Triple Frontier

Akční / Dobrodružný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 125 min

Jedni z nejlepších herců ze střední generace dnešního Hollywoodu v rolích čerstvých veteránů, které nedokázala zajistit vojenská kariéra, tak se hodlají finančně zahojit sami. Vydařený úvod, ve kterém Chandor diváka okázale uklidní, že zvládne natočit akční scény a není třeba se obávat, že by následující děj nebyl dobře natočený adrenalinový odvaz. Paradoxně je ale právě ten úvod největší akcí, kterou za dvě hodiny divák dostane. Hlavní zápletka filmu spočívá v soukromé černé operaci, při které se hlavní postavy pokusí okrást drogového magnáta v jeho vlastním domě. Dokud se po dlouhé době fakt sympaticky působící filmoví profi vrazi toulají okolo toho domu nebo v něm, vše je špičkové, zábavné a chvílemi i strhující, ale pak se nastoupí do vrtulníku a nastane neuvěřitelně strmý pád tempa a především zábavy. Největší problém tohoto filmu je scénář, který v polovině děje úplně selhává a vrchol nabídne hodinu před koncem, kdy po jeho zhlédnutí divákovy pocity už jen upadají. Scénář selhává i ve vykreslení postav, které sice jsou konzistentní v tom smyslu, že jsou větší či menší Mirkové Dušínové po celou stopáž, ale od poloviny místo chladnokrevně střílejících profíků nastoupí pacifističtí filozofové znechucení ze zabíjení, a to je zkrátka tak ohrané klišé, že za těchto podmínek nemohlo fungovat. Přesto se podobné filmy už moc netočí a divák se bude bavit od začátku do prostředka, přičemž ten zbytek je rovněž stravitelný, ale věnovat se pozornost více plánování přepadu domu, samotné akci v domě, případně vymyšlení atraktivnějšího úniku, při kterém by se toho posralo mnohem víc, byl bych rozhodně spokojenější. Film má každopádně cenu vidět už jen z toho důvodu, že v žádném jiném neuvidíte hollywoodské špičkové herce jak se musí namáhavě tahat s vlastním honorářem. 70 %(17.3.2019)

• Lacike

Uz herecke obsadenie mi nesadlo. Z celej skvadry mam rad jedine Afflecka a Pascala a aj oni tentoraz vyfasovali tie menej zaujimave charaktery. Ani ostatne postavy ma nebavili, takze ta snaha o poriadny chlapsky film isla mimo mna. Od filmu som nic konkretne necakal, takze ma neserie, ze to nie je akcna jazda od zaciatku do konca, ale len take pomale posuvanie s obcasnou akcnou scenou. Po technickej stranke kvalitnou, ale nicim ohromujucou. Ked uz, tak ma skôr sralo ake chujoviny tam tie postavy robili a ze si za vsetky problemy môzu sami. Odchod jednej hlavnej postavy zo sceny ma uz regulerne rozosmial, co evidentne nebol zamer autorov. Takze pre mna to je sklamanie. Aj ked vzhladom na to, ze to produkoval Netflix, tak som to vlastne cakal. 5/10.(28.3.2019)

Zosekať to o 20 minút, pridať ešte viac akcie a menej kecov a mohla to byť ultimátna filmová jazda. Ku koncu už ma to začínalo nudiť a dej strácal svižnosť a gradáciu. Na môj vkus je to až príliš béčkové a miestami extrémne nelogické. No napriek tomu je to veľmi slušná zábava s dobrými postavami aj hercami a ako dobrodružná, akčná jednohubka to rozhodne neurazí. Z toho námetu sa dalo vystrieskať ale o niečo viac... 65 %!!(14.3.2019)

Solidní akčňák, který se dostatečně věnuje i postavám (paradoxně zrovna chování Affleckova borce mi ale v druhé polovině přišlo neopodstatněne chladné, buď špatně zrežírované, nebo zmrvené vystřižením nějakých scén). Jinak skvělé herecké seskupení, od začátku z filmu sálá potenciál slušné žánrovky, který film uspokojivě naplní. Neokoukané nápady, lokační výpravnost a atraktivní insiderský vhled, jak můžou být někdy podobné žóldnéřské akce koncipované.(5.5.2019)

(60%) Od TRIPLE FRONTIER jsem nic extra nečekal, trailer působil sice zajímavě, ale přesto jsem si to jen tak náhodně pustil. Ve výsledku rozhodně nejsem zklamaný, ale ani nadšený. Jednak to do filmového světa nepřineslo nic nového a jednak mi to příběhem a především první půlí snímku přišlo docela nezáživné. Spoustu diváků tu píše jistou podobnost k snímku MĚSTO. Ale s tím já moc nesouhlasím. Tématika je samozřejmě už dost ohraná, ale aspoň to bylo zpracované trochu jinak. Trochu akční úvod mě též moc nechytl, stejně jako cca ta zmiňovaná první část. Alespoň mě teda bavila herecká sestava. Herci své role zvládli dobře. Ben Affleck tu předvádí svůj standart (poslední dobou mi ale přijde, že už mu moc herectví nejde, nevím proč, ale nic jsem mu zde nemohl více vytknout). Dále herci Oscar Isaac a Charlie Hunnam mě bavili o dost více. Druhá část filmu je už lepší. Stále se tu něco děje, celé je to takové nepředvídatelné. Jejich plán jde čím dál víc z kopce. Akce tvoří především pár dobrých přestřelek a sem tam nějaký ten výbuch. Takže po této stránce je to dobře natočené, prostě ta akce je k tomuto žánru něco jako takový solidní doplněk. Určitě bych něco asi víc změnil a přidal, takových filmů bylo natočeno dost a rozhodně kvalitnějších. Nemůžu v tomhle hledat žádnou větší chybu či nelogičnost, na víc jak na jednohubku bych to ale neviděl. Slušný a mírný nadprůměr, který zabaví, ale víc ani ťuk.(19.3.2019)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „For Whom The Bell Tolls“ od Metallica. V 5. minutě hraje „Caderas“ od Bomba Estéreo. Ve 23. minutě hraje „The Chain“ od Fleetwood Mac. Ve 28. minutě hraje „Run Through The Jungle“ od Creedence Clearwater Revival. V 85. minutě hraje „Masters Of War“ od Boba Dylana. (Bioscop)

• - Herci Tom HardyChanning Tatum se projektu upsali, nakonec ale od filmu odstoupili. (MeanWhile)

• - Vrtulník, který se objevil na začátku filmu, byl americký UH 60 Black Hawk. Vrtulník, na kterém chtěli přeletět Andy, byl ruský MI 8. (K98)