poster

Dcera nejlepšího kamaráda

 • USA

  The Oranges

 • Slovensko

  Dcéra najlepšieho kamaráta

 • Velká Británie

  The Oranges

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  ***

  Bylo zvláštní vidět herce Hugha Laurieho bez fousů a doktorského titulu.. Kupodivu dokázal zahrát i citlivého muže a ne jen arogantní pako.. Ale že by nějak herecky exceloval, to se říct nedá.. Těšila jsem se zejména na mého oblíbence "Boba" Olivera Platta, který perfektně naplnil mé očekávání :-) Na melancholickou Catherine Keener se vždycky příjemně dívá a Allison Janney svoje megery seká jako Baťa cvičky :-) Zaujala mě zejména mladá dvojka - pohodová a příjemná "holka od vedle" Leighton Meester a přirozeně krásná Alia Shawkat se svou záplavou pih.. Vážné téma dvou rozhádaných původně přátelských rodin hezky podtrhl komediální podtext.. Zejména se mi líbilo, že nešlo o prvoplánovou americkou "pohádku", ale na Amíky si tvůrci vedli poměrně realisticky (že by za to mohl britský režisér?).. Mě se to líbilo, ale víc jsem se smála, než dojímala :-)(24.6.2013)

 • Lachtaan
  ****

  Nebýt náhodného setkání s The Oranges, nikdy by mi mě asi neposedlo zalíbení k Leighton Meester. Ani teď, v dávných vzpomínkách, nevnímám tohle nevinné drama jako nikterak hlubokomyslné, Hugh "Dr. House" Laurie byl ovšem právě po jejím boku přesvědčivý a seděli k sobě příjemně, i přes onen věkový rozdíl, který je hlavním nástrojem filmu.(2.11.2018)

 • Anderton
  ***

  V tomto filme sa odohrávajú veci, podľa ktorých by asi väčšina režisérov nakrútila nejakú maximálne serióznu (art) drámu a zrejme by nechýbala minimálne jedna vražda. Prípadne z toho mohol vzniknúť interslasher dvoch rodín. Lenže tu sa snaží scenárista a režisér vyhrotený námet nacpať do klasickej good feeling americkej indie krátkej záležitosti a nejak mi to v konečnom dôsledku nesedelo. Film je ale najmä o schopnosti odpúšťať a schopnosti si uvedomiť, že v živote sa odohrá proste všeličo a aplikácia morálky na naše životné rozhodnutia vždy tak úplne nefunguje. I keď práve v tomto prípade som si hovoril, že je tak nejak jasné, kto je tu hajzlík a kto obeť.(27.5.2017)

 • noby
  ***

  V detailech (ne zas tak malých, docela často v celých scénách) překvapivě silná jednorázovka, v průměru příjemně plynoucí a dobře zahraná, a místy bohužel plná úliteb americky širokému publiku. Když si to člověk dopřeje ve chvíli, kdy na nic velkého nemá náladu, vyjde to z toho jako příjemné překvapení.(18.12.2013)

 • ABLABLABLA
  *****

  Ethan nám tu zazpíval tu nejlepší vánoční písničku aneb Nina, Nina, I'm sorry i've cheated on you. Ta všude přítomná vánoční atmosféra mě taky okouzlovala....jak Paige přejížděla autem sněhuláky a umělé soby...krásné Vánoce. Taky ideální se na takový film dívat před Velikonocemi, i když možná, že vzhledem ke sněhu i trochu adekvátní:) Jinak krásná trochu sarkastická "vánočno-díkuvzdání" komedie s kapkou dráámy a především výborným nekulhavým Hughem Lauriem, skvělou podvedenou, trochu rozmazlenou a hlavně trochu mrchou Leighton Meester, a ještě se tu objevil i fešný Adam Brody, i když jen omezeně v roli takového trochu uťápnutého mladého bussinesmena. No a Catherine Keener a Allison Janney nám předvedly skvělé matky naprosto opačného smýšlení. Popravdě nejméně sympatická osoba mi přišla ta dcera Vanessa - pěkně rozmazlená, i když se tak mermomoci snažila nevystupovat. Takže doporučuju všemi deseti, skvělý film o naprosto typických rodinách. Ta závěrečná scéna hádky každého s každým, kdy se tam připlantali doslova všichni neměla chybu.(2.4.2013)

 • - V scéne, keď si pripijú David (Hugh Laurie) a Terry (Oliver Platt) s malými fľašami ruskej vodky, David zatvorí svoju fľašu, no v nasledujúcom zábere drží uzáver v ruke a zatvára fľašu znova. (MikaelSVK)

 • - Hoci sa dej filmu odohráva v New Jersey, tak jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte New York. (MikaelSVK)

 • - O rolu Ethana sa zaujímal aj herec Paul Wesley. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace