Dcera nejlepšího kamaráda

Dcéra najlepšieho kamaráta

The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Zprvu jsem si myslela, že cenu o největšího exota vyhrává matka stíhačka, ale pak se objevil expřítel Ethan...Musím přiznat, že mé pocity jsou v tomto případě poněkud rozpolcené. Komediální stránka filmu funguje celkem slušně, je tu pár situací a vtipných hlášek u kterých jsem se pobavila, takže to je ok. Co se ale týká té dramatické části, tam už to začíná skřípat a tato dietní verze Americké krásy mi přišla dost odtažitá. Nebylo to nic, do čeho bych se mohla vcítit, možná tak pokrčit rameny a nezůčastněně si pomyslet, že to se tak někdy stává. Herecké výkony byly fajn, kromě Hugha Laurie mně potěšila účast Leighton Meester, která mi přijde čím dál zajímavější. A zdá se to jen mně, nebo byl Vanessin sympatickej brácha Toby vážně velkej fešák?(17.4.2013)

Manželka každého padesátníka by měla přimhouřit očičko, když jeho staré, vrásčité a nepříliš voňavé přirození zatouží po pobytu v čemsi mladém, pevném a vyvoněném. Dokonce by měla pocítit hrdost, že o tu její nulu je takový zájem, ale nežijeme v ideálním světě. Já samozřejmě Davidovi rozumím, že podlehl svodům mladého masíčka, ale zničit si tím vztah s nejlepším kamarádem je prostě debilita. David navíc zapomněl na holzmannovskou logiku, tedy, že bude mít v šedesáti na krku třicetiletou bábu a vrhnul se do dobrodružství, při kterém by i remíza byla velkým vítězstvím. Na mne to tedy bylo moc ze života a nepříliš zábavné, ale jisté nemravné poučení do druhé poloviny života jsem v tom našel.(30.6.2015)

Mé očekávání bylo veliké a má nedočkavost snad ještě větší. Bohužel film mě z menší části zklamal, čekala jsem, že vztah hlavních dvou postav bude rozehrán ve větší stopáži, že tvůrci půjdou více do hloubky. Takhle to na mě působilo někdy až moc povrchně. Ale i tak jsem vcelku spokojena, i když k dokonalosti má tento snímek ještě daleko.(20.2.2013)

Leighton Meester balila Hugha Laurieho už v Dr. Houseovi (dívka se sporami na mozku), ale podařilo se jí to až ve West Oranges v New Jersey. Vzhledem k tomu, že vztahy se staršími muži jsou mi bližší než košile, neřešila jsem, na čí stranu se přiklonit, a v komentáři si výjimečně odpustím filozofování na téma "kam až má člověk právo v rámci svého osobního štěstí zajít?", a řeknu jen, že oranžští jsou stejně průměrní jako moji nebo vaši sousedé (jen ta vánoční výzdoba je u nás díkybohu uměřenější), vypravěčka příběhu je psychicky i vizuálně komplikovaná, ale párek "hříšníků" je k sežrání. Ostatně na Davida s Hughovýma psíma očima by se člověk nedovedl zlobit, ani kdyby brutálně zavraždil žárovičkového sněhuláka. (více zde)(22.7.2013)

Téma skvělé, ale trochu slabší zpracování. Postava manželky House, teda Laurieho, je tu napsána tak blbě, že jsem jí ten osud i přál. Jinak další figury, teda kromě dcery Vanessy, která je v některých scénách až moc vykreslena jako outsider, jsou uvěřitelné. A trio Laurie, Platt a Janney bylo zábavné. 60%(2.3.2014)

• - V scéne, keď si pripijú David (Hugh Laurie) a Terry (Oliver Platt) s malými fľašami ruskej vodky, David zatvorí svoju fľašu, no v nasledujúcom zábere drží uzáver v ruke a zatvára fľašu znova. (MikaelSVK)

• - Leighton Meester a Hugh Laurie se už setkali ve velmi podobné roli. Ve dvou epizodách třetí série seriálu Dr. House (od r. 2004) hrála Leighton Meester dceru pacienta, která se zahleděla do Dr. House (Hugh Laurie) a doslova ho pronásledovala v nemocnici. Tento románek skončil především kvůli nepřejícnosti Cuddyové (Lisa Edelstein) a tomu, že postava Leighton byla pod zákonem. (JosefMatus)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v New Jersey, tak jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte New York. (MikaelSVK)