Reklama

Reklama

Hakuóki: Šinsengumi kitan

(seriál)
  • Japonsko 薄桜鬼 新選組奇譚 (více)

Obsahy(1)

Čizuru už dlouhou dobu nedostala žádný dopis od svého otce, má o něj starost a vydává se za ním do Kjóta. V noci v tu se stane svědkem bitvy mezi samuraji, z nichž ta poražená strana nevypadala úplně normálně. Vítězní samurajové ji vezmou na svou základnu – nechávat svědky „bez ochrany“ je přeci nebezpečné – aby ji vyslechli. Tito samurajové jsou členy skupiny Šinsengumi, která se o jejího otce také zajímá a hlavně se zajímá o důvod, proč byla jeho klinika před měsíce vypálena. Čizuru zůstává u Šinsengumi v naději, že nalezne svého otce. Vše vypadá v pořádku, ale každý si nese to své tajemství, ať už velké či malé. (Zíza)

(více)

Recenze (8)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

První okamžiky s openingem spolehlivě divákovi sdělí, že má co dělat se specifickým anime subžánrem, jenž zove bishounen. Otázkou je, zda k nezdravým vlastnostem, jimiž se tento žánr vyznačuje, dovede přidat něco, čím se předepsané nedostatky vyváží. Totiž, zda se chlapákům z reverzharému dostane i jiných vlastností než odvahy, schopnosti bojovat, skrývaných zranění na srdci, lásky k ústřední dívence, odhodlání, cti (nebo podlosti je-li to záporák se srdéčkem nejzraněnějším) a především štíhlé krásy. Žánr historického dramatu nabízí komplikované vztahy postav, složité motivace a sofistikované plány - Hakuoki však tuhle nabídku vesele ignoruje, historické reálie jsou pro tento seriál jen kostýmy a rekvizity. Však to souzní s hrdinkou, která zřejmě ten mužský svět nechápe (divné, že je to v anime seriálech pro dívky tak běžné), ale cítí, kdo je dobrý a proč. Po 4 dílech **. ()

Torako.chan 

všechny recenze uživatele

Promenáda bišíků... já ubohá ani nevím, do kterého se platonicky zamilovat dřív. xD Ale k věci, po stránce animační je to opravdu krása, moooc pěkné, postavy jsou dobré, krásné, překrásné, ale příběh je vcelku nudný a nijaký. Občas mě napadlo "Uh, na co číst titulky, budu se jen dívat na ty krásné tváře a sexy těla a snít..." a v tom se v záběru objeví Chizuru. >.> pff.... ne, ne, neberte mě tak vážně. :D Každopádně, nebýt všech těch nádherných krasavců asi bych to brzo dropla. Jak jsem už naznačila, občas jsem ani nečetla titulky, tak nějak mi bylo jedno o čem se baví a proč se o tom baví, pak mi to moc nedávalo smysl, ale to mi nevadilo, dokud tam byli všichni ti bišíci, skončilo to tak nějak, no nic, co už, hup na druhou sérii a kochat se znovu. Jako anime to u mě žádnou cenu nevyhraje, příběh tak 2*, animace je moc pěkně zpracovaná tak 4*, jen za pány z Shinsengumi 5*, sumasumárum ( váhala sem jako nikdy mezi 3* a 4*, ale nechci nadržovat jen kvůli vzhledu postav) 3* ()

Reklama

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Až neskutečně moc mi to připomínalo Neo Angelique Abyss. Jenom s tím rozdílem, že tohle je přece jen o špetku lepší - všichni tu mají katany a umí je používat. Všechno se točí okolo holky, která je nesympatická a jediné, co dokáže, je tvářit se zoufale a být v nebezpečí. Ochotní shinsengumi vždy přispěchali na pomoc a za 12 dílů jsem si nedokázala zapamatovat jméno jediného z nich. Vlastně ani pořádně nevím, o čem to bylo. Od souboje k souboji, od jedné historické události k další a někde mezi tím vším jsem ze samé nudy nevědomky přestala dávat pozor. Jestli jsem si něco z tohoto anime odnesla, tak to, že náhodné výběry anime nikdy nefungují. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ať žije reverse harem! :-D Kluci jsou tu fakt pěkní, tak je to anime zaměřené na mou skupinu (dívky, které rády slintají nad bišíky ^_^ ), takže jsem u něj setrvávala jen kvůli tomu - bišík sem, bišík tam, plus mě u toho držela zvědavost, co vlastně ta Jukimura dokáže. Prd; nic nepředvedla, takže si to asi schovává do další série, nebo je prostě jen neschopná blbka se štěstím. A další, co si mi na tom líbilo, byl hlas kapitána, já tohodle chlapa prostě zbožňuju, mohla bych ho poslouchta pořád a vrnět jako kotě. :-)) Ale to je všechno, šmitec. Zbytek nestojí za starou bačkoru - opening, ending se dají poslouchat, ale není třeba to dělat u každého dílu, příběh tam asi nějaký bude, ale je to profík ve hře na schovávanou, Jukimura Čizuru byla občas opravdu na zastřelení, typická obětavá blbka, kterou nakonec všichni musejí chránit a všichni ji chtějí (teď to nemyslím "na vztah"). Pro holky mohu doporučit v případě, že máte chuť jen na nějakého toho bišíka - tady jich je spoustu, určitě si vyberete, lepší výběr v hypernově nenajdete. Pro kluky to mohu doporučit z důvod toho, že se tu pár hošíků ohání meči, dýkami a občas se i vystřelí z pistole. A těm ostatním to mohu doporučit z důvodu toho, že některým postavám se mění barva vlasů :-)) ()

3KAVKY 

všechny recenze uživatele

Ve chvíli, kdy naroubujete do seriálu upíry, jdou veškeré historické reálie stranou. Všichni ti krásní pánové žíjící, bojující a ochraňující malou Chizure v 19. století (což pouze v japonsku nebylo století páry), nejsou nic jiného než charakterově ploší hrdinové (bishouneni), kteří se potácejí v příběhu rozpolceném mezi nemastnou historickou a neslanou fantasy zápletkou. Všechno však vyšumí do prázdna vyvrcholením poslední epizody této řady. No ale bylo to pěkně nakreslené. Tedy žádný velký zázrak, ale oko to neurazilo. Uvidíme, co přinese druhá řada. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama