Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 102 min

Nie je to zlý film, práveže natočený vcelku prehľadne, no na druhej strane sa divák ťažšie do neho dostáva. Odrádza hlavne chovanie hlavnej postavy a zážitky, ktoré prežila sú dosť nepríjemné na to, aby bol divák dostatočne znechutený. Možno by prospela zmena režiséra a teda zaujímavejšie spracovanie. 58%(20.7.2012)

• Lamiczka

Pardon, ale někdy by neměly být ty alternativní filmy až tak "jiné". Ono se v tom pak občas člověk ztratí tak, že už ho nebaví se vracet a navazovat nit podruhé potřetí, až konečně chytne ten správný konec, klepne se do čela a řekne si, jo taaakhle to bylo myšleno! Nápad s útěkem z dost úchylné sekty dobrej, začátek vypadal napínavě, ale bohužel z toho nebylo vytěženo maximum. Nuda přátelé.(2.3.2012)

On to není vůbec špatný film. Většina lidí ale nejspíš nezkousne absenci nějakého smysluplnější děje. Škatulka thriller je dobrý hoax, protože zde není žádný zvrat, žádné rozuzlení, ba ani žádný závěr. Příběh přešlapuje a mizí kdesi v dáli, tak jako pohled zbloudilé Marcy, jejíž osud a vnitřní pochody zůstanu utajeny už nejspíš navěky. Ikdyž ono "navěky" by nebylo vůbec zlé, pokud by šlo alespoň v závěru trochu víc cítit. Film totiž končí tak, že prostě a náhle jen přestane přešlapovat. Odnesl jsem si však poselství. A to, že žádná společnost není horší či lepší než ty ostatní, protože žádná vás nepřijme cele takového, jaký jste. Každá vás bude chtít zotročit přemírou norem a pravidel. A mně tohle poselství i docela stačí. 66%(27.9.2012)

Můj tajný tip na letošní nominace Cen akademie. Skoro pokaždé se mezi nominovanou desítku vklíní nějaký ten mrazivý thriller, stavící převážně na prostředí, komunikační syrovosti a výborných hereckých výkonech - loni to byly hned dva filmy, podobně syrová Winter's Bone a v hereckých kategoriích ještě Blue Valentine s Ryanem Goslingem a Michelle Williams. Mimochodem, ani jeden ze zmíněných nebyl v ČR v kinodistribuci a zatím ani nevyšel na DVD.... co dodat? Jen že MMMM je film, který se nebude zdaleka líbit každému.(29.11.2011)

Velmi mě zaujalo po vizuální stránce. Představitelka hlavní hrdinka je zvláštně hypnotická a neskutečně "filmová" a hlavní linka je provokativně nekonkrétní, uveřitelná a příjemně příliš netuctová. Naopak flashbacky jsou na jednu stranu doslovné, na druhou stranu ale strohé, nějak mi tam silně chybí motivace všech postav, především postavy hlavní. Přitom by stačilo jen lehce něco málo naznačit. A emoce. I když to evidentně přesně takhle chladně a s odstrupem tvůrci chtěli, já mám pocit, že přesně pro tu propast mezi tou šílenou kopající holkou u sestry a tou tichou Marcy z chatky na tenhle film bohužel brzy zapomenu.(30.8.2012)

• - Elizabeth Olsen (Martha) byla do své role obsazena jen dva týdny před začátkem natáčení filmu. (Terva)