Dcera nejlepšího kamaráda

The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• Simpoch

Lituju, že jsem to dokoukal. Palec dolu.(7.1.2014)

Leighton Meester balila Hugha Laurieho už v Dr. Houseovi (dívka se sporami na mozku), ale podařilo se jí to až ve West Oranges v New Jersey. Vzhledem k tomu, že vztahy se staršími muži jsou mi bližší než košile, neřešila jsem, na čí stranu se přiklonit, a v komentáři si výjimečně odpustím filozofování na téma "kam až má člověk právo v rámci svého osobního štěstí zajít?", a řeknu jen, že oranžští jsou stejně průměrní jako moji nebo vaši sousedé (jen ta vánoční výzdoba je u nás díkybohu uměřenější), vypravěčka příběhu je psychicky i vizuálně komplikovaná, ale párek "hříšníků" je k sežrání. Ostatně na Davida s Hughovýma psíma očima by se člověk nedovedl zlobit, ani kdyby brutálně zavraždil žárovičkového sněhuláka. (více zde)(22.7.2013)

• Bobik9

Velká nuda. Připadalo mi to nekonečné a to film nemá ani 90 minut. Hugh Laurie je dobrý, Leighton Meester je pěkná a Adam Brody je sympaťák. Herecky to bylo naprosto v pořádku. Bohužel postavy byly všechny napsány tak, že ani jedné nemůžete fandit a příběh tím pádem začíná být o ničem. Velice zbytečný film.(27.4.2015)

• Martin741

Nudna a unyla komedia, fakt to nema stavu a ani trochu sa neda zasmiat. Dalsi film, v ktorom sa US styl vzdialil na hony Europe : 5 %(19.3.2016)

• carlos 2010

Niečo tomu chýbalo a vôbec nebol využitý potenciál Hugha Laurieho. Dosť nudné.(24.4.2013)

Odľahčená dráma, s príjemnou atmosférou, kvalitným obsadením, bez zbytočne vypätých scén a rozumnou minutážou. Konanie postáv bolo nalinkované, pri jednej z postáv mi chýbala hlbšia psychológia na objanenie správania. Režisér ukázal, že aj takáto vážna téma ako je rozpad manželstva sa dá podať ľahšou formou, ktorá baví a divák sa pri niektorých momentoch aj pousmeje. Chválim kameru a hudbu. 3 z 5(26.12.2013)

Téma skvělé, ale trochu slabší zpracování. Postava manželky House, teda Laurieho, je tu napsána tak blbě, že jsem jí ten osud i přál. Jinak další figury, teda kromě dcery Vanessy, která je v některých scénách až moc vykreslena jako outsider, jsou uvěřitelné. A trio Laurie, Platt a Janney bylo zábavné. 60%(2.3.2014)

Komorní drama o 2 rodinkách, které mi místy připomínalo spíš nějakou černou komedii, ale i tak se mi to líbilo. Byla radost vidět Laurieho jinde než v Houseovi. A konec byl krásně hořkosladký a silný, žádný přeslazený happy end. A tak to já rád.(10.4.2013)

Průměr. Hugh Laurie a Oliver Platt byli dva kamarádi, kterým to spolu ve filmu opravdu klapalo a jejich interakce byla asi to, co mě bavilo nejvíc. Zbytek byl strašně předvídatelnej, ale nejsem si jistý, jestli mi to vlastně vadilo - spíš mi to bylo tak nějak jedno. Podíval jsem se na to, párkrát jsem se zasmál, párkrát jsem si řekl "WTF?!", no a výsledné hodnocení je takových 55%.(5.7.2013)

• Pavlík

04.12. 2014 (324.); nic příjemného pro Nininy rodiče(8.12.2014)

• Shimargh

Co to jako bylo? Se sebe navzájem štítili? Jsem jim ten románek vůbec nebaštil, špatně zahrané a navíc snobárna hadr.(23.10.2016)

• VeverkaLesni

Hvezdy pouze pro renesancniho sympatickeho Hugha. Jinak nudne a nezazivne.(29.5.2014)

Houseovi sa zachcelo mladé mäsko, tak ho mal. Trochu to otriaslo vzťahmi v širšom okolí a aj keď som film neplánoval pozerať pre nízke hodnotenie, zostal som, lebo som bol zvedavý, ako sa dá takáto situácia vyriešiť. Nedá sa, ale vo vianočnom filme sa musí, tak to nejak dopadlo. Ako film nič mimoriadne, ale ani zlé. –––– Starej kozel by chtěl mladou trávu. –––– Když jim závidíš jejich štěstí, jsi sobecká ty! –––– Někdy musíš spálit vlastní dům, abys uviděl měsíc.(21.5.2017)

V detailech (ne zas tak malých, docela často v celých scénách) překvapivě silná jednorázovka, v průměru příjemně plynoucí a dobře zahraná, a místy bohužel plná úliteb americky širokému publiku. Když si to člověk dopřeje ve chvíli, kdy na nic velkého nemá náladu, vyjde to z toho jako příjemné překvapení.(18.12.2013)

Mě se to líbilo(1.5.2013)

Originální, vtipné a vzhledem k období i tématicky vánoční. KONEČNĚ skvělá komedie u které jsem se opravdu bavila. Všichni se chovali tak dětinsky a sobecky - (tak jako ve skutečném životě). Opravdu geniální! Jediné co mi trochu lezlo krkem byla lesklá pleš Dr.House :)(23.12.2013)

Zajímavý film o rodinné krizi. Je to spíše nenápadný snímek, než radikální, a dá se na něho podívat i bez morálního napětí.(9.5.2015)

Usměvný a pohodový filmeček. Výborní herci a sice již viděný, ale dobře zpracovaný námět. Docela jsem se bavil.(27.3.2013)

• Asmodin

Tak bez tohohle filmu bych mohla klidně žít. Byla to strašná nuda, ztráta času a vůbec nevím, proč jsem od toho očekávala něco víc jen protože tam hráli Hugh Laurie a Oliver Platt. Hlavní postavou je rozmazlená holka, která ve své sobeckosti zničí 2 rodiny než se konečně rozhodne nějak si zařídit život.(31.3.2013)

Nezávislá vztahovka trochu jinak, a přece tak příjemně obyčejná. A bez kontroverzí, přestože téma k tomu může svádět. Ono vůbec se film umně vyhýbá samotnému vztahu muže a sousedovic dcery. Prostě najednou se líbají, následuje krátká pasáž o svědomí, záhy to praskne a The Oranges se může naplno věnovat tomu, oč mu jde především - o důsledky pro nejbližší okolí ústředního páru, které se jen těžce se situací vyrovnává. A právě jako vztahový rozbor film funguje poměrně dobře, jen se občas bojí ponořit více do hloubky. Spoustu otázek, dilemat, vyhrocených situací, ale i úsměvů a pohlazení však ve mně vyvolat dokázal. Dvojice Hugh Laurie - Leighton Meester je velmi dobře obsazena a mé obavy dakázala rychle smazat natolik, že jsem jim to štěstí ve tvářích začal přát a fandil jsem jim. Dobrý casting se však týká všech rolí. 70%(16.2.2014)