B gata H kei (TV seriál)

B型H系

B Gata H Kei: Yamada’s First Time

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 12x25 min

Nemyslím, si že Jamadě jde jedině o sexuální zážitky a získání armády stovky nabíječů. Spíš si chce utvrdit, že je nejkrásnější a nejvíce žádoucí dívkou na škole – čemuž sama v skrytu duše nevěří a naopak je spíše ostýchavá. Proto si vybere nenápadného kluka, proto se pořád sleduje v zrcadle, jestli má všechno v pořádku (což je ale v patnácti letech naprosto normální) – je si prostě zoufale nejistá sama sebou. Zatímco Kosuda je trochu ňouma (taky naprosto normální pro puberťáka), ale projevuje mnohem víc dospělosti než slečna Jamada. _____ Takže se spolu náhodně střetnou rozdychtěná, zbrklá, stydlivá, vyděšená, nejistá a žárlivá Jamada s tichým Kosudou, který má své zájmy a v některých ohledech i docela pevné postoje (a ne, nemyslím tím to, co by napadlo Jamadu ). A nesebevědomá Jamada mu dává tak rozporuplné signály, že jeho zvolání: „Jamado!“ padne v seriálu určitě více než stokrát a většinou zní zoufale nebo vyděšeně a jen občas vášnivě. _____ Seriál je svižný a velice vtipný, i když se zdánlivě točí jen kolem toho jednoho. Další a další selhání při snaze dočkat se prvního sexu komentují Jamadina bohyně sexu a její Kosudův protějšek (tipněte si, jakou podobu tito bohové mají – ale je hodně stylizovaná). Animace dodává obrazové gagy a vsuvky. Příběh velmi dobře na vnitřních monolozích ukazuje, jak lidé přemýšlejí rozdílně, zmateně a protichůdně, i když jim oběma jde o stejnou věc. Což nakonec oběma dojde. ____ Líbily se mi charaktery vedlejších postav: Jamadina věcná kamarádka, Jamadina mladší a přesto rozumnější sestřička, dětinská a nažhavená malá prcka a taky její cynická kamarádka se skeptickými hláškami. Mimochodem, doufám, že malá prcka nakonec toho odtažitého prince z přebohaté rodiny uloví. Na případu prsaté a andělské kuchařinky je zase dobře vidět, že hodné holky se dostanou do nebe, zatímco ty špatné tam, kam chtějí. MELODRAMATICKÉ SHRNUTÍ SE SPOILEREM: Snad i Jamadě došlo, že se zasunutí dočkala. Akorát to byl jiný orgán, než původně chtěla. Tenhle je trochu výš, nalevo pod žebry.(21.3.2019)

Měl jsem značně rozporuplné pocity. Bavil jsem se možná výrazně lépe než kdo jiný, protože znám hezkou slečnu stejného jména. Hodně mě štvalo, jak je zápletka jako vystřižená z americké pubertální šitózní produkce. Na druhou stranu, Kosuda je sympatická osoba, která nemá uječené výstupy a "vtipné" reakce, jak je v žánru obvyklé, ale raději přemýšlí. Ke konci už i Yamada, tak proč ne... Mimochodem manga vychází už 7 let a zatím nekončí.(28.7.2011)

No, a teď už si stačí jen přát, aby zasunul... X-D První anime, kde je to holka, která se chce zbavit "břemena" - panenství. Takže už jen kvůli tomuhle námětu to určitě stojí za to zhlédnout (teda spoň mně stálo). Opravdu mě bavilo ale jen 5 dílů - první dva a poslední tři. A věřte mi, že každej díl jsem se modlila, aby se konečně spolu vyspali... :-) Taková jsem já, přející. A i když tvrdím, že se mi dohromady opravdu líbilo jen pět dílů, tak nechci, aby to vyznělo, že ten zbytek za nic nestál. To určitě ne, prostě byl jen slabší. Opening i ending byly krásně divoký, "prdlý" jako hlavní představitelka. Není těžké se při nich vrtět do rytmu. Pokud vás zajímá, jak vypadá nadržená kreslená středoškolačka, tak si to určitě nenechte ujít!(18.6.2010)

• Saraph

Neuvěřitelná blbost. Jednou za půl roku si dám jeden díl a mám prostě dost. Ještě to není tak špatné, abych se na to vykašlal, nicméně pokud byste rádi něco, u čeho se dá dobře facepalmovat, B Gata H Kei je ideální volbou. Yamada je absolutní cvok a Kosuda nehorázný posera. Třeba tento setup někomu vyhovuje, ale mně rozhodně ne.(29.6.2013)

Svojim spôsobom veľmi zaujímavá Anime od začiatku až po nejaký šiesty diel, a tam sa z malej úchylačky stáva niekto kto možno cíti nejaké city, ale samozrejme že to neprizná, a už to bolo ako všetky možné iné láskyplné príbehy. Zachraňuje a atmosféru nadvihne bohatá, v cudzine vychovaná slečna, navyše, samozrejme, incestná situácia. Koniec koncov je to roztomilé, a doplnené o zaujímavých "bohov sexu", z čoho hlavne Kosudov zabodoval. Ale myslím že dej je dosť nedokončený voči tomu čo divák čaká od prvej epizódy.(9.7.2015)