poster

Dcera nejlepšího kamaráda

 • USA

  The Oranges

 • Slovensko

  Dcéra najlepšieho kamaráta

 • Velká Británie

  The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  The Oranges je zvláštní film. Vypadá to jako nezávislák, ale není to nezávislák, protože na to má příliš hvězdné obsazení. Vypadá to jako komedie, ale není to komedie, na to tam je málo vtipů či scén, u kterých byste se zasmáli. A přece je na tom něco, díky čemu se na film dokoukáte a po jeho skončení vám bude připadat, že jste už dlouho takhle upřímný film neviděli. Když jsem nad tímto filmem dumal, tak jsem nakonec došel k názoru, že o tohle se snaží většina českých filmařů - točit filmy ze života, ne komedie, ne dramata ale něco mezi. Bohužel to mnohdy nevyjde, protože to nevybalancují tak, aby to bylo věrohodné, ale v tomto případě to vyšlo a já jsem rád, protože tento snímek o hledání štěstí se mi trefil přesně do nálady a proto si jej určitě někdy dám znovu. 80 %.(18.6.2013)

 • emma53
  ****

  Julian Farino se trhnul a po řadě seriálů to zkusil s celovečerním filmem a vybral si jednoho z herců, který k The Oranges přitáhl zřejmě hodně diváků. Jistě, že se jedná o Hugha Laurieho u kterého jsem si konečně vychutnala normální chůzi a ani jsem se nedivila Nině, protože je to opravdu šmrncovní chlap. Situace, která je dnes normálně zcela běžná a málokoho dnes překvapí, tak tady v těch dvou spřátelených rodinách nabyla zcela jiných rozměrů. Celou tu událost sledujeme očima Vanessy Wallingové, kamarádky Niny, kterou bych možná několikrát propleskla, ale stejně by to asi nepomohlo. Osobně se mně Leighton Meester víc líbila ve filmu Síla country, ale tady hrála svou Ninu taky moc dobře. Jinak jsem kromě Hugha byla nadšená z Allison Janney, která hrála matku Niny, protože její dohazovačské úsměvy byly v jednu chvíli nepřekonatelné. Byla to taková příjemná podívaná s trochu hořkou příchutí. Kdyby šlo dát tři a půl, tak bych to dnes uplatnila. 75%(20.3.2013)

 • Frajer42
  *

  Kdysi strašně dávno jsem si tento film dal do ,,chci vidět". Naprosto nechápu proč jsem to udělal. Odhaduji, že asi proto, abych viděl Dr.House v jiné roli než v roli Dr.House. Nápad fajn. Téma aktuální. O humor se překvapivě nestaral Dr.House, ale jen a pouze jeho plnoštíhlý soused a i ten docela šetřil. 3x jsem se pousmál. Vím to přesně, protože mám na čísla skvělou paměť. Film jsem viděl v super vysoké kvalitě v obrovské televizi, takže jsem si nemohl nevšimnout obrovského režisérského fópa. Ve scénce, kdy naše hlavní hrdinka sedí s Houseovým synem a popíjejí jakousi červenou alkoholickou tekutinu je při záběru jakoby z hereččina pohledu ve sklenici více limonády než při pohledu kamery na oba účastníky současně. Když to takhle 3x rychle problikne, tak si toho nevšimnou ani nelze. Napsal bych to do zdejších zajímavostí, ale vůbec mi to nepříjde zajímavé a nechápu proč to vůbec píšu sem. Mnohem větší průser, než tato technická nedokonalost je kompletně celý děj. Byl zbytečně přízemní s minimem situací, které by člověku zvedly adrenalin. Divím se, že jsem neusl. Ale to bylo asi tím, že mi strašně vadila vypravěčka a bál jsem se, že by se mi o ni mohlo zdát. Ve finále musím uznat, že existují i horší komedie, ale moc takových jsem neviděl.(16.5.2013)

 • Anderton
  ***

  V tomto filme sa odohrávajú veci, podľa ktorých by asi väčšina režisérov nakrútila nejakú maximálne serióznu (art) drámu a zrejme by nechýbala minimálne jedna vražda. Prípadne z toho mohol vzniknúť interslasher dvoch rodín. Lenže tu sa snaží scenárista a režisér vyhrotený námet nacpať do klasickej good feeling americkej indie krátkej záležitosti a nejak mi to v konečnom dôsledku nesedelo. Film je ale najmä o schopnosti odpúšťať a schopnosti si uvedomiť, že v živote sa odohrá proste všeličo a aplikácia morálky na naše životné rozhodnutia vždy tak úplne nefunguje. I keď práve v tomto prípade som si hovoril, že je tak nejak jasné, kto je tu hajzlík a kto obeť.(27.5.2017)

 • Asmodin
  odpad!

  Tak bez tohohle filmu bych mohla klidně žít. Byla to strašná nuda, ztráta času a vůbec nevím, proč jsem od toho očekávala něco víc jen protože tam hráli Hugh Laurie a Oliver Platt. Hlavní postavou je rozmazlená holka, která ve své sobeckosti zničí 2 rodiny než se konečně rozhodne nějak si zařídit život.(31.3.2013)

 • - V scéne, keď si pripijú David (Hugh Laurie) a Terry (Oliver Platt) s malými fľašami ruskej vodky, David zatvorí svoju fľašu, no v nasledujúcom zábere drží uzáver v ruke a zatvára fľašu znova. (MikaelSVK)

 • - Hoci sa dej filmu odohráva v New Jersey, tak jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

 • - O rolu Ethana sa zaujímal aj herec Paul Wesley. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace