Dark Island

Akční / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2010, 87 min

Gregory Gieras

• ricci.s

Malá skupinka zložená z vedcov a vojakov sa vydá na opustený ostrov, aby zachránila výskumníkov, ktorí na ostrove testovali novú biologickú zbraň. Samozrejme to skurvili a vypustili niečo, čo všetkých začalo likvidovať. Bola to síce blbosť, ale na odpadové hodnotenie to zase tiež nevidím. Ten vraždiaci ogranizmus vyzeral ako čierna hmla, ktorá poletovala medzi stromami a koho chytila, ten bol v prdeli, z nejakého neznámeho dôvodu sa to však bálo vody. Námet od veci, celé to zachraňuje len pekné prostredie a slušná kamera. To však neznamená, že by som to niekomu odporúčal.(3.12.2010)

• honajz

Laciný horor, sestávající opět z nekonečného běhání po kanadských lesích. Ale tentokrát jsou alespoň postavy něčím zajímavé, hra na záporáky a klaďasy zde není až tak jasná, stejně jako to, kdo nakonec přežije, některé zvraty jsou nečekané. Ano, firma opět testuje někde na ostrově virus, který se v podobě zlé černé mlhy dostane do lesa, a má vylepšovat lidské bojové schopnosti, ano, opět pár statečných bojuje a zjistí, že třeba vodní pára je dobrou zbraní, takže téma není nijak moc originální. Ale zpracované je to slušně a přírodní scenérie, ale třeba i scény z městečka, jsou slušně natočené. Závěrečný tak trochu twist mne nepříjemně překvapil.(29.12.2016)

• MartinezZ

Velice "nečekaná" zápletka a rozuzlení, béčkoví herci, skromná výprava, ne zase až tak špatné efekty a za kamerou někdo, kdo si rád hraje s obrazem (tedy kamera a záběry celkem dobré). Prostě jen další standardní levnější video horor ála vyvražďovačka, kdy se nějak nepovedl pokus při vývoji biologické zbraně pod pláštíkem výzkumu obnovitelné energie. ~~~ Nutnost pro fanoušky seriálu Lost, protože jen zde se dozvíte, kdo stvořil a co je "kouř" :)(23.7.2011)

• mosnak

:-) Co k tomuto filmu říct? Snad jen to,že jsem ho bohužel měl tu možnost vidět :-((17.3.2011)