Slečna Marplová: Plavý kůň (TV film)

Marple: The Pale Horse

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Plavý kôň

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2010, 89 min

Andy Hay

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Môj najobľúbenejší diel slečny Marplovej, aj napriek tomu že sa slečna Marplová v predlohe nevyskytuje. Slečna Marplová bola zasadená do príbehu, ktorý jej sedel. Opäť mohla riešiť 3-násobnú vraždu, čo pre ňu nebol problém. Ako fanúšik slečny Marplovej si myslím, že sa jedná o celkom vydarenú adaptáciu.(7.8.2017)

Z filmů o slečně Marplové natočených s Juliou McKenzie zatím nejlepší díl. Dobrá atmosféra, příběh není zbytečně překombinovaný a závěrečné odhalení je možná ještě víc neočekávané než obvykle. Knížku jsem nečetl a možná je to dobře, protože jinak filmy, kam připíchnou slečnu Marplovou i když v knížce není, moc rád nemám (Sittafordská záhada). 70%(10.12.2010)

Jen kousek od plného hodnocení. Mnoho postav - ovšem představených tak, že jsem se neztrácel. Spletitý případ - ale odvyprávěný tak, že jsem vždy věděl (nebo aspoň chápal) kdo co a proč. Navíc atmosféra, skvělí herci (jen jednou Ginger hrozně nabělili obličejík, fuj maskérko) no a biblická omáčka vždycky táhla, notabene z Apokalypsy. "I uzřel jsem čtvrtého jezdce na plavém koni a jméno jeho bylo Smrt." Jediné, co mi hapruje, je motivace pachatele / -ky. Prostá touha po moci? Krutost? Finance to asi nebyly. A na to, jak vše geniálně vymyslel / -a a zařídil / -a, tak se potom nechal / -a od Márplice nachytat na švestkách až moc snadno. Asi pocit nepolapitelnosti. Fakt dobrý díl.(30.8.2017)

Agatha Christie, Královna detektivek, mě svou tvorbou vždycky tak nějak mijela. Znala jsem ji pouze z TV prostřednictvím jejích hrdinů, ke kterým patří právě Slečna Marplová, postarší vštečná dáma, která se plete policajtům do práce a pokaždé příjde s velmi zajímavým rozluštěním, po kterém všechno do sebe dokonale zapadne. Kolikrát jsem si říkala, jak to, že ji nikdo nezabije, vždyť si o to přímo koleduje. Musím říct, že po několika televizních filmech si k Agathě Christie hledám pomalu cestičku a také za to částěčně může moje zvědavost, která mě nutí uvažovat nad tím navštívit nějaké knihkupectví a zakoupit si pár detektivních příběhů.(10.12.2010)

Výborný diel, skvelá zápletka a napínavé rozuzlenie, všetko ozvláštnené okultizmom a upaľovaním tradičnej miestnej Moreny. Vyšetrovateľa musí nesmierne mrzieť, že je za Marpleovou vždy dva kroky pozadu, tentokrát to platí dvojnásobne a asi sa s tým aj zmieril, keďže ochotne spolupracuje. Mnohých po skončení možno napadne, či to je až taký dobrý nápad vytvárať si profil zákazníka napríklad používaním zákazníckych kariet u obchodníkov. Dúfam, že neprezrádzam príliš... –– Proti zlu sa musí bojovať, inak sa prepadneme do temnoty.(23.7.2013)