Dcera nejlepšího kamaráda

The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• Slartibarkfast

Jsem zvyklý na rodinná dramata, která se točí okolo určitých tabuizovaných témat. Do určité míry je vítám, jelikož nabízí spoustu zajímavých zápletek. Tento film není výjimkou v zaměření, nicméně velikým zklamáním v provedení. Divákovi přinese jen nepatrné vzrušení za cenu hodinového zabřednutí do patosu a nudy. Navíc samotné rozuzlení poskytne jen pramalou útěchu za prodělaná traumata spojená se zhlédnutím tohoto nevýrazného kýče. Nebýt mého oblíbeného herce Laurieho, který zde naprosto netrefil svůj styl a podivnou roli, dal bych možná ještě méně, neboť se zde schyluje k neskutečně trapné sračce, která vám dokáže dokonale pokazit večer, na který jste plánovali vzrušující sex při svíčkách a k tomu parádní film. 35%(17.2.2016)

Houseovi sa zachcelo mladé mäsko, tak ho mal. Trochu to otriaslo vzťahmi v širšom okolí a aj keď som film neplánoval pozerať pre nízke hodnotenie, zostal som, lebo som bol zvedavý, ako sa dá takáto situácia vyriešiť. Nedá sa, ale vo vianočnom filme sa musí, tak to nejak dopadlo. Ako film nič mimoriadne, ale ani zlé. –––– Starej kozel by chtěl mladou trávu. –––– Když jim závidíš jejich štěstí, jsi sobecká ty! –––– Někdy musíš spálit vlastní dům, abys uviděl měsíc.(21.5.2017)

Na tento film jsem čekala skutečně dlouho a čekání se naštěstí vyplatilo :-).Leighton Meester, Adam Brody a Hugh Laurie excelovali a nejen oni, ale režie vše skvěle dala dohromady. Zajímavé jak za rozpadem jednoho společenského celku může stát taková "prkotina". Dost možná jsem hodně zákeřný člověk, protože sama bych u takových trapných záležitostí s rodiči pěnila vzteky, ale u filmu jsem se opravdu královsky pobavila. Na závěr: "Sometimes you have to burn down your house in order to see the moon."(1.3.2013)

Mé očekávání bylo veliké a má nedočkavost snad ještě větší. Bohužel film mě z menší části zklamal, čekala jsem, že vztah hlavních dvou postav bude rozehrán ve větší stopáži, že tvůrci půjdou více do hloubky. Takhle to na mě působilo někdy až moc povrchně. Ale i tak jsem vcelku spokojena, i když k dokonalosti má tento snímek ještě daleko.(20.2.2013)

Štěstí..co je to vůbec štěstí? Dá se považovat za štěstí něco, co způsobuje neštěstí druhým? A je vůbec štěstí to nejdůležitější? Taková velice milá vztahovka s pro mě doposud nepředstavitelnou kombinací - Dr.Housem a Queen B. Moc jsem téhle směsici herců nedůvěřovala, přestože Leighton Meester mám moc ráda. A byla jsem vedle - společně totiž vytvořili dvojici, jejímž šťastným úsměvům a společnému porozumění nešlo nefandit. Hodně skvostný kousek.(3.3.2013)

• - Leighton Meester a Hugh Laurie se už setkali ve velmi podobné roli. Ve dvou epizodách třetí série seriálu Dr. House (od r. 2004) hrála Leighton Meester dceru pacienta, která se zahleděla do Dr. House (Hugh Laurie) a doslova ho pronásledovala v nemocnici. Tento románek skončil především kvůli nepřejícnosti Cuddyové (Lisa Edelstein) a tomu, že postava Leighton byla pod zákonem. (JosefMatus)

• - O rolu Ethana sa zaujímal aj herec Paul Wesley. (MikaelSVK)

• - V scéne, keď si pripijú David (Hugh Laurie) a Terry (Oliver Platt) s malými fľašami ruskej vodky, David zatvorí svoju fľašu, no v nasledujúcom zábere drží uzáver v ruke a zatvára fľašu znova. (MikaelSVK)