Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 102 min

• Ten Druhy

Trochu pomalé, miestami uťahané a mdlé, hoci musím uznať psychologický prienik. Divák sa v tom môže strácať. Flashbacky sa plynule odkláňajú od reality a postupne s ňou splývajú. Sekta, v ktorej istý čas prebývala Martha mala obrovský potenciál. Réžia ponúka len zlomky z ich života: neviazaná sexualita, patriarchát, spätosť s prírodou. Sektári boli schopní zabíjať (bohatých a materialistov) a ich učenie zrejme nadväzovalo na východné náboženstvá. Občas pripomínali skôr ľavicových teroristov, občas hipisákov. Film je ale výsekom zo života dievčaťa, ktoré uniklo sekte a má problém znova sa zaradiť do spoločnosti. Film obsahuje veľa momentov sklamaného očakávania, napr.: sektári akoby stratili o dievča záujem, žiadny únos sa nekoná. Záver ide úplne do stratena...(13.8.2012)

• Guzo

Dost slabé. Jak už je tu několikrát zmíněno, celkově je to takové pomalé, utahané, děj se v podstatě nikam neposouvá a postavy už vůbec ne. Přitom podle mě nebylo vykročeno špatným směrem, herci i hlavní myšlenka jsou v pořádku, ale chtělo to uchopit lépe. Film navíc sráží dost úděsný konec, horší jsem neviděl ani nepamatuji. 40 %(27.2.2014)

• Pedestrian

Martine, ať tě ani nenapadne přidat se k podobné sektě! Nevázaný sex, zahradničení, prohlídky honosných domů a nezájem o kariéru, by jistě mohly být lákavé vyhlídky. :) Ale k filmu. S Marcy mám podobný problém jako se Snowtownem. Občasnou nesrozumitelnost zejména v přechodech do flashbacků. Mínusem je pak i celková nepopisnost, tak typická pro tyhle indie filmy. Tenhle film je totiž mnohem zajímavější v tom, co si o něm přečtete na internetu (např. podobnost s "Rodinou" Charlese Mansona), než v tom, co sám interpretuje. 50 % a jsem v očekávání, co bude s Martinem dál...(26.2.2012)

Nie je to zlý film, práveže natočený vcelku prehľadne, no na druhej strane sa divák ťažšie do neho dostáva. Odrádza hlavne chovanie hlavnej postavy a zážitky, ktoré prežila sú dosť nepríjemné na to, aby bol divák dostatočne znechutený. Možno by prospela zmena režiséra a teda zaujímavejšie spracovanie. 58%(20.7.2012)

• Lamiczka

Pardon, ale někdy by neměly být ty alternativní filmy až tak "jiné". Ono se v tom pak občas člověk ztratí tak, že už ho nebaví se vracet a navazovat nit podruhé potřetí, až konečně chytne ten správný konec, klepne se do čela a řekne si, jo taaakhle to bylo myšleno! Nápad s útěkem z dost úchylné sekty dobrej, začátek vypadal napínavě, ale bohužel z toho nebylo vytěženo maximum. Nuda přátelé.(2.3.2012)

• - Elizabeth Olsen (Martha) byla do své role obsazena jen dva týdny před začátkem natáčení filmu. (Terva)