poster

B gata H kei (TV seriál)

 • Japonsko

  B型H系

 • USA

  B Gata H Kei: Yamada’s First Time

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 12x25 min

 • rikitiki
  *****

  Nemyslím, si že Jamadě jde jedině o sexuální zážitky a získání armády stovky nabíječů. Spíš si chce utvrdit, že je nejkrásnější a nejvíce žádoucí dívkou na škole – čemuž sama v skrytu duše nevěří a naopak je spíše ostýchavá. Proto si vybere nenápadného kluka, proto se pořád sleduje v zrcadle, jestli má všechno v pořádku (což je ale v patnácti letech naprosto normální) – je si prostě zoufale nejistá sama sebou. Zatímco Kosuda je trochu ňouma (taky naprosto normální pro puberťáka), ale projevuje mnohem víc dospělosti než slečna Jamada. _____ Takže se spolu náhodně střetnou rozdychtěná, zbrklá, stydlivá, vyděšená, nejistá a žárlivá Jamada s tichým Kosudou, který má své zájmy a v některých ohledech i docela pevné postoje (a ne, nemyslím tím to, co by napadlo Jamadu ). A nesebevědomá Jamada mu dává tak rozporuplné signály, že jeho zvolání: „Jamado!“ padne v seriálu určitě více než stokrát a většinou zní zoufale nebo vyděšeně a jen občas vášnivě. _____ Seriál je svižný a velice vtipný, i když se zdánlivě točí jen kolem toho jednoho. Další a další selhání při snaze dočkat se prvního sexu komentují Jamadina bohyně sexu a její Kosudův protějšek (tipněte si, jakou podobu tito bohové mají – ale je hodně stylizovaná). Animace dodává obrazové gagy a vsuvky. Příběh velmi dobře na vnitřních monolozích ukazuje, jak lidé přemýšlejí rozdílně, zmateně a protichůdně, i když jim oběma jde o stejnou věc. Což nakonec oběma dojde. ____ Líbily se mi charaktery vedlejších postav: Jamadina věcná kamarádka, Jamadina mladší a přesto rozumnější sestřička, dětinská a nažhavená malá prcka a taky její cynická kamarádka se skeptickými hláškami. Mimochodem, doufám, že malá prcka nakonec toho odtažitého prince z přebohaté rodiny uloví. Na případu prsaté a andělské kuchařinky je zase dobře vidět, že hodné holky se dostanou do nebe, zatímco ty špatné tam, kam chtějí. MELODRAMATICKÉ SHRNUTÍ SE SPOILEREM: Snad i Jamadě došlo, že se zasunutí dočkala. Akorát to byl jiný orgán, než původně chtěla. Tenhle je trochu výš, nalevo pod žebry.(21.3.2019)

 • zelvopyr
  ***

  Měl jsem značně rozporuplné pocity. Bavil jsem se možná výrazně lépe než kdo jiný, protože znám hezkou slečnu stejného jména. Hodně mě štvalo, jak je zápletka jako vystřižená z americké pubertální šitózní produkce. Na druhou stranu, Kosuda je sympatická osoba, která nemá uječené výstupy a "vtipné" reakce, jak je v žánru obvyklé, ale raději přemýšlí. Ke konci už i Yamada, tak proč ne... Mimochodem manga vychází už 7 let a zatím nekončí.(28.7.2011)

 • Zíza
  ***

  No, a teď už si stačí jen přát, aby zasunul... X-D První anime, kde je to holka, která se chce zbavit "břemena" - panenství. Takže už jen kvůli tomuhle námětu to určitě stojí za to zhlédnout (teda spoň mně stálo). Opravdu mě bavilo ale jen 5 dílů - první dva a poslední tři. A věřte mi, že každej díl jsem se modlila, aby se konečně spolu vyspali... :-) Taková jsem já, přející. A i když tvrdím, že se mi dohromady opravdu líbilo jen pět dílů, tak nechci, aby to vyznělo, že ten zbytek za nic nestál. To určitě ne, prostě byl jen slabší. Opening i ending byly krásně divoký, "prdlý" jako hlavní představitelka. Není těžké se při nich vrtět do rytmu. Pokud vás zajímá, jak vypadá nadržená kreslená středoškolačka, tak si to určitě nenechte ujít!(18.6.2010)

 • Saraph
  **

  Neuvěřitelná blbost. Jednou za půl roku si dám jeden díl a mám prostě dost. Ještě to není tak špatné, abych se na to vykašlal, nicméně pokud byste rádi něco, u čeho se dá dobře facepalmovat, B Gata H Kei je ideální volbou. Yamada je absolutní cvok a Kosuda nehorázný posera. Třeba tento setup někomu vyhovuje, ale mně rozhodně ne.(29.6.2013)

 • metal.storm
  ****

  Svojim spôsobom veľmi zaujímavá Anime od začiatku až po nejaký šiesty diel, a tam sa z malej úchylačky stáva niekto kto možno cíti nejaké city, ale samozrejme že to neprizná, a už to bolo ako všetky možné iné láskyplné príbehy. Zachraňuje a atmosféru nadvihne bohatá, v cudzine vychovaná slečna, navyše, samozrejme, incestná situácia. Koniec koncov je to roztomilé, a doplnené o zaujímavých "bohov sexu", z čoho hlavne Kosudov zabodoval. Ale myslím že dej je dosť nedokončený voči tomu čo divák čaká od prvej epizódy.(9.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace