Trojí hranice

Triple Frontier

Akční / Dobrodružný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 125 min

Po první půlce jsem si říkal, že další tuctovka na scéně, ale druhá polovina nabízí teprve ten správný zážitek. Sympatický a velmi povedený casting, Ben za ty roky získal neskutečný charisma a celkově nám vyrostl, jeho osud mě zde hooodně překvapil, něco takového jsem nečekal. Síla peněz je nezměrná a co člověk dokáže pro ně udělat a obětovat se jen tak nevidí a o tom je tento film. Za měe výborné a velké překvapení(12.6.2019)

Rozpočet $-miliónov║ Od takého obsadenia by človek čakal inú tendenciu ale dobre, nakoniec to vystačilo na priemer aj pri tej plochosti postáv. Príbeh v konečnom výsledku príde troška udretý, až nezmyselne podaný. Aspoň že druhá polovica filmu dobre odsýpa. /60%/(31.3.2019)

Hutný a drsný skôr triler, než akčný triler. Množstvo prekvapivo napínavých momentov. Postavy nie sú príliš dobre vykreslené, čo je nečakané najmä u Charlieho Hunnama, ktorý je akoby skôr do počtu, čo sa k hercovi ako je on príliš nehodí. Ale inak vládne na strane postáv a hercov spokojnosť, nie je to síce na Oscarov, ale každý z hrdinov má to svoje a skoro určite si ho obľúbite. Páčilo sa mi, že za väčšinu problémov, ktoré hrdinov stretnú, si môžu sami, ale vedia, že ak sa budú chovať inak, tak im dané problémy hrozia a tak, keď sa nakoniec dotyčné problémy dostavia, nie sú šokovaní, ale len sa snažia z posledných síl odolať... a prežiť. Produkcia: Kathryn Bigelow.(23.3.2019)

Takový to, když se Batman, Oberyn Martell, Nicholas Nickleby a mutant Apocalypse rozhodnou okrást drogového krále, ale krapet jim selže únikový plán. Triple Frontier je kvalitní a bohužel i vcelku nepovšimnutý akční thriller, který slušně pracuje s hlavními hrdiny a představuje vcelku originální zápletku, kterou člověk ve filmech podobného ražení (drogové gangy a americké vojenské jednotky) jen tak nenajde. To sympatické herecké obsazení tomu dodává na šťávě, plus rozhodně by divák neměl očekávat, že tam budou kulky lítat každou vteřinou. Snímek hodně sází na napětí, které si po většinu doby udržuje velmi slušně, svou roli v tom určitě sehrál i autor hudby, Rich Vreeland, který je zodpovědný i za creepy hrozivý soundtrack k hororvce It Follows. Možná škoda těch několika logických lapálií, nad kterýma jsem trochu kroutil hlavou, ale ve výsledku rozhodně spokojenost. Průměrné 4*(1.11.2019)

Well, tak toto je docela zklamání. A ani by tolik nevadilo že všechna akce je v trailerech (které hodně klamou tělem), není moc dobře natočená a odbyde se během první třetiny filmu - zbytek je spíš osamělé putování party vynervovaných chlapů přes hory a doly. Dobré pomalé filmy mám rád, Hunnamovo Ztracené město Z je jich zářnou ukázkou. Ale utahané filmy bez dramatu a atmosféry, to už mě tolik netankuje... a do toho se Triple Frontier místy dost propadá. Z tak tak výborných herců a potenciálně velmi dobrého příběhu (tipuji že za ten může víc Mark Boal než Chandor) se dalo vytáhnout mnohem víc. 6-7/10(14.3.2019)

• - Herci Tom HardyChanning Tatum se projektu upsali, nakonec ale od filmu odstoupili. (MeanWhile)

• - Kathryn Bigelow měla původně film režírovat, ovšem dala přednost jinému projektu, konkrétně filmu Detroit (2017). (MeanWhile)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „For Whom The Bell Tolls“ od Metallica. V 5. minutě hraje „Caderas“ od Bomba Estéreo. Ve 23. minutě hraje „The Chain“ od Fleetwood Mac. Ve 28. minutě hraje „Run Through The Jungle“ od Creedence Clearwater Revival. V 85. minutě hraje „Masters Of War“ od Boba Dylana. (Bioscop)