Reklama

Reklama

Trojí hranice

  • USA Triple Frontier
Trailer 2

VOD (1)

Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (399)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Jedni z nejlepších herců ze střední generace dnešního Hollywoodu v rolích čerstvých veteránů, které nedokázala zajistit vojenská kariéra, tak se hodlají finančně zahojit sami. Vydařený úvod, ve kterém Chandor diváka okázale uklidní, že zvládne natočit akční scény a není třeba se obávat, že by následující děj nebyl dobře natočený adrenalinový odvaz. Paradoxně je ale právě ten úvod největší akcí, kterou za dvě hodiny divák dostane. Hlavní zápletka filmu spočívá v soukromé černé operaci, při které se hlavní postavy pokusí okrást drogového magnáta v jeho vlastním domě. Dokud se po dlouhé době fakt sympaticky působící filmoví profi vrazi toulají okolo toho domu nebo v něm, vše je špičkové, zábavné a chvílemi i strhující, ale pak se nastoupí do vrtulníku a nastane neuvěřitelně strmý pád tempa a především zábavy. Největší problém tohoto filmu je scénář, který v polovině děje úplně selhává a vrchol nabídne hodinu před koncem, kdy po jeho zhlédnutí divákovy pocity už jen upadají. Scénář selhává i ve vykreslení postav, které sice jsou konzistentní v tom smyslu, že jsou větší či menší Mirkové Dušínové po celou stopáž, ale od poloviny místo chladnokrevně střílejících profíků nastoupí pacifističtí filozofové znechucení ze zabíjení, a to je zkrátka tak ohrané klišé, že za těchto podmínek nemohlo fungovat. Přesto se podobné filmy už moc netočí a divák se bude bavit od začátku do prostředka, přičemž ten zbytek je rovněž stravitelný, ale věnovat se pozornost více plánování přepadu domu, samotné akci v domě, případně vymyšlení atraktivnějšího úniku, při kterém by se toho posralo mnohem víc, byl bych rozhodně spokojenější. Film má každopádně cenu vidět už jen z toho důvodu, že v žádném jiném neuvidíte hollywoodské špičkové herce jak se musí namáhavě tahat s vlastním honorářem. 70 % ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Objektivně asi lepší 3 nebo slabší 4*, ale neodpustím si přestřelený plný počet, protože mi děj připadal příjemně originální (jestli ostatní viděli to samé v bledě modrém již několikrát, tak já ne) tím, že to místo klasického schématického "Všechno si hezky naplánujeme, plán se podaří a my pak budeme popíjet drinky na pláži" je "Všechno si hezky naplánujeme a ono by to taky hezky vyšlo, kdybychom se nezačali chovat jako chamtiví kreténi a sami si všechno neposrali". Dobré obsazení, palce nahoru, rád si někdy pustím znovu... 90% ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Hutný a drsný skôr triler, než akčniak . Množstvo prekvapivo napínavých momentov. Postavy nie sú príliš dobre vykreslené, čo je nečakané najmä u Charlieho Hunnama, ktorý je akoby skôr do počtu, čo sa k hercovi ako on príliš nehodí. Ale inak vládne na strane postáv a hercov spokojnosť, nie je to síce na Oscarov, ale každý z hrdinov má to svoje a skoro určite si ho obľúbite. Páčilo sa mi, že za väčšinu problémov, ktoré hrdinov stretnú, si môžu sami, ale vedia, že ak sa budú chovať inak, tak im dané problémy hrozia a tak, keď sa nakoniec dotyčné problémy dostavia, nie sú šokovaní, ale len sa snažia z posledných síl odolať... a prežiť. Produkcia: Kathryn Bigelow. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nijako som sa za týmto filmom netrhal. Podľa plagátu som ho tipoval na ďalší bezvýznamný akčný film. Úplne náhodou sa však spustil trailer a ja som zrazu zistil, že ukradnúť peniaze narkobarónovi nie je zlý námet. Film je plný napätia a scén v ktorých netušíte ako sa to zvrtne či úplne poserie. Páčilo sa mi ako tvorcovia hádzali postavám pod nohy prekážky, takmer nič nevyšlo podľa plánu a to je na tom práve zaujímavé. Pripomína to realitu, každodenný život, kde sa vždy niečo poserie. Aj preto som si film parádne užil. Trochu sa divím prečo film nie je červených číslach, pretože som chvíľu uvažoval aj nad plným počtom...80%. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Svěží, přímočará, jasně chlapská akce, u které jde jako (skoro) vždy o pořádný balík peněz. A když říkám pořádný, nemyslím nějakou zapadlou lokální banku, někde na středozápadě, ale rovnou ranč největšího narkobarona v zemi. A pak už zbývá jen maličkost, sehnat asi pět lidí, mít člověka přímo u zdroje a tahle nemožná mise může začít. Nevím a ani se mi moc nechce lámat hlavu nad tím, jestli je to vůbec technicky proveditelné, ale jako akční výplach je to všechno ok a pokud tohle přijmete, nemůžete po konci odcházet nespokojení. Možná se ta akce nepovede úplně na sto procent, možná se něco, nebo někdo po cestě ztratí, ale s tím člověk musí počítat. Důležité je mít víru a odhodlání, že dokážu něco, co nikoho před tím nenapadlo. A pak samozřejmě výbornou znalost zeměpisu, zeměpisné šířky a délky. Tady se Vám budou po konci setsakramentsky hodit. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (15)

  • Scéna, ve které skupina pálí peníze za účelem udržet se v teple, je inspirována reálnými událostmi, konkrétně narkobaronem Pablo Escobarem, který při svém útěku před úřady v 90. letech 20. století též pálil peníze, aby zahřál svoji rodinu. (NiWi)
  • Vrtulník, který se objevil na začátku filmu, byl americký UH 60 Black Hawk. Vrtulník, na kterém chtěli přeletět Andy, byl ruský Mi 17. (K98)

Související novinky

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (více)

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)

Reklama

Reklama