Arnold - The Early Years

všechny plakáty

TheRaven

Dokument je rozdělený na dvě části. První, trvající téměr 72 minut nás seznamuje s komletní Arnieho soutěžní kariérou, od získání prvních titulů v Evropě ve věku dvaceti let, až po šestý zisk Mr. Olympie. Nabízí nám mnoho archivních, spíše méně kvalitních záznamů ze všech podniků, v podstatě téměř bez komentáře a to je, řekl bych hlavní problém, protože to dělá z dokumentu dílo, které je určené primárně pro Arnieho skalní příznivce, protože přece jen, dívat se více jak hodinu na jednoho člověka neustále opakujícího stejné pózy, kde jedinou změnou je letopočet, je trochu málo. Jako bonus je zde ještě záznam jakéhosi soustředění z roku 1972, kde po Arnoldově boku vystupuje Franco Columbu. // Druhá část, už mnohem kraší nám nabízí několik dalšícch, pozdějších a už nesoutěžních záznamů plných projevů a keců a keců a keců. Prvním je setkání s fanoušky z roku 1993. Další se již věnují předávání Arnoldovy ceny a můžeme se na nich setkat s dalšími fenomény moderní kulturistiky, Ronnie Colemanem a Jay Cutlerem. // V souhrnu jsem docela zklamán. The Early Years jsou určeny opravdu jen těm nejskalnějším fanoušků a fanynkám, méně už běžnému diváku, který by se raději dozvěděl i nějaké informace kolem zmíněných soutěží, Arnieho soupeřů, tréninku apod. ()

HellFire

Již po 10 minutách je sledování Arnolda na všemožných záběrech bez komentáře!, jen s hudbou, obrovská nuda. A tady je těch minut 72. Poté se sice dokument rozjede, ale začátek je sráží na kolena a jeho sledování vůbec nedoporučuji. Tohle mohl natočit jen masochista. ()