Dcera nejlepšího kamaráda

Dcéra najlepšieho kamaráta

The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Bylo zvláštní vidět herce Hugha Laurieho bez fousů a doktorského titulu.. Kupodivu dokázal zahrát i citlivého muže a ne jen arogantní pako.. Ale že by nějak herecky exceloval, to se říct nedá.. Těšila jsem se zejména na mého oblíbence "Boba" Olivera Platta, který perfektně naplnil mé očekávání :-) Na melancholickou Catherine Keener se vždycky příjemně dívá a Allison Janney svoje megery seká jako Baťa cvičky :-) Zaujala mě zejména mladá dvojka - pohodová a příjemná "holka od vedle" Leighton Meester a přirozeně krásná Alia Shawkat se svou záplavou pih.. Vážné téma dvou rozhádaných původně přátelských rodin hezky podtrhl komediální podtext.. Zejména se mi líbilo, že nešlo o prvoplánovou americkou "pohádku", ale na Amíky si tvůrci vedli poměrně realisticky (že by za to mohl britský režisér?).. Mě se to líbilo, ale víc jsem se smála, než dojímala :-)(24.6.2013)

Nebýt náhodného setkání s The Oranges, nikdy by mi mě asi neposedlo zalíbení k Leighton Meester. Ani teď, v dávných vzpomínkách, nevnímám tohle nevinné drama jako nikterak hlubokomyslné, Hugh "Dr. House" Laurie byl ovšem právě po jejím boku přesvědčivý a seděli k sobě příjemně, i přes onen věkový rozdíl, který je hlavním nástrojem filmu.(2.11.2018)

V tomto filme sa odohrávajú veci, podľa ktorých by asi väčšina režisérov nakrútila nejakú maximálne serióznu (art) drámu a zrejme by nechýbala minimálne jedna vražda. Prípadne z toho mohol vzniknúť interslasher dvoch rodín. Lenže tu sa snaží scenárista a režisér vyhrotený námet nacpať do klasickej good feeling americkej indie krátkej záležitosti a nejak mi to v konečnom dôsledku nesedelo. Film je ale najmä o schopnosti odpúšťať a schopnosti si uvedomiť, že v živote sa odohrá proste všeličo a aplikácia morálky na naše životné rozhodnutia vždy tak úplne nefunguje. I keď práve v tomto prípade som si hovoril, že je tak nejak jasné, kto je tu hajzlík a kto obeť.(27.5.2017)

V detailech (ne zas tak malých, docela často v celých scénách) překvapivě silná jednorázovka, v průměru příjemně plynoucí a dobře zahraná, a místy bohužel plná úliteb americky širokému publiku. Když si to člověk dopřeje ve chvíli, kdy na nic velkého nemá náladu, vyjde to z toho jako příjemné překvapení.(18.12.2013)

Ethan nám tu zazpíval tu nejlepší vánoční písničku aneb Nina, Nina, I'm sorry i've cheated on you. Ta všude přítomná vánoční atmosféra mě taky okouzlovala....jak Paige přejížděla autem sněhuláky a umělé soby...krásné Vánoce. Taky ideální se na takový film dívat před Velikonocemi, i když možná, že vzhledem ke sněhu i trochu adekvátní:) Jinak krásná trochu sarkastická "vánočno-díkuvzdání" komedie s kapkou dráámy a především výborným nekulhavým Hughem Lauriem, skvělou podvedenou, trochu rozmazlenou a hlavně trochu mrchou Leighton Meester, a ještě se tu objevil i fešný Adam Brody, i když jen omezeně v roli takového trochu uťápnutého mladého bussinesmena. No a Catherine Keener a Allison Janney nám předvedly skvělé matky naprosto opačného smýšlení. Popravdě nejméně sympatická osoba mi přišla ta dcera Vanessa - pěkně rozmazlená, i když se tak mermomoci snažila nevystupovat. Takže doporučuju všemi deseti, skvělý film o naprosto typických rodinách. Ta závěrečná scéna hádky každého s každým, kdy se tam připlantali doslova všichni neměla chybu.(2.4.2013)

• - V scéne, keď si pripijú David (Hugh Laurie) a Terry (Oliver Platt) s malými fľašami ruskej vodky, David zatvorí svoju fľašu, no v nasledujúcom zábere drží uzáver v ruke a zatvára fľašu znova. (MikaelSVK)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v New Jersey, tak jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

• - O rolu Ethana sa zaujímal aj herec Paul Wesley. (MikaelSVK)