Prjačsja!

• Rusko Pryachsya! (více)

George Stobbart

Dvaja skúsení pracovníci a jeden podivínsky mladý kuchár žijú na izolovanej ruskej meteorologickej stanici. Nablízku nikoho niet a kvôli nepriaznivému počasiu sa väčšinou venujú svojim záľubám; jeden stavia modely zo zápaliek, druhý verí, že stopuje Yetiho a mladý vymýšľa tajné úkryty. Jedného dňa ich prekvapí návšteva bohatého finančníka a jeho atraktívnej manželky, ktorí sa tu objavia pod zámienkou oslavy. Striedavo s tým však divák sleduje aj druhú príbehovú líniu; o dvojici policajtov, ktorí na stanicu dorazia a objavia ju úplne opustenú... Síce sa na podobnom mieste už niečo odohrávalo (How I Ended This Summer) a takisto tu boli aj podobné nápady (A Cold Night's Death), no celkovo film vyznieva veľmi dobre a ide o zaujímavý a pekne natočený ruský thriller z mrazivého prostredia, ktorý má čo ponúknuť. Vďaka nedostupnosti inej jazykovej verzie či titulkov som bohužiaľ nepochytil kompletný príbeh, čo sa ale predpokladám zmení širšími DVD / BR vydaniami alebo americkým remakom, o ktorom sa už hovorí. ()