Evil Angel

Bill Butler

John Frizzell

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

KONEČNE! Konečne som sa dočkal hororu so skvelým príbehom, výbornou kamerou, peknými maskami a skvelým scenárom. Vytknúť by sa mu dal vlastne len predvídateľný záver a trocha prehnaná stopáž, ale to sú veci, na ktoré sa pri tých sračkoidných hororoch, ktoré sa v poslednej dobe točia, dokážem bez problémov povzniesť. Keď tak nad tým rozmýšľam, tento rok zatiaľ vyšli len 3 horory, ktoré by som označil za vydarené: Case 39, The Collector a The Canyon. Tento je štvrtý. Dávam mu v kľude 100% a dúfam, že sa skvelých hororov natočí tento rok oveľa viac.(9.4.2010)

Marcus je mladým lekárom pracujúcim na záchranke. Jedného smolného večera, kedy sa mu nepodarí zachrániť mladú ženu, prichádza domov skôr, aby konečne pocítil útechu u svojej manželky. Tú však pristihne inflagranti. Po podaní žiadosti o rozvod sa Carla niekoľko krát pokúsi o samovraždu. Pri poslednom pokuse dokonca na pá minút umrie. Keď sa však preberie, už to nie je ona. Tak isto ako všetky predchádzajúce osoby v meste, vraždiace hlava nehlava. Ich tela sa totiž zmocnila diabolská duša Lilith. Adamova prvá partnerka v raji, ktorou opovrhol pre Evu. Lilith prichádza na zem, aby sa pomstila všetkým čo sa jej postavia do cesty. Neviem koho napadol tento príbeh, ale mňa rozhodne zaujal. Nič podobné s takýmto námetom som ešte nevidel a už len z tohto dôvodu si ma získal. Sympatický herci, pekné masky, miestami dostatočne zábavné. Atribúty ako strach, napätie či gore síce nie sú najsilnejšou stránkou, ale myslím, že vzhliadnutím tohto hororu banovať nebudete. Záver síce očakávaný, ale za ten som tak či tak rád. Dlhej stopáže sa neľakajte, ujde Vám to ako voda - 70%.(28.5.2013)

Zajímavě erotický začátek končí lehkým šokem. CITÁT - Ne, zlatíčko, to není Batman........ Život, smrt, upíři, reinkarnace, přátelství, krev, hezké ženy - vesmír je jeden velký blázinec. Zajímavá kamerová "otočka" je k mání okolo 20 minuty - ta se povedla. Příběh je jako krvavá detektivka a oba skoro hlavní hrdinové John Carruthers (Ving Rhames) a Marcus (Kristopher Shepard) jsou na stopě podivné bytosti, která není zombie ani upír. CITÁT - Je studená, pod zemí a už se nikdy nevrátí.......... V celkovém pohledu je to depresivní snímek a mnohdy delší záběry mu přidávají na ponurosti. CITÁT - Tvrdí, že ta žena lezla po zdi jako pavouk......... Film ve kterém, když už je krev ,tak jí je hodně je brutální a vražedný. Strašně jsem byl zvědav, jak to dopadne. CITÁT - V případě nutného úklidu kontaktujte zaměstnance klubu........... Scéna s autem "Mladých křesťanů" je hodně uječená. CITÁT - Tak to máme pořádně nasranou děvku........... Film o Lilith, Adamově první ženě. Teprve, když ji Adam odmítl (prostě chlap) stvořil mu Bůh Evu. Lilith byla samozřejmě hodně nasraná. Už dlouho jsem neviděl tak pohodový konec filmu. CITÁT - V Pekle je pro takové ženy speciální místo...........(1.4.2013)

Zpočátku rozvleklé dílko se začíná pomalu, ale jistě rozjíždět. Když už to trochu odsýpalo, zapnul jsem si bezpečnostní pás a doufal, že v případě potřeby HBT (Hnědý Bezpečnostní Trenky) systém zafunguje na jedničku. No, a jak už to spělo do finále, tak jsem chvilinku seděl na křivo, měl jsem povislý pravý koutek, slintal jsem si do rozkroku a měl tik v levém oku. Opravdu prazvláštní a tím vlastně nádherný komorní horor s pekelnou statí.(26.2.2011)

Délka filmu působí trošku jako špatný vtip. Svižnost tedy podstatně chybí. Určitě, ale Evil Angel stojí za pozornost spíše tématicky, kdy se nejedná jen o další duchařinu. Film bych označil za hororovou detektivku. Originálnějších námětů nebývá za rok mnoho. Ava Gaudet je povětšinu filmu velice spoře oděná a své půvaby dává velice ráda na odiv. Už úvodní 2 minutovka ve mě vzbudila podezření zda-li jsem nepustil jiný žánr. 55%(23.1.2011)

• - Kapela hrající v klubu je heavymetalová skupina SAGE4 s písničkou "Backbone". (sewa)