Jamieho revoluce ve stravování (TV pořad)

Food Revolution

Reality-TV

USA, 2010, 6x60 min

Vypadá to jako pohádka. Ve skutečnosti spíš jde o realitu vmanipulovanou do žárnových prvků pohádky, kdy Jamie jako chrabrý rytíř bojuje se svými artyčoky proti kapitalisticky bezduchému hranolkoidnímu systému konzumu. Nevěřila jsem černobílému rozdělení postav podle stravování (tím pádem zastánci toho zlého stravování spadali do kategorie „zlí/blbí idioti“) a otázkou pro mě zůstává, zda se vše odehrálo přesně, jak nám to syžet předkládá. /// Zase ale budu věřit, že někomu mohl tento pořad opravdu pomoci ve stravování…protože někteří američané/lidé prostě potřebují pohádky.(18.11.2011)

F.man má pravdu, že je to jen tv-show, ale taky v ní vidím tu vyjímečnost a překvapivě jim to zatím žeru (snad ted beef mezi rádiem a Jamiem není zkonstruován:). Trochu Polreicha a "Jste to, co jíte" dohromady, vše ale ve větším měřítku a přímo na amerických školách, tak uvidíme, jestli to nebude jen lákačka na ABC. Třetí díl byl poměrně emotivní a "Jamie's gang" by ještě mohl do budoucna zabavit, tak ho snad uvidíme i nadále.(9.4.2010)

Úžasné. Jamie propaguje v najnezdravšom meste sveta zdravú stravu a dokonca sa mu to darí. Neviem nakoľko je to reality show, ale ako už spomenul F.man - hlavné je to, že táto relácia môže veľa zmeniť a nie je to len tradičný výplach mozgu, ktorý môžeme vidieť u väčšiny podobných relácií. Niektoré fakty zo života miestnych ľudí vyrážajú dych, ale je dobré informovať o tom priamo. Občas sa vyskytovalo dosť veľa sentimentu a mám pocit, že to bolo úmyselné, ale vzhľadom na veľkú užitočnosť tohto programu mi to nevadilo.(9.6.2010)

Po třech dílech jsem z téhle "Reality show" nadšen. Oliverovo zapálení a snaha vypadá hodně upřímně (slzy při kritice městečka) a já mu fandím. Navíc to co ukazuje ABC o místní stravě / výchově člověku až vyráží dech. Aby děti v sedmi letech nedokázali poznat brambor či rajče a neuměli držet nůž... To je vážně moc. Jasně že je to "jen" reality show o sledovanosti, ale vyjimečně točená (snad) s opravdovou snahou něco změnit.(7.4.2010)

• Sinn

Britský hrdina v hlavní roli šílené americké reality show. Myšlenka fajn, ale některé scénky si vážně mohli odpustit. Proč se mám dívat na to, jak se třikrát rozbrečí ta samá tlustá teen holka, která může kvůli své váze do pěti let zemřít? Tak tolik nežeru, když to vím, ne? Celé to působí šíleně nahraně, tahle Amerika mě už vážně nebaví. Ale Jamieho vaření mám ráda a je sladký, tak dokoukáno.(21.5.2012)