Trojí hranice

Triple Frontier

Akční / Dobrodružný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 125 min

Velmi solidny dobrodruzny thriller so skvelou paticou hlavnych hrdinov a ich vzajomnou chemiou. Nie je problem im fandit, bat sa o nich a chapat ich rozhodnutia. Vdaka tomu je to dost napinave a svizne. Zaujimave koncipovane akcne sceny (pripominajuce vystavbou uzasne finale Zero Dark Thirty) takisto potesili. Mile prekvapenie. 7/10(30.5.2019)

Takový to, když se Batman, Oberyn Martell, Nicholas Nickleby a mutant Apocalypse rozhodnou okrást drogového krále, ale krapet jim selže únikový plán. Triple Frontier je kvalitní a bohužel i vcelku nepovšimnutý akční thriller, který slušně pracuje s hlavními hrdiny a představuje vcelku originální zápletku, kterou člověk ve filmech podobného ražení (drogové gangy a americké vojenské jednotky) jen tak nenajde. To sympatické herecké obsazení tomu dodává na šťávě, plus rozhodně by divák neměl očekávat, že tam budou kulky lítat každou vteřinou. Snímek hodně sází na napětí, které si po většinu doby udržuje velmi slušně, svou roli v tom určitě sehrál i autor hudby, Rich Vreeland, který je zodpovědný i za creepy hrozivý soundtrack k hororvce It Follows. Možná škoda těch několika logických lapálií, nad kterýma jsem trochu kroutil hlavou, ale ve výsledku rozhodně spokojenost. Průměrné 4*(1.11.2019)

V určitých věcech a rozhodnutích postav nedomyšlený scénář nepřekáží natolik, abych si tento výživný akční thriller neužil. Mezi partou elitních zlodějů, kteří se rozhodli pomoct s odlehčením břemene peněz (a možná nejen tím) drogovému králi, je výborná chemie. Každá postava má taky dostatečně odlišný náhled na svět a své vlastní problémy, je ale pravda, že nejvíc mě bavil Ben Affleck, kterému role zlomeného, vyčerpaného vojáka opravdu sedla. Silnou stránkou filmu jsou i jednotlivé dialogy, které mi zprvu sice přišly jaksi nedotažené, ale pak jsem si uvědomil, že takto nějak by asi mohli diskutovat a uvažovat nad nespravedlností systému skuteční vojáci. Realističnost byla přítomna i v několika akčních sekvencích, hlavně ta ústřední byla řemeslně výborně zvládnutá. Naneštěstí, v některých místech pak náhle došlo k pravému opaku, a ačkoliv by člověk i ta hloupější rozhodnutí mohl připsat hlavnímu tématu filmu o nebezpečnosti peněz, občas to prostě nešlo. Technické stránce nelze co vytknout a výběr lokací se taky povedl (krásné hory, vila v džungli apod.). Takže víceméně spokojenost, i přes fakt nebo možná právě kvůli němu, že film jde v několika místech výrazně proti očekáváním. 7,5/10(22.3.2019)

Vydařená akční jednohubka s plnou náručí syrové akce a plejádou zvučných hereckých jmen. Tím vším je snímek Triple Frontier, který sice nabídne poněkud jednodušší a průhlednou zápletku, nicméně režisér J.C. Chandor ji umně zabalil do přehledné akční záležitosti, která téměř nestíhá nudit. Za zmínku rovněž stojí i úchvatné exteriéry v okolí And, které působivě dotváří celkovou atmosféru snímku. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou poté již výše zmínění herci, kteří si své postavy užívají na maximum a předvádí vysoce uvěřitelné herecké výkony. Skvělá práce! „You've been shot 5 times for your country and you can't even afford to send your kids to college.“(18.3.2019)

Solidní akčňák, který se dostatečně věnuje i postavám (paradoxně zrovna chování Affleckova borce mi ale v druhé polovině přišlo neopodstatněne chladné, buď špatně zrežírované, nebo zmrvené vystřižením nějakých scén). Jinak skvělé herecké seskupení, od začátku z filmu sálá potenciál slušné žánrovky, který film uspokojivě naplní. Neokoukané nápady, lokační výpravnost a atraktivní insiderský vhled, jak můžou být někdy podobné žóldnéřské akce koncipované.(5.5.2019)

• - Někteří herci byli trénování skutečnými Navy SEALs, aby se dosáhlo co největší autentičnosti. (NiWi)

• - Charlie Hunnam a Ben Affleck se nejdříve projektu upsali, poté od smlouvy odstoupili a nakonec se k filmu vrátili. (MeanWhile)

• - Scéna, ve které skupina pálí peníze za účelem udržet se v teple, je inspirována reálnými událostmi, konkrétně narkobaronem Pablo Escobarem, který při svém útěku před úřady v 90. letech 20. století též pálil peníze, aby zahřál svoji rodinu. (NiWi)