Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 102 min

• Lamiczka

Pardon, ale někdy by neměly být ty alternativní filmy až tak "jiné". Ono se v tom pak občas člověk ztratí tak, že už ho nebaví se vracet a navazovat nit podruhé potřetí, až konečně chytne ten správný konec, klepne se do čela a řekne si, jo taaakhle to bylo myšleno! Nápad s útěkem z dost úchylné sekty dobrej, začátek vypadal napínavě, ale bohužel z toho nebylo vytěženo maximum. Nuda přátelé.(2.3.2012)

Slušně natočený minimalistický softpsychothriller, skvělá kamera, slušné herecké výkony... ale podruhé už bych si to nepustil. Nevadilo mi že to bylo pomalé, naopak mám pomalé filmy (někdy) rád, vlastně se mi to celkem líbilo, jako debut to bylo myslím velmi povedené, s povedenou atmosférou... Ale na čtyři hvězdy mi to zkrátka nepasuje, bylo tam jaksi příliš málo děje, když to řeknu povrchně.(2.4.2013)

Vzbudit se a být sodomizován rachitickým Brucem Springsteenem, který o vás pak napíše krásný šlágr? Některým uživatelům by to prospělo, nejdřív do ucha a pak do voka. Hnusný, dusivý, schizoidní debut člověka, který před sebou klidně může mít stejně zářnou budoucnost jako PTA, na nějž jsem si při sledování tohoto dívčího existenciálního hororu párkrát vzpomněl. To, co Durkin vyvádí s předkamerovým prostorem (mezi námi pseudoinetelektuálním nýmandy se tomu říká mizanscéna - scéna pro mizantropy) považuju za bezprecedentní podpásovku s cílem máchat diváka v podexponovaném blátě agónie, nejistoty a schízy. Dávám pět, protože mám rád, když film skončí a já mám chuť si vysprchovat mozek. Protože svět už je takovej. Víc až umřu. Jeden z filmů roku.(16.12.2012)

[MFFKV - 2013] Sekce věnovaná společnosti Bordelines se letos mimořádně vydařilo a nabídla mnoho kvalitních a zajímavých snímků americké nezávislé tvorby. Martha Marcy May Marlene je drama o dívce, která svádí marný boj s normálním životem poté, co se ji povede uprchnout z komunity srocené kolem charizmatického vůdce (John Hawkes). Zkrátka labilní mladé děvče uchváceno životní filozofií naprosto se neslučující s tím co je v civilizovaném lídském světě normální. S lehkým tajemným nádechem. Opravdu skvěle natočené rychle ubíhající drama.(11.7.2013)

• Guzo

Dost slabé. Jak už je tu několikrát zmíněno, celkově je to takové pomalé, utahané, děj se v podstatě nikam neposouvá a postavy už vůbec ne. Přitom podle mě nebylo vykročeno špatným směrem, herci i hlavní myšlenka jsou v pořádku, ale chtělo to uchopit lépe. Film navíc sráží dost úděsný konec, horší jsem neviděl ani nepamatuji. 40 %(27.2.2014)

• - Elizabeth Olsen (Martha) byla do své role obsazena jen dva týdny před začátkem natáčení filmu. (Terva)