Revenant

The Revenant

Komedie / Horor

USA, 2009, 117 min

Chvílema hodně moc vtipný, ale taky neúúúměrně dlouhý a po půlce hodně utahaný, jenže zrovínka když už to vypadá, že to bude maximálně na tři hvězdy, přijde scéna s useknutou hlavou a vibrátorem jako slavíkem a v tu chvíli je naprosto jasný, že tohle musí dostat nadprůměrnou pálku, nehledě na (alespoň symbolické) vylepšení procentuálního skóre, který je zde šeredně nízký. 55 - 80%(23.10.2012)

,,Takhle jsem se nebavil ani za živa." Mrtví se někdy vracejí, což nemůže nikdy dobře dopadnout. Pod hávem černé komedie se ukrývá tíživé existenciální drama. V prvním plánu se může člověk místy velice slušně pobavit - prohýřené noci v kůži nemrtvých, pistolnická domobrana, co má plné ruce práce, či ranní návraty domů, když jeden ze dvojice je ve světě živých, a tak musí vyčerpaného kamaráda odnést domů na vlastních bedrech. Černohumorné momenty, kdy za doprovodu Radeckého marše házejí oba protagonisté mrtvoly z mostu, dají vzpomenout nedostižného Dextera. Ve druhém plánu pak sledujeme temnou samotu a bezvýchodnost, v jaké se zmrtvýchvstalý Bart ocitl. Poprvé se ona stísněnost projeví během scény v autě, kdy se Bart krmí - teskná hudba, ukájení hladu a vědomí, že není návratu - s podobnou magičností, jakou v sobě mají snímky Přežijí jen milenci či Hlad. Snaha spáchat sebevraždu vypadá jen zdánlivě komicky, samotný závěr je pak depresivní a děsivý - tak pokračuje vojenská mise, kterou Bart jen na krátko přerušil.(12.11.2018)

Překvapivě kvalitní komedie do který jsem vůbec nechtěl jít už přes tu nechutnou délku(téměř 2 hodiny) ale po dokoukání jsem nebyl naštvaný, je sice pravda že jsem ani neskákal blahem ale byl jsem spokojen. Film o zombie vojákovy je poměrně slušný a jeho taškařice je solidní, postupem času jak to u zombie bývá má hlad a tak hledá oběti, a snaží se žrát jen špatné lidi ale to mu kolikrát nevyjde. Humor je postavený na primitivních scénách ale to my vůbec nevadilo, třeba scéna s vibrátorem jako mluvítkem mě rozsekala. Ústřední dvojice byla poměrně sympatická a i když to nebyly žádný dobří herci tak svoje party uhrály dobře. Ovšem ted začne to horší. Takže jak jsem zmínil ten film je zbytečně dlouhej a to je cítit na začátku fakt je plno scén naprosto zbytečných a jen překáží, stejnak jako sem tam scény s údajným "humorem" lteré mi vtipné nepřišly. Revenant je béčko na který si za chvíli asi nevzpomenu ale na jedno podívání je to rozhodně solidní.(28.11.2012)

Spočiatku komédia o jednom nenapraviteľnom americkom ne-mrtvom mrtvom vojakovi, čo si nie a nie uvedomiť kde je jeho miesto, keďže to už má tak eufeministicky povedané dávno za sebou, sa zmení vo svojej druhej polovice na niečo úplne nové, existencionálnu drámu, kde sa všetko posúva do úplne novej dimenzii, či už je to priateľstvo dvoch mužov, láska, pomsta, alebo nekonvenčné vedenie vojny. Z čiernej komédie na tému moj kámoš zombík sa vykľul psychosplatter o prehodnocovaní medziľudských vzťahov a cene ľudského života. Samozrejme že sa adekvátne zmenil aj humor, čierny sa zmenil na brutálny. Zosumarizované, film ako celok pôsobí veľmi sviežo, ani stopáž 110 minút, na horor priam vražedná, ho nepochovala, skôr naopak, film začne v celkom fajn tempe a postupne pridáva, pričom finišuje už v závratnej rýchlosti.(19.12.2011)

• mosnak

Musím se přiznat,že jsem se na tento film docela těšil. Bohužel čím déle jsem na něj koukal tím větší sračka to byla. Hlavní hrdina je docela v pohodě,ale ten jeho debilní kámoš s kravským ksichtem je nesnesitelný stejně jako zbytek filmu. Bohužel jako horor to nefunguje a jako komedie už vůbec ne (ani jednou jsem se nezasmál)! Je to prostě neskutečná blbost a raději se já vyhněte. Zombie fanoušci úplně,protože tohle je opravdu dementní katastrofa! - 1%(6.2.2013)