poster

Stříbrná šestka (TV film)

Drama

Československo, 1971, 64 min

Režie:

Fedor Kaucký
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • gudaulin
  *

  Společensky vysoce závažné téma udavačství v době 2. světové války, které vedlo k několika lidským obětem, navíc zesílené neochotou trestat zločiny diktatury v době míru a budování konzumní společnosti zapomění by mělo tak nějak automaticky vést ke slušnému procentuálnímu hodnocení, jenže takhle televizní inscenace je tak ukrutně nevýrazná a zapoměníhodná, že se mi vážně víc než 1* dát nechce. Herecky, režijně i scénáristicky odbytá záležitost, která je v podstatě znevážením problematiky. Celkový dojem: 25 %. Nejvíc se na výsledku asi podepsal Fedor Kaucký, který byl dokumentaristou a s dramatickým žánrem měl mizivé zkušenosti...(9.5.2010)

 • raroh
  **

  Poněkud suché a bezbarvé zpracování, zkrátka brněnské.(26.4.2010)

 • Volodimir2
  ****

  Už mnohokrát som sa vyjadroval k téme udavačstvu, ale predovšetkým to bolo zamerané na Protektorát, teraz sa prvýkrát stretávame s touto témou priamo v Tretej ríši. Ak si niekto myslel, že po 2. svetovej vojne sa v oblasti súdnictva v Nemecku dočká spravodlivého rozsudku voči udavačom, bol na hlbokom omyle. Veď takmer všetky vysoké funkcie v prokuratúre a súdnictve boli obsadené ľuďmi, ktorí tieto vykonávali aj za Hitlera. Vtedy vysoké tresty museli vynášať a dnes už nechceli. A tento výborný film je práve o takejto situácii. Hudobná „Strieborná šestka“ Riedl, Brend, Langová, Rýdl, Pelle a Waltr sa mimo svojej profesii hudbe venovala aj aktívnemu domácemu odboju. Tak, ako v takmer každom kolektíve sa aj tu našiel zradca, ktorý ich zradil. Nasledovali najvyššie tresty, ale iba jeden bol vykonaný nad vedúcim Waltrom Heinekenom a ostatní skončili v koncentračných táboroch, prežili iba Brendl a Langová. A na nich bolo položené bremeno o zaslúženom treste pre zradcu Pavla Riedla.(4.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace