Evil Angel

Bill Butler

John Frizzell

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Legenda o nepodařeném andílkovi jménem Lilith by nebyla marná, kdyby 1) se děj zkrátil o půlhodinu, 2) úvodní scéna začínala v ráji a my se tak hned na začátku dozvěděli, proč tam ta kudlanka lítá po celém městě tak nas.štvaně, navíc by to bylo cool, takový dialog Boha s Lilith ;-), 3) -ch byla chlap, který přece jen víc ocení tuhle přehlídku ženských. Nicméně i tak není Evil Angel vyloženě propadák, krev tu stříká na každém rohu a to někdy stačí.(17.1.2015)

Vcelku zajímavě podaná legenda o Lilith, přesunutá do dnešního velkoměsta... Evil Angel by mohl být naprosto parádní film, kamera je skvělá, herci taky (JJ Neward a ty její zrzavé vlasy), stejně jako gore scény a hudba, ale ta stopáž... Dvě hodiny jsou prostě extrémně přehnané a být film zkrácen tak o půl hodiny asi bych dal plný počet... Takhle "jen" za čtyři...(4.2.2012)

Solidní. Vadila mi pouze délka, udělat z tak banální věci dvouhodinové představení, to nebylo zrovna nejideálnější. Trochu mi chybělo to legendární spojení erotiky a posedlosti, Ďáblův advokát byl na sex-appeal "ďablic" mnohem lepší. Evil Angel je klasickým hororem vyprávějícím téma, které letělo v minulém století. Dnes se takovéto filmu už skoro netočí. Film obsahuje notnou dávku nadsázky a skrytě vtipných scén, proto jsem se poměrně dobře bavil. Bohužel, začátek filmu sliboval něco monstrózního, celkový výsledek už tak honosný nebyl. Přesto lehký nadprůměr. 66% 25.08. 2010(25.8.2010)

Vcelku podařený film o Lilith, s kterou je to poněkud složitější, jelikož figuruje v řadě náboženství a v různých úlohách. Každopádně nikdy nezemřela, jen přešla na temnou stranu. Tvůrci usoudili, že nejlepší ji bude představit tak, jak bývá prezentována nejčastěji - jako pekelnou děvku. Při bližším zkoumání se ale snímek rozsype na mozaiku krátkých příběhů s Lilith v hlavní roli, což zpomaluje celkové tempo. Triky jsou vydařené, kamera, která si často libuje v žabí perspektivě, příjemná, herečky sympatické. Snad jen v tom erotickém jiskření bych uvítal poněkud větší ňadra... Vtipnou vložkou je setkání s ,,Mladými křesťany", jinak se film tváří vážněji. Zklamal mě konec, který posledních minimálně 15 minut tušíte, překvapení se tedy nekoná. Scénická hudba spíše průměrná, potěšilo mě ale (bohužel krátké) koncertní vystoupení skupiny SAGE4 s fenomenální zpěvačkou. Za podívání rozhodně stojí.(20.5.2012)

Brrr. Začátek byl o ničem, dokonce mě napadala myšlenka, abych film vypnul, ale dobře, že jsem tak neudělal. Co se z toho vyklubalo, stálo za to. Za poslední dobu jeden z nejlepších thrillerů, co jsem mohl vidět. Možná jen škoda dlouhé stopáže. Závěrečných 15 minut je ale opravdu perfektních. Doporučuji si před puštěním filmu najít něco o legendě Lillith, potom pochopíte proč :)(14.5.2010)

• - Kapela hrající v klubu je heavymetalová skupina SAGE4 s písničkou "Backbone". (sewa)