The Orphan Killer

Horor

USA, 2011, 83 min

,,TOTO JE NYNÍ MŮJ KOSTEL“....... /// ...a jak pravil, tak konal.... zapálil obrázek Papeže, mačetu zasekl do kříže. Na řadě byl totiž ostnatej drát (a taky sekera, pila....). Dějová linka – to jsou fantasmagorický představy, vzpomínky a vraždy. Když se hovno děje – nebo je furt to samý – je fajn aspoň poslouchat něco zajímavýho. Bohužel fandové Discopříběhu budou vyloženi zklamáni. Nebo naopak ocení, že ten řev (hudba) přehluší ten řev (obětí). ZA TOHLE PŮJDEŠ DO PEKLA! Lacinost, spoléhající na násilí a na utrpení jedný blondýny. Netřeba se znepokojovat logikou. Z díry ve stehně (po šroubováku) prostě krev poteče. Drastický? A co třeba se na to kouknout z tý vtipný stránky..... Takhle to prostě vypadá, když si příznivci ,,metalbrutalsadistic“ chtěj udělat radost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přesvědčím se, že dětský porno může zabíjet. 2.) Zjistím, že rošláplá hlava vypadá jako brambora. 3.) Nevím, jestli mohu romanticky probudit dívku hasákem. 4.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(4.11.2011)

• Bloody13

Chtít od nízkorozpočtovýho hororu sofistikovanější příběh by byla bláhovost, ale bližší ztotožnění s hlavní hrdinkou by nevadilo. Nic z toho se nekoná, tudíž tu máme prachobyčejný slasher o maniakovi v masce, který celou první půlku zběsile nahání svou sestru a kydlí při tom všechny náhodné postavičky, aby v té druhé jí k smrti umučil. Jak má Orphan Killer slušně našlápnuto (gore překvapivě ujde a bodycount roste geometrickou řadou), tak se však zastaví na nekonečném řevu vnadné blondýny. Proti rock-metalu nic nemám, ale tvůrci mohli vybírat songy s nápadnějšími kytarovými riffy, než jen strojenou, jednotvárnou explozi. Například v thrilleru Collector to fungovalo bezvadně.(22.11.2011)

Nelze si nevšimnout jisté podoby s veleznámým Halloweenem, ale tentokrát s mnohem menším ohlasem. Scénář samotný je nejspíš tou největší slabinou celého filmu. Jeho nepropracovanost je do očí bijící a lze jí připsat na vrub nezkušenosti tvůrců. Já si však myslím, že jejich hlavním cílem bylo divákům nabídnout co možná největší porci krvavé podívané, trochu té nahoty a ohlušující porce tvrdé muziky. Rovněž se mi líbila spíše první polovina filmu, kdy vrah prostě jen chodil a vraždil každého, jenž se mu připletl do cesty. Právě vražedné scény nám místy nabídli pěknou porci gore podívané a milovníci podobných lahůdek si určitě přijdou na své. Bezcitný vrah si totiž nebral s nikým servítky a slovo smilování neznal. Do ruky tak v pohodě vzal všechno, co bylo poblíž a nadělal s tím pěkný nepořádek. Hlavy a kosti křupaly ostošest, krev tekla proudem a náš frajer v masce se dostával do extáze...(5.3.2012)

Příběh Marcuse,kterého opustila jeho sestřička a on jí teď hodlá najít a řádně se jí pomstít.Na cestě za sestrou kosí každého kdo mu přijde pod ruku,ostnatý drát,nůž,mačetu či sekeru.Nízkorozpočtový krvavý slasher z prostředí sirotčince a kostela.Pokud jste milovníci slasherů alá Halloween tak je to pro vás pravá volba.Téměř bez scénáře,občasný chaotický střih,nevýrazní herci a nízký rozpočet-to jsou hlavní mínusy filmu.Ale jinak vše šlape jak má.Hektolitry krve,parádní gore efekty,drsná muzika(někomu může vadit,ale posluchači tvrdší muziky si přijdou na své),spoustu vražd a každá jiná a pár opravdu vydařených scén a hlášek.Je to prostý horor,který nehraje na logiku ani na propracovaný scénář.Tady jde čistě o vybíjení týnejdžrů a krvavá jatka.Něco mezi 3-4 hvězdama,ale jelikož má tady tento film dost nízké hodnocení,tak se přikláním ke 4 hvězdám,protože zas tak špatný rozhodně není.Navíc za hořícího papeže a celkové antikřesťanské pojetí nemůžu jinak.(14.6.2015)

Keďže sa rád "kúpem v krvi", tak som vedel, že sa mi to bude páčiť. Vlastne sa jedná o jednoduchý slasher, ktorý sa obsahom veľmi nelíši od Halloweenu. Zabijak v maske, ktorý trpí traumou z detstva a bol roky väznený v sirotinci, masakruje jedného teenagera za druhým - raz použije mačetu, raz ostnatý drôt, inokedy nôž, pílku či sekeru - jednoducho všetko, čo mu príde pod ruku. No a jediný, kto ho môže zastaviť, je jeho sestra. Gore brilantné, krvou sa nešetrilo, a snímok dáva jasne najavo, že o nič iné ani nejde, tým pádom nepotrebujem riešiť scenár, strih a podobné veci, to už s radosťou prenechám skúsenejším odborníkom.(1.7.2011)