Martin741

Som druhy uzivatel, ktory pise komentar k filmu White Cliffs of Dover. Zistil som si potrebne info k filmu, a zevraj tu podla jedneho serveru bola dejova linia, no ale jaxi som ju prehliadol. Preto lebo film je pre mna len splet dialogov, ktore pokope ledva drzia a nic sa tam dohromady nedeje. Takze pre mna je toto nudna spolocenska konzervacka od rezisera Klarens Browna. 30 % ()

• Ronald Colman, ktorý vlastnil práva k básni, a Bette Davis v novembri 1940 oznámili, že chcú hrať vo filmovej adaptácii bez nároku na honorár a požadovali, aby všetky zisky išli pre Americký a Britský Červený kríž. Neskôr Colman predal práva režisérovi Clarencovi Brownovi. V roku 1942 práva kúpilo štúdio MGM a Browna najalo ako režiséra. (Michal74)
  • Irene Dunne (Susan) pracovala súčasne s týmto filmom aj na filme A Guy Named Joe (1943), ktorého nakrúcanie bolo pôvodne prerušené kvôli zraneniu herca Van Johnsona, ktorý sa však uzdravil rýchlejšie ako sa predpokladalo, a tak sa oba filmy nakrúcali v tom istom čase. Van Johnson mal malú úlohu aj v tomto filme, kde si zahral amerického nápadníka Irenne Dunne. (Michal74)
  • Film bol inšpirovaný básňou "The White Cliffs" od Alice Duer Miller. (Michal74)