Triangel (TV pořad)

Hudební

Československo, 1983, 40 min

kdo by si na něj dneska vzpomněl, ale za starých časů to bylo okénko do nejnovější česko-slovenské hudby - zde poprvé viděna kupříkladu Ráchel a tančící Muk, úchvatně papundeklový Vidiečan nebo děsná cool metalová Zaĺúbená žaba atd atd ve výčtu by se dalo dlouze pokračovat a slzet (někdy i smíchy) při vzpomínkách na staré jakožeklipy.(16.9.2011)

Chachá, totální cesta do pravěku! Papundeklový kulisy, nudnej moderátor, devět "videoklipů", z nichž tak na jeden se dalo koukat (respektive ho poslouchat). Ale, sakra, vždyť to bylo jediný, co bylo z žánru "populární hudby" k mání. První třetinu, sekci Písničky pro všechny, jsme odzívali, další tři, Z klubového pódia, ingnorovali, jenže pak přišel Rytmus mladých a tam se to na nás sypalo: Elán, Tublatanka, Peter Nagy, Vidiek, Žentour, Team, ale taky Citron, Arakain a Törr. Čemu by se dneska člověk jenom smál, bylo ve své době (tak 1983-1989) to nejzápadnější a nejatraktivnější v dostupným světě, a tak není divu, že jsme každej měsíc (bylo to fakt jednou měsíčně?) seděli přibitý u televize a na příšerný monomagneťáky nahrávali písničky, na který se před Supraphonem stály hodinový fronty. Byly to dobrý nebo špatný časy? Já vlastně nevím, každopádně kdyby nějakýho nešťastníka napadlo starý díly Trianglu znovu pustit na obrazovku, asi bych se neudržel a do těch osmdesátek se na chvilku vrátil.(10.6.2016)

dívím se jak malý to má hodnocní. Tohle je hudební klasika všech tv pořadů. Prakticky asi jediný pořad kde se mohl za minulého režimu občas pouštět i rock a metal v tv. Jako dítě jsem si nenechal utéct žádný díl (měl-li jsem možnost se dívat). Jinak ano Čt si drží náký klipy v archivu a nesmyslně za ně chce hafo peněz.. Na štěstí Stv je rozumnější a tak kdo má možnost sledovat novou hudební retro tv Muzika CS tak si může připomenout klipy z Trianglu, které začali ted docela hodně dávat. Opravdu se u toho krásně vzpomíná. (8.11.2010)(8.11.2010)

• Radek99

Bohužel ještě dodnes v československém hudebním a televizním éteru přežívají pohrobci hudebních hrůz normalizovaného československého popu. Hudební soutěž Triangel byl jedním z iniciátorů tohoto pogromu našeho dobrého vkusu...obludná stáj Františka Janečka, panoptikum Karla Wágnera, Vašo Patejdl, Peter Nagy, Elán...(7.4.2010)

• MM_Ramone

V osemdesiatých rokoch minulého storočia, v Československej socialistickej republike, bola hudobná relácia "Triangel" sondou, prierezom videoklipov umiernených tuzemských kapiel a spevákov, ktoré prešli sitom kultúrnej cenzúry. Elán, Habera a jeho Team, Olympic, Miro Žbirka, Peter Nagy, Tublatanka, Gombitová, Hammel, Bartošová a podobní politicky nezávadní interpreti. Mnohým z nich si už dnes ani na meno nespomeniem. Občas sa tam objavilo aj niečo zaujímavé, ale to bolo len výnimočne. Pamätám si napríklad na klipy skupín Pražský výběr, Ocean, Stromboli, Arakain, Banket... Po roku 1989, s príchodom aktuálnych svetových hitparád, ktoré začali ponúkať nové komerčné televízie, táto relácia nenápadne zmizla z obrazoviek. *(6.9.2010)

• - Hudobníci si silu formátu hudobného programu uvedomovali, preto sa často uchyľovali k podvádzaniu. Niektorí interpreti prišli na to, že korešpondenčné lístky sú lacné, tak si hlasy začali posielať sami. Podvod pri sčítavaní hlasov odhalili veľmi rýchlo, keďže všetky korešpondenčné lístky boli písané jednou rukou. (Raccoon.city)