Trojí hranice

• USA Triple Frontier
Trailer 1

Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

Trailer 1

POMO

Solidní akčňák, který se dostatečně věnuje i postavám (paradoxně zrovna chování Affleckova borce mi ale v druhé polovině přišlo neopodstatněne chladné, buď špatně zrežírované, nebo zmrvené vystřižením nějakých scén). Jinak skvělé herecké seskupení, od začátku z filmu sálá potenciál slušné žánrovky, který film uspokojivě naplní. Neokoukané nápady, lokační výpravnost a atraktivní insiderský vhled, jak můžou být někdy podobné žóldnéřské akce koncipované. ()

Malarkey

Netflix dal do kupy solidní partu hollywoodských maníků a připravil s nimi neméně solidní akčňák v duchu legendárních Tří králů s Georgem Clooneyem. Akce je slušná, scénář z borců udělal trošku pitomce, ale aby se něco dělo, tak to vlastně nemohlo dopadnout jinak. Jen mi tam chybělo, jako u každého akčňáku poslední doby, trošku víc hlášek, u kterých bych si řekl, že si ten status borců zaslouží právem. No, tak třeba příště. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Od takého obsadenia by človek čakal inú tendenciu ale dobre, nakoniec to vystačilo na priemer aj pri tej plochosti postáv. Príbeh v konečnom výsledku príde troška udretý, až nezmyselne podaný. Aspoň že druhá polovica filmu dobre odsýpa. /60%/ ()

MrHlad

Pětice bývalých vojáků se vydává do jihoamerické džungle, aby tu ukradly desítky milionů dolarů drogovému králi. Dostat se s penězi do bezpečí ale bude mnohem těžší, než si mysleli. Triple Frontier se možná tváří jako akční film, ale i když v něm akce je (a povedená), tvůrci mnohem víc spoléhají na atmosféru, atraktivní hrdiny a realističtější přístup. Místo filmu plného přestřelek a honiček jsme nakonec dostali pomalu vyprávěné drsné drama, které se ale umí dostat pod kůži a nakonec je možná zajímavější, než kdyby se v něm každých deset minut střílelo. ()

• V čase 1:31:35, kdy tým pálí peníze, aby se zahřáli, je vidět, jak Benny drží hořící balíčky peněz. Jeden je napůl spálený a druhý hoří, ale je vidět, jak bankovka je pouze na vrchu balíčku a uvnitř jsou bílé papíry nebo něco bílého hořlavého. (Ace.A.T.L.)
  • V záběru, kdy Mi 17 přistála na letišti a všichni nakládají peníze, jde vidět, že kola Mi 17 jsou odborně zajištěna klíny, což zajišťuje „palubní technik“ (palubář). Kdyby to bylo opravdu reálné, nikdo by se bezpečností letového provozu nezabýval. (horskejvlk)
  • Scéna, ve které skupina pálí peníze za účelem udržet se v teple, je inspirována reálnými událostmi, konkrétně narkobaronem Pablo Escobarem, který při svém útěku před úřady v 90. letech 20. století též pálil peníze, aby zahřál svoji rodinu. (NiWi)