Hosté mého otce

• Kanada

My Father's Guests

Komedie / Drama

Francie, 2010, 91 min

Lehké rozčarování. Všechno se slibně rozbíhá, má spád, naláká diváka na pokračování, ale někde v polovině se to láme, vyprávění ztrácí dech, zpomaluje, vytrácejí se i zajímavé přísliby z point a všechno končí nějak nejasně a téměř bezradně.(21.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,819,647(8.7.2010)

docela zajímavý příběh, který vypráví vlastně vážný příběh odlehčeným způsobem, přesto se ale nehodí tento film označit jako komedii. Pro mě je komedie něco, při čem se můžu zasmát, to se mi zde nepovedlo ani jednou. To by mi ale na filmu nevadilo, co považuji za mínus snímku je podivně neuzavřený a nejednoznačný závěr. Asi tím chtěl autor říci, že každý má ze svého pohledu tak trochu pravdu. Starý pán, který chtěl využít situace a sáhnout si ještě na mladou holku a přitom taky trochu pomoct, jeho znepokojení přibuzní, kteří nelibě nesou, jak moc se vetřelkyně vsákla do seniorova života, jak ho začíná pohlcovat a on na své děti zapomíná a odsouvá je na druhou kolej, jak svou pozorností, tak majetkově. A konečně lze chápat i jednání mladé Moldavanky, která zkrátka přišla za lepším životem a využívá svého mládí, aby se ona i její dcerka měly lépe. Přesto si myslím, že nějaký výraznější závěr snímku nejvíc chyběl(28.6.2015)

Tenhle film můžou udělat silným jedině vaše myšlenky a představy, co by bylo, kdyby se týkal vás a vašeho rodiče. Jinak je stejně zbytečný, jako je zbytečné zamykat auto v cikánské čtvrti.(29.12.2014)

V minulosti jsem se u filmů s tématikou, vychytralá ženská - hloupý chlap, vždycky velice dobře pobavil. Dokonce i bratr v tomto případě - hloupý chlap, vždy tvrdil, že by toto nikdy neudělal. Až do doby,než jsem něco podobného zažil na vlastní kůži, kdy mě vychytralá ženská, připravila o dědictví. Pánové pozor!!! Toto je dnes realita! Jinak velice dobrá komedie. Pro mne to ale bylo opětovné drama.(7.7.2015)