plnohodnotým snímkem o životě. Je to docela "jasný průměr" záležitost, nicméně vzhledem k tomu, že mě film zastihl ve správné náladě + Juno Temple + "dítě" v podobě pytle s moukou jenž "mění výraz" podle nálady, dávám dobrovolně o hvězdu navíc. 70%(5.3.2012)