Madagaskar, cestovní deník (festivalový název)

• francouzský

Madagascar, carnet de voyage

Madagascar, a Journey Diary

Animovaný / Krátkometrážní

Francie, 2010, 12 min

Bastien Dubois

Ron Dyens

Ke shlédnutí zde: http://www.shortoftheweek.com/2010/12/22/madagascar-carnet-de-voyage/ _____ Kraťas je o Madagaskaru očima turisty. Režisér kombinuje hrané a animované záběry, jednotlivé scény jsou stránkami jeho deníku, který si vedl. Osobitá animace taky zvýší vtažení do děje. Ze své návštěvy se snažil zachytit především subjektivní pocity z tohoto ostrova, fragmenty dojmů, pár osob a samozřejmě malebnou přírodu. Vážně jsem měl pocit, že jsem prožil krátké dobrodružství. Moc pěkný komorní kraťas, u kterého po skončení budete chvilku zírat do monitoru a vstřebávat všechny ty hořkosladké dojmy. Právem nominováno na Oscara, už mi je z těch uberfunny pixar animáků blbě.(25.1.2011)

Poměrně jednoduchý a přímočarý film scenáristy a režiséra Bastiena Duboise vypráví o zkušenostech na Madagaskaru tak, že zachycené zvuky národa spojí s neobyčejným vizuálním stylem, který zaujme po celou dobu filmu. Ale to je v případě cestovního deníku maximálně všechno. Nic víc, vám to nepřinese. Svižné tempo projíždí každodenní život na Madagaskaru, jako jsou pouliční prodavači, psi prohrabávající odpadky, skupinka dětí, které vás pozoruje a mnoho dalších momentek (které jsou podobné po celé Africe). Lidé už jsou zvyklí na CGI, ale toto je zajímavá změna, která se ovšem nebude líbit každému.(13.2.2011)

vizuálně pestrá, novátorská a mě líbivá animace, která doplňovala, ale spíš zvýrazňovala nudný děj, v kterém vlastně o nic nejde. Jen díky zpracování dávám 3 hvězdičky, jinak by to víc než jedna rozhodně nebyla. Viděl jsem verzi v ruštiě, na kterou tu má odkaz užiivatel Terva, ale stejně se tam nic podstatné neříká, aspoň soudím podle toho co jsem stačil pochytit. [ PŘÍBĚH: X /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

Škoda, že tenhle krátkometrážák není skoro o ničem. Velmi, velmi, velmi zajímavá (i když ne příliš líbivá) je animace, která je dělaná formou výkresů nebo aspoň tak mi to přišlo. Úplně vynikající je kamera, jestli se to dá tak nazvat. Ta lítá sem a tam. Paráda. :-))) Celkově však lepší 3 hvězdičky. 65%(19.2.2011)

Mohu-li číst experimentální romány a vůbec avantgardní literaturu, proč bych nemohl také sledovat experimenální filmy. Krátkometrážní film je k tomu jak dělaný. Co se ovšem tohoto kousku týče: Nevím kolik druhů animace je tu vlastně použito, ale vím že je to velké číslo. Jeden druh ale stojí za zmínku: Vodomalba zkombinovaná s pohybem tvoří takový zvláštní trojrozměrný svět. Celek tvoří jakési videoalbum turisty, který cestoval po Madagaskaru. Film splňuje tedy jak aspekty dějové, tak aspoekty umělecké. Přiznám se, že nejsem fanoušek moderního umění, proto 60%(26.1.2011)