poster

Cesta za horizont

 • Rumunsko

  Copilaria lui Icar

 • Švýcarsko

  L'enfance d'Icare

  (Švýcarsko)
 • Francie

  L'enfance d'Icare

  (Francie)
 • slovenský

  Cesta na druhú stranu

  (festivalový název)
 • anglický

  Childhood of Icarus, The

 • anglický

  Way Beyond, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anli
  **

  Na první pohled tenhle film vypadá jako zajímavě podané drama se sci-fi prvky,které se postupně mění v thriller.Bohužel vše zůstává sotva na půli cesty-jak nedotažený scénář,tak i režisér si nějak místy nevěděl rady,nebo se nedokázal vyjádřit,jak a hlavně co chce divákovi říct.Výsledek je tak velmi rozpačitý.Navíc se divák poměrně špatně orientuje,protože hlavní hrdinové jsou psychicky nemocní a tak divák těžko rozeznává,co měla být realita a co ne.Herci se velice snaží a působí opravdu uvěřitelně a co se týká zpracování(kamera,estetická stránka filmu) je film na slušné úrovni.Vše ostatní je,žel bohu,velmi slabé.Místy jsem vůbec nechápal,co nám chce režisér sdělit-zejména co se týče "myšlenek před koncem života".Opravdu už jsem dlouho neviděl film,který má v základu celkem slušnou myšlenku a přitom je tak nudný a zmatený.No a velmi hustý konec tomu jen nasazuje korunu.Takže za ten nápad a několik(asi tak 3)dobrých momentů dávám s přivřenými očky 30% a mám radost,že už to skončilo.(5.5.2011)

 • N.i.n.a
  **

  Nápad velmi dobrý. Zpracování bohužel už pokulhává. Film je nevýrazný a kvůli psychickým nemocím herců zmatený. Závěr příběhu je velmi nepřirozený. Režisér jakoby nevěděl, jak celý příběh má skončit, a tak zpracoval první věc, co ho napadla. Bohužel moc se mu to nepovedlo. Za skvělý výkon Guillauma Depardieho a hezkou kameru dávám 2 hvězdičky.(9.8.2011)

 • HenryS.
  odpad!

  už dlouho jsem neviděl film, kde by toho nefungovalo TOLIK! A Guillaume tu vypadá jak Martin Vočadlo po nejděsivější kocovině, a to tomuhle filmu moc nepřidá (sorry Martine). Epileptické střihy a kamerové trhance co jsou teď in mi k srdci nepřirostly, stejně jako průhledná schematičnost. wtf říkanky s tatínkem? (který má mimochodem jako správný záporák nejspíš bulharské jméno)? wtf písňová vložka? prostě jedno velké WTF, kterému jsem neuvěřil ani sekundu.(20.9.2011)

 • panaca
  *****

  Nemohu souhlasit se Sonome. Film je možná jiný, než čeká většina diváků. Nemyslím si, že je nutné, aby filmy dávaly odpovědi na otázky. Takže, myslím, že je to film silný, herecké výkony jsou výborné, minimalistická estetika včetně kamery také. Hudba The Young Gods je šitá atmosféře filmu na míru a prostě funguje. Na druhou stranu, pokud očekáváte v kině odpovědi na otázky nebo zábavu, raději běžte na nějaký Hollywoooooooood. Jistě film to není geniální, ale je dost dobrý, rozhodně na debut. Těším se na další Alexův film.(15.5.2011)

 • Taarg
  **

  Film je esteticky docela slušný, ale vzhledem k tomu, že dle režiséra jde o myšlenky před smrtí, představil bych si nějaký psychologický profil a posléze vývoj. Kvůli tomu, že hlavní postavy jsou psychicky úplně mimo (nemoc a zvláštní péče), nedá se vlastně zajímavost těchto okamžiků brát na jakoukoliv váhu, protože divák neví, co autor zamýšlel jako realitu a co již ne. Konec je doopravdy tragédie, ale co, byl jsem rád, že už přišel.(28.11.2010)

 • - Hlavní představitel Guillaume Depardieu zemřel krátce po uvedení filmu na zdravotní komplikace, které se objevily právě při natáčení tohoto filmu. (elisheva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace