Dcera nejlepšího kamaráda

Dcéra najlepšieho kamaráta

The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Indie verze Americké krásy.Tohle byla první věc, která mě napadla po zhlédnutí traileru.A jsem jen rád, že se trailer zaměřil na to jedno.Jelikož je film o něčem jiném.A za to jsem neuvěřitelně rád.Film není o tom, že se řeší disfunkční vztah jednoho páru a ani útěk do náručí mladé ženy.Je to příběh o hledání štěstí.Takového štěstí, které může ubližovat nejbližším lidem ve vašem okolí.Tam, kde v jiných filmech postávají jednají, tady si o tom povídají a snaží se odhadnout následky svých činů, které vycházejí z toho, že postavy chtějí být šťastný.Hugh Laurie odložil hůl a strniště a zachrál si obyčejného chlápíka, který neví jak se má rozhodnout, aby neublížil lidem, na kterých mu záleží.Oliver Platt je známá tvář z mnoha filmů, ale tady je perfektní ňouma.Leighton Meester je moc pěkná a taky dobře hraje a díky tomu je to okouzlení mnohem reálnější a upřímější.Hodně velkou radost mě udělal konec, jelikož skončil přesně, tak jak by měl, krásným nenuceným zakončením.Méně je někdy více, což dokazuje tento snímek po celou délku stopáže.Upřímná vztahovka, ve které je toho mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.(18.3.2013)

• Gaia.M

Tak tenhle film jednoznačně táhnou jen herci. Příběh o tom, že manželství po nějakých 20 let prochází krizí a tak se fotříkovi zachce mladé holky, prostě zná každý a film o tom, nemůže přitáhnout diváky. Nehrát v tom Hugh a Leighton, tak vypínám po pár minutách. Díky nim to bylo snesitelné a tu hodinu a půl jsem to prostě vydržela. Ale mohlo to být pojato nějak lépe, víc vtipně, nebo naopak udělat větší drama.. prostě cokoliv! Někdo může říct, že to v klidu plynulo, lidsky, reálně.. já bych ale něco navíc právě uvítala. Nejlepší jednoznačně bylo, když manželka nevěrníka autem zdemolovala Vánoční výzdobu :D Jinak bohužel nic moc. A i Leighton mi tady připadala slabší ve výkonu, než jsem u ní zvyklá.(16.6.2014)

Za sebe mohu říci, že se jedná o naprosto zbytečný počin. Zhlédnout to sice lze, ale to je tak asi vše.(13.4.2013)

• H4ku11

Skôr podpriemer, neviem si vybaviť ani jednu scénku, pri ktorej by som sa poriadne zasmial.(31.7.2014)

Film ide strašne "rýchlo na vec" čo mu v konečnom dôsledku škodí. Takisto občas všetci jednajú "nejednajú" teda každý sa len díva a mlčí, pritom sú všetci kamaráti a susedia, také trocha umelé... Herci hrali v pohode ale BOŽE, TEN OTRAVNÝ VOICE-OVER!(18.2.2013)

• jasanka

Komedie..? Neřekla bych. Ani jednou jsem se nezasmála. Konec celkem o ničem, i když se dal čekat. Poměrně nudný film.(13.3.2015)

Nebýt náhodného setkání s The Oranges, nikdy by mi mě asi neposedlo zalíbení k Leighton Meester. Ani teď, v dávných vzpomínkách, nevnímám tohle nevinné drama jako nikterak hlubokomyslné, Hugh "Dr. House" Laurie byl ovšem právě po jejím boku přesvědčivý a seděli k sobě příjemně, i přes onen věkový rozdíl, který je hlavním nástrojem filmu.(2.11.2018)

• inutihar

Do televize na sobotní nebo nedělní odpoledne asi OK. Ale stejně mě to moc nebavilo.(11.4.2013)

Dobrý priemer, velmi dobrá zápletka(29.4.2013)

Zcela neoriginální a předvídatelná vztahovka, kterak "starý bejk má rád mladou trávu" aneb "občas musíš zbourat dům, abys viděl Měsíc". Naštěstí hvězdně obsazená a skvěle zahraná. Mě neznámá Leighton Meester je zde fakt k nakousnutí a nelze se Lauriemu divit, že do nabízeného jablka ihned kousne.(23.6.2013)

Dramatická komedie s Hughem Laurienem v hlavní roli, který má vztah s dcerou nejlepšího kamaráda je asi trošku hloupé na 40-letého chlapa s dvěma dětmi a ještě k tomu když jsou jejich dcery bývalé nejlepší kamarádky. Koukala jsem na to asi z jediného důvodu, že zde hraje Dr. House. Adama Brodyho jsem neviděla dlouho ve filmu nebo na scéně a dávám o hvězdičku navíc. Pro někoho komedie, pro někoho zase romanťák s dramatickými prvky.(27.7.2013)

Naprosto ukázková americká, romantická, rodinná komedie. Nebýt toho, že zde hraje Hugh Laurie, který je naprosto perfektní herec, byla by to ještě pitomější americká, romantická, rodinná komedie, než to je.(21.11.2014)

Zajímavá přirozená americká story se sympatickými herci.(26.9.2016)

Komedie to rozhodně není, natož romantická. Spíše trpký příběh o tom, co se může každému, kdo žije přes 25 let v manželství přihodit, a jaké to může mít následky pro širší okolí. To samozřejmě sebou přináší komické situace, hlavně ze začátku filmu, ale konec už tak rozhodně nevyznívá. Nicméně, bavil jsem se skoro celou dobu dobře, obou hrdinům jsem navzdory pokrytecké morálce fandil (ono to nebylo moc těžké, když postavy obou manželek byly dost k nakopání) a jen jsem litoval trochu nedotaženého závěru.(22.9.2013)

Takový pohodový film, druhá hvězda pouze za " Dr. House " - Hugh Laurie .(24.7.2014)

• nurielka

Za tú facku a ten vianočný pozdrav, ktorý stál za to, to má u mňa malé bezvýznamné plus. Mínus nudný obsah, nudný ľudia, nudná pointa. Životom obohraný stereotyp, kedy si chlap kompenzujúc svoje staré kolená utešuje "mladosť" v náručí šteniatka. Tá mu to opätuje lebo sama vlastne nevie, čo od života chce. No šťastný párik sám o sebe. Niet čo dodať.(1.12.2014)

Škoda toho konce. Abychom zůstali morální a zachovali tabu vztahů s velkým věkovým rozdílem, musíme zakončit neutrálně místo jasného sdělení. Akorát chudák Hugh z toho neprávem vyšel jako ten největší hajzl.(16.8.2016)

• Milda003

Neurazí, ale ani nenadchne, jediné plus je, že to není ůplně předvídatelné jak jsem si na začátku myslel...(10.4.2013)

Takové to pohlazení a hřejivě-melancholický pocit při závěrečných titulcích.Český dabing je ovšem čistá hrůza - 80%(25.4.2013)

Podívala jsem se na to hlavně protože tam hraje Leighton. Po pravdě jsem od toho ani moc nečekala, tudíž mě to ani nepřekvapilo, a ani nezklamalo. Je to takové nějaké, ale vydržela jsem až do konce, přestože jsem koukala na nějakou verzi pro nevidomé, kde jakýsi hlas celou dobu komentoval co se děje. Při sáhodlouhých popisech co mají postavy na sobě mi občas tekly nervy, když řekli že se na sebe podívali, usmáli a políbili se, ale opravdu k tomu došlo po minutě, mě taky pěkně točilo, ale stálo to za to! Samozřejmě bez Leighton a Hugha by film zdaleka nepřilákal tolik diváků. Jsem moc ráda, že hlavní role měli právě oni, dokonce jim to spolu slušelo. A konec se jim povedlo dořešit tak nějak pěkně a neutrálně, i když mohli to ještě natáhnout a víc pracovat na hlavní myšlence. Lepší 3*(5.7.2013)