Problémová dívka Danielle je poslána do pomocné třídy, což má být její poslední záchranou před vyhazovem ze školy. Tam potkává baculatého spolužáka Clarka, který soupeří se svými rodiči kvůli své homosexualitě. Během jednoho z nejnovějších problémů Danille spolu s Clarkem utíkají přes půl Spojených států až do Kalifornie, kde údajně žije Daniellin otec. Během jejich cesty odhalují své skutečné já. (Tred2)

Trailer

tomeš

Je to taková klišé-ovitá drama/komedie, u které se občas zasmějete, ale asi neuvidíte nic, co už jste někde jinde neviděli, a znova se na to nejepíš taky podívat chtít nebudete. Co mile překvapí je obsazení, ať už moje oblíbená Mary Steenburgen nebo Mila Jovovich (v roli matek), které ale nemají co hrát. Obě hlavní role jsou taky pěkně obsazené a upřímně - nebýt jakože-drsňačky Juno Temple a gay-best-friend Jeremyho Doziera, kteří se snaží, seč mohou, Dirty Gril by se ukoukat nedala. Mmch: někdo (hellstruck) tu v komentáři psal, že na filmu je originální ta atmosféra sedmdesátých let. No, byla by, kdyby se film neodehrával v roce 1987. Takže ani ta výprava se netrefila - hellstruck má pravdu, vypadá to jako sedmdesátky. ()

hellstruck

Trailer dost navnadil, ale bohužel do něj nacpali ty nejlepší a nejzábavnější scény, takže ve filmu pak nebylo už na co koukat. Celé to na první pohled navíc působí jako další přihlouplá high school komedie, ale vylouplo se z toho spíše drama. Což není vůbec na škodu, protože "tatínkovské" téma mě baví. Ale tohle prostě moc nebavilo. Přesto bych neřekla, že se tu jedná o klasickou klišoidní záležitost, originální je určitě atmosféra osmdesátých let, přátelství dvou hlavních hrdinů (i když ten tlusťoch byl nesnesitelný) a to, že se vlastně v celém "Dirty Girl" nevyskytuje středoškolská láska, tak typická pro tyhle druhy filmů. A Juno Temple překvapila, název filmu je dost zavádějící, ale nakonec její postava není zase taková blbka. Celkový dojem je ale spíše neutrální. Jako jednorázovka ano, ale vracet se k tomu už nikdy nehodlám :) ()

dr.horrible

Kecy, kecy, kecy. Akonáhle ubehne prvá polovica filmu, zmení sa celkom sympatická indie komédia na stupídnu televíznu melodrámu, a s ubiehajúcimi minútami sa doslova utopí vo vlastných falošných slzách. Vážne, záverečná dvadsaťminútovka je nudná, klišoidná a patetická, a v každej jednej scéne, ktorú obsahuje niekto plače. Priateľstvo (resp. puto) medzi ústrednou dvojicou som nechápal, nedostal som totiž jedinú indíciu prečo a ako, a keby aj, neveril by som tomu. Juno je sexy a milujem ju, ale mala by zmeniť agenta a ten tlstý, prosííím, nech už sa nikdy v žiadnom filme neobjaví. Nevie hrať a navyše má charizmu záchodovej dosky. Ak chcete niečo podobné, pozrite si Slums of Beverly Hills. Pritom aspoň v závere nebudete mať žalúdočné problémy. ()

playboxguest

První film Juno Temple, v nemž mi ta holka fakt učarovala, kór když má za zadkem Milušku Jovovičových. Protože nehledě na to, že mi tenhle film připoměl třeba That's what I am (pohodová atmosféra, ačkoli se film dotýká vážných témat), bez dámského obsazení by mi zřejmě tak koukatelný nepřipadal. Prostě solidní oddych o hodině a půl s obvykle příšerným klišovitým koncem, který amíci jistě zbožňují. 50% ()

Lacike

Príjemný road movie dvoch nešťastných teenagerov. Behom spoločnej cesty samozrejme dospejú a dôjdu k nejakému tomu ponaučeniu. Naviac tentoraz k poznaniu, že niečo u nich nefunguje, dospejú aj ich rodiny a na konci sa dočkáme dokonalého happyendu. Proste štandard v tomto žánri. Plusom sú postavy. Jak sympatické ústredné duo, tak aj podivní členovia ich rodiny. Mínusom je, že ma to proste emocionálne nijak nedostalo. Žiadny doják na konci sa nedostavil a moju pozornosť udržiavala len zvedavosť jak sa to celé vyvŕbi. Takže výsledkom je len taká pohodová jednohubka. 6/10. ()