Koleso šťastia

všechny plakáty
Soutěžní / Rodinný
Slovensko, 1994, 45 min

corpsy

Sprvoti som tento televízny program sledoval na nemeckej satelitnej stanici, ale musím povedať, že aj v našich končinách tento formát zabodoval. V časoch, keď ešte televízny divák nebol unavený toľkými napodobeninami a Xtými variáciami na podobné súťažné relácie. ()

maxxxim

Hviezda za snahu autorov relácie pozdvihnúť niektoré zložky národného hospodárstva po polstoročí "strádania", ako napríklad potravinársky priemysel, poľnohospodárstvo či drevospracujúci priemysel. Republika sa rozbiehala a tak sa stalo, že v obchodoch nebolo "ničeho" a kto chcel ako tak omastiť bruško, musel do kolesa šťastia, ktoré dokázalo vykúzliť hanblivý úsmev na perách nejednoho dospelého diváka pri myšlienke, ako sa bude venovať svojím cukrovinkám po návrate domov (inak povedané ako si ich dá). Áno, prečo to nepovedať nahlas, boli to práve "oné" čierne špice spomedzi laskominiek doby šušťákovo-krikľavej, o ktoré išlo súťažiacim v prvom rade. Kto si odniesol do rodnej obce nebodaj celé balenie tých hnedých potvoriek, bol najšťastnejší jedinec v republike a ostatní mohli utrieť hubu a tíško závidieť. Nezazlievajme autorom, že nemali na normálne ceny (Normálne v ponímaní vyspelých západných demokracií znamená, že výherca dostane hotovosť, auto, dovolenku a pod. a nie žobračenky, ktoré dokázali vytrhnúť človeka zo spárov hladovej doliny na pár dní a v prípade tých maškrtnejších na pár minút.) a obdarúvali žehličkami, práčkami, tv prijímačmi, chlebníkmi, pohármi atď., jednoducho sa snažili zaceliť jazvu, ktorú zanechal predošlý režim nielen na telesných a duševných schránkach svojich otrokov, ale hlavne v domácnostiach aj po vzniku samostanej Slovenskej republiky. Azda nadosmrti zostanú v pamäti každého z nás nezabudnuteľne milé, ba v niektorých momentoch až posvätné brepty typu: pre porazených vyberám čierneho (čiiieeerny ako úhoľ) princa a ja idem domov, alebo pre deti kapustu a papuče. Inými slovami povedané riadne úbohá relácia s úzkoprofilovým tovarom na sklade. ()

kebom

Otázka "pre pána Jána", alebo "vyberám si z prvého výkladu cukrovinky Čierny princ" - nezabudnuteľné hlášky a hľadanie tých správnych slov. Najviac sa mi to však páčilo, keď reláciu uvádzal spevák zo skupiny Funny Fellows. ()

biopanic

Dokonca sme boli zo školy na exkurzii ( vyberám si televízor Orava a pre súperov cukrovinky Čierny princ, ďakujem ). ()

Der Jaaasne

Na tie roky, pre pana, ved to bolo čosi špica..kombinacie ako papuce a kapusta? vynikajuce, dalej! cierny Imro? ano aj, sardinky a klucenka? nemal nikto kamarade ()